Podręczniki do przedmiotów humanistycznych

Jeśli chodzi o podręczniki do języka polskiego, uczniowie będą korzystać ze znanej, sprawdzonej serii w nowej odsłonie, czyli „Ponad słowami”. Podręcznik jest dostosowany do wymagań nowej podstawy programowej, a jednocześnie wzbogacono i udoskonalono go o rozwiązania dydaktyczne. Podręcznik zapewnia skuteczne, a jednocześnie systematyczne kształcenie umiejętności maturalnych - czytanie i słuchanie, samokształcenie i docieranie do informacji, świadomość językowa, analiza i interpretacja tekstów kultury, tworzenie wypowiedzi - począwszy już od 1 klasy.

W przypadku historii, do wyboru są dwa rodzaje podręczników w zakresach podstawowym i rozszerzonym – „Poznać przeszłość”, „Zrozumieć przeszłość”. Książki uwzględniają potrzeby wszystkich uczniów i zostały opracowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Zakres rozszerzony bardzo dobrze sprawdzi się w przygotowywaniu do matury.

Wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas ponadpodstawowych będą się uczyć z podręczników „W centrum uwagi”. Książki dostępne są zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Stworzone zostały w przystępny sposób. Idealnie nadają się do nauki przed maturą.

 

Podręcznik do nauki języka polskiego

 

Podręczniki do przedmiotów ścisłych

Uczniowie będą korzystać w roku 2019/2020 z serii „MAteMATyka” do zakresu podstawowego oraz rozszerzonego. Seria cechuje się krótkimi, niezwykle trafnie opracowanymi tematami, które są idealnie dopasowane do rytmu pracy w szkołach ponadpodstawowych. Porcje wiedzy są przeplatane przykładami i ćwiczeniami.

Biologii w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie będą się uczyć z książek “Biologia na czasie” w zakresach podstawowym lub rozszerzonym. Ogromnym atutem podręczników jest logiczny układ treści. Całość oparta jest na sprawdzonych rozwiązaniach.

To jest chemia” to podręcznik dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Klasyczny układ treści zapewnia komfortowe korzystanie z podręcznika podczas realizowania nowej podstawy programowej. Do wyboru jest podręcznik w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej.

Fizyki uczniowie będą się uczyć z podręczników „Odkryć fizykę” lub „Zrozumieć fizykę”. Podręczniki napisane są przyjaznym językiem, dlatego uwzględniają potrzeby wszystkich uczniów. Sprawdzą się także do systematycznego przygotowywania do matury.

Do nauki geografii niezbędny będzie podręcznik „Oblicza geografii” w zakresach podstawowym lub rozszerzonym. Nowoczesne wydanie pozwala na wygodne korzystanie z podręcznika i przygotowanie do matury.

Niezbędnym podręcznikiem jest również „Krok w przedsiębiorczość”. Cała seria została opracowana na podstawie sprawdzonych i cenionych rozwiązań. Idealnie nadaje się do nabycia praktycznych umiejętności, które są niezwykle przydatne w codziennym życiu.

 

Podręcznik do nauki chemii

 

Podręczniki do języków obcych

Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą uczyć się języka angielskiego z podręczników „My Perspectives”. To niezwykle fascynujący kurs języka angielskiego dla liceum i technikum. Podręczniki zostały opracowane dla pięciu poziomów biegłości językowej - od A2+/B1 do C1. Podręczniki odpowiadają wymaganiom nowej podstawy programowej, rozwijają umiejętności, inspirują istotnymi ideami, polecają aplikacje bliskie uczniom i przede wszystkim skutecznie przygotowują do matury.

Jeśli chodzi o język niemiecki, do wyboru są serie „Welttour Deutsch” lub „#trends”. Druga seria cechuje się nieco lżejszym podejściem do nauczania, jest dopasowana do potrzeb ucznia, który dopiero rozpoczyna przygodę z niemieckim. Z kolei „Welttour Deutsch” to nowa odsłona bestsellerowej serii do nauki języka niemieckiego w szkole średniej. Jej ogromnym atutem są inspirujące tematy.