Dlaczego ważne jest, aby smartfon był wodoszczelny?

Zalanie to jedna z częstszych przyczyn zniszczenia telefonów. Pewnie korzystasz ze smartfona na tyle często, aby wiedzieć, że wypadek tego typu może zdarzyć się praktycznie wszędzie. W łazience, nad jeziorem, a nawet podczas zwykłego spaceru, kiedy złapie cię niespodziewana ulewa. Smartfon wodoszczelny to rozwiązanie, które w codziennym biegu odejmie ci chociaż trochę zmartwień.

Skąd masz mieć pewność, że telefon jest wodoszczelny?

Wodoodporny telefon komórkowy zawsze ma w swojej specyfikacji podany standard wodoszczelności. Podaje się go za pomocą liter „IP” i dwóch cyfr. Pierwsza dotyczy pyłu, druga wody. Im wyższe cyfry, tym większa ochrona. Jaki telefon wodoszczelny wybrać? Najlepiej taki, który zapewni ci potężną ochronę, przy dobrej specyfikacji pozostałych istotnych dla ciebie parametrów. IP68 jest ogólnie polecana i stanowi jedną z najsilniejszych gwarancji obecnie dostępnych na rynku. Oznacza to, że smartfon jest odporny na bardzo drobny pył oraz może zostać całkowicie zanurzony na chwilę w wodzie bez szkody dla urządzenia.

Ultralekki telefon HUAWEI P30 Pro

Ten smartfon zapewni ci wodoszczelność IP68 ukrytą w designerskiej oprawie. HUAWEI P30 Pro udowadnia, że wytrzymałe telefony nie muszą być masywne. Poza wyglądem sprzęt ten umożliwia szybkie ładowanie, dzięki technologii Super Charge 40W. Baterię do poziomu 70% naładujesz w 30 minut.

Jedną z najbardziej imponujących funkcji HUAWEI P30 Pro jest aparat Leica z czterema obiektywami. Artystyczne zdjęcia i idealnie ukazane detale są w zasięgu ręki.

huawei p30 pro

Potężny nośnik danych SAMSUNG Galaxy S20 FE

Wysoka ochrona IP68 to gwarancja tego, że smartfon ten może być używany w warunkach dużej wilgotności i zapylenia. Ale to nie wszystko. Rozmiar pamięci wewnętrznej 128 GB sprawi, że nie będziesz musiał martwić się o miejsce na kolejne pliki w swoim smartfonie – z powodzeniem pomieści zdjęcia i filmiki, a 6 GB RAM umożliwia Samsungowi Galaxy S20 FE na płynną pracę bez zakłóceń.

Odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz pozwala na intensywne użytkowanie sprzętu bez zakłóceń podczas grania czy oglądania filmów.

samsung galaxy s20 fe

Ekran LCD w telefonie Apple iPhone Xr

Wodoszczelność na poziomie IP67, a przy tym designerska obudowa z metalu i szkła. Ekran LCDLiquid Retina kusi innowacyjnością i pozwala na cieszenie zmysłów niesamowitym bogactwem kolorów, przy wsparciu technologii True Tone. Reaguje ona na nasze otoczenie i dostosowuje nasycenie barw do panujących warunków. Niezwykle wydajny system to kolejna zaleta tego telefonu. Nie ma on żadnego problemu w szybkim przełączaniu się pomiędzy aplikacjami, dzięki czemu możesz być wielozadaniowy i efektywny.

Apple iphone xr 3

Niezwykle wytrzymały CAT Caterpillar S60

Pancerny telefon z certyfikatem IP68 jest odporny nie tylko na pył i wodę, ale także na wstrząsy, upadki z wysokości 2 m i ekstremalną temperaturę (od -25 stopni do 55 na plusie), co czyni go idealnym sprzętem do najtrudniejszych warunków. Ekran tego smartfona pozwala na wykrywanie odcisków palców nawet w rękawiczkach. Jest on najlepszym wyborem dla osób, które pracują w trudnych warunkach, a ich telefon narażony jest na zniszczenia.

cat caterpillar s60

MyPhone Hammer Explorer – do pracy w najcięższych warunkach

Smartfon MyPhone Hammer Explorer został zaprojektowany tak, aby mógł towarzyszyć użytkownikowi w pracy nawet w ciężkich warunkach. IP68 jest gwarancją odporności na pył i zalanie wodą. Ponadto specjalna obudowa telefonu chroni go przed wstrząsami oraz upadkami. Pojemna bateria (5000 mAh) odpowiada za długi czas działania bez konieczności ponownego ładowania telefonu. Tego smartfonu użyjesz do podstawowych zadań, ale możesz mieć pewność, że będzie niezawodny we wszystkich warunkach.

myphone hammer

Wodoszczelność może być piękna i różnorodna

Jaki telefon wodoszczelny spełni wszystkie twoje wymagania? Wybór jest duży, ponieważ wodoszczelność to cecha pojawiająca się w wielu różnorodnych modelach oferujących odmienny design i dostępne funkcje. Smartfony tego typu to nie tylko pancerne masywne urządzenia (choć takie też oczywiście istnieją i świetnie się sprawdzają w ekstremalnych warunkach), ale także urządzenia ze smukłymi i designerskimi obudowami. Możesz postawić na nowoczesny wygląd w połączeniu z wytrzymałością. Specyfikacje poszczególnych telefonów będą się różnić, co daje dużo przestrzeni do przemyślenia zakupu.

Oceń swoje potrzeby, budżet i to, czego od smartfona oczekujesz w pierwszej kolejności. Możesz mieć naprawdę dobry telefon, robiący piękne zdjęcia, z potężną baterią i płynnością działania, a przy tym nie martwić się o to, czy przestanie działać po nieplanowanym kontakcie z wodą.

Zainwestuj w wodoodporny smartfon i zyskaj swobodę korzystania z telefonu nawet w bardzo trudnych warunkach!

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock