Wieczorne czytanie pod kocem z kubkiem kakao w dłoni sprawdzało się zimą. Wraz z upałem lepiej przenieść się na leżak i wziąć w rękę porządnie zmrożoną lemoniadę. A jaka książkę do tego dobrać? Mamy kilka propozycji.

Regina Brett „Mów własnym głosem”

Lato to dobry moment, żeby zastanowić się nad sobą i swoją podejściem do życia. Może jest coś, nad czym powinniśmy popracować? W styczniu wymyślaliśmy sobie postanowienia noworoczne, więc teraz można pokusić się o mały audyt. Piękna pogoda pozytywnie nastraja do działania. Wystarczy teraz znaleźć dobrą inspirację do przemyśleń – może być książka Reginy Brett „Mów własnym głosem”. Pomoże ona znaleźć siłę do mówienia o swoich potrzebach i pragnieniach.

 

Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę

 

Elżbieta Turlej „Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe”

Piękno i szczęście to dwa względne pojęcia, które o dziwo, bardzo często występują w parze. Przynajmniej według bohaterów książki „Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe” autorstwa Elżbiety Turlej jest to połączenie całkiem słuszne. Sezon urlopowy jest w pełni. Wiele osób relacjonuje swoje egzotyczne wyjazdy i eksponuje idealne sylwetki na pięknych plażach. Presja jednego kanonu urody jest tak duża, że dla niektórych może być przytłaczająca. By nie popaść w kompleksy warto spojrzeć na to z dystansu, przełamać tabu i poznać zagadnienie chirurgii estetycznej od podszewki.

 

Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

 

Anna Lewandowska „Diet & Training by Ann”

Dobry trening to zdrowy trening. A najlepszy to taki, który w połączeniu z urozmaiconą dietą sprawi, że będziesz czuć się pięknie i rześko. Żeby ten cały wysiłek miał sens potrzebna jest również motywacja oraz konsekwencja. Anna Lewandowska potrafi motywować do pracy i zna bezpieczne metody wzmacniania ciała. Z pomocą poradnika „Diet & Training by Ann” uda wam się przekształcić zapał w zdrowy i wartościowy tryb życia.

 

Diet & Training by Ann

 

Jim Hutton „Freddie Mercury i ja”

Film „Bohemian Rhapsody” na nowo rozbudził podziw do Freddiego Mercury’ego. Wzrosło też zainteresowanie jego burzliwym życiem prywatnym. Jeśli wam również marzy się poznanie szczegółów relacji muzyka z Jimem Huttonem, ale nie szukacie taniej sensacji tylko sentymentalnej podróży do przeszłości, sięgnijcie po książkę „Freddie Mercury i ja”. Nie znajdziecie tu przekoloryzowanych opowiadań, tylko szczere wyznania człowieka, który mógł poznać prawdziwą twarz legendarnej gwiazdy.

 

Freddie Mercury i ja

 

Cara J. Stevens „BTS. Droga na szczyt”

Chcąc pozostać w klimacie muzycznym, proponujemy biografię koreańskiego boysbandu BTS. Młodzi mężczyźni podbijają serca fanów i listy przebojów. Jeśli należycie do grona entuzjastów k-popu albo zupełnie odwrotnie – nie wiecie, czym jest i skąd to całe zamieszanie – koniecznie wygospodarujcie trochę czasu w wakacje i przeczytajcie „BTS. Droga na szczyt”!

 

BTS. Droga na szczyt

 

Marcin Meller „Nietoperz i suszone cytryny”

Marcin Meller opowiada o swoim dzieciństwie, początkach kariery zawodowej i ważnych momentach z życia. Jeśli macie ochotę na subtelny mix takich historii, to polecamy książkę „Nietoperz i suszone cytryny”. Marcin Meller zebrał swoje felietony z lat 2016-2019 i ubarwił je dużą dawką anegdot ze świata medialnego.

 

Nietoperz i suszone cytryny

 

Vincent Severski „Odwet”

Vincent V. Severski w służbach wywiadowczych przepracował 26 lat. Odznaczony Legią Zasługi przez Baracka Obamę, prezydenta USA, nie spoczywa na laurach. Były oficer polskiego wywiadu o niezwykłym talencie pisarskim wydał kolejną książkę „Odwet”. Dzięki temu, znów będziecie mieć okazję by przenieść się do egzotycznych zakątków świata, targanych wojną. Rozwikłajcie tajemnicę śmierci polskich agentów bez podnoszenia się z ręcznika!

 

Odwet

 

Igor Kostin „Czarnobyl. Spowiedź reportera”

Istnieje powiedzenie, w którym dziennikarza porównuje się do księżyca – ma jedynie odbijać światło, pozostać niezależnym. Dzięki wysłannikom mediów, mamy okazję poznawać najdalsze zakątki świata i bez własnego ryzyka śledzić losy konfliktów. Przebieg wydarzeń w Czarnobylu przez wiele lat nie był dokładnie znany. W dzisiejszych czasach wiemy już wiele więcej, również dzięki pracy niestrudzonych korespondentów. Proponujemy spojrzeć na tę tragedię oczami jednego z nich. Igor Kostin w książce „Czarnobyl. Spowiedź reportera” opowiada o katastrofie i jej skutkach, przebiegu ewakuacji oraz swoim udziale w dokumentowaniu historii.

 

Czarnobyl. Spowiedź reportera

 

Vincent Bugliosi, Curt Gentry „Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood”

Skłonność do popełniania zbrodni, od zarania dziejów jest wielką skazą na twarzy ludzkości. Ofiarą zabójców padają różne osoby, niezależnie od pochodzenia, płci czy wyglądu. Zupełnie naturalnym jest to, że największą sensację wzbudzają morderstwa sławnych postaci, gdyż o nich mówi się wszędzie. Chcąc nie chcąc, emocjonując się tragedią, rozsławiamy winnego. Książka „Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood” opowiada o ofiarach Charlesa Mansona. Przeczytacie w niej między innymi o sprawie Sharon Tate, żony Romana Polańskiego.

 

Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood

 

Patrycja Machałek „Przetwory z pomysłem”

A na koniec – propozycja kulinarna. Lato to doskonała okazja do przygotowania własnych przetworów. Bogactwo owoców i warzyw może stać się inspiracją do kulinarnych eksperymentów lub opiewania klasyki. Chcąc wykorzystać dobrodziejstwa natury w zdrowy sposób, polecamy książkę „Przetwory z pomysłem”, która zawiera 100 prostych przepisów. Zapełnij słoiki tym co lubisz najbardziej!

 

Przetwory z pomysłem