Seria Odkryć fizykę

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrani autorzy
Cena

Odkryć fizykę - podręczniki do liceum i technikum

Odkryć fizykę to seria podręczników, kart pracy i zbiorów zadań Wydawnictwa Nowa Era, które powstało w 1993 roku i ma centralę w Warszawie. Autorami książek są m.in. Marcin Braun, Weronika Śliwa, Bartłomiej Piotrowski i Izabela Kondratowicz

Podręczniki Odkryć fizykę

Do serii zaliczają się podręczniki Odkryć fizykę 1, 2 i 3 z zakresu podstawowego. Są to publikacje, które łączą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Ukazują różne sposoby zastosowania fizyki. Opisują także krok po kroku przebieg eksperymentów przy zastosowaniu przedmiotów codziennego użycia, wraz z komentarzami i wskazówkami. Autorzy prezentują zarazem różne ciekawostki fizyczne w sekcji "A to ciekawe" i "Z historii". Dotyczą one m.in. życia, osiągnięć i przełomowych odkryć wybitnych fizyków.

Każdy podręcznik Odkryć Fizykę Nowej Ery zawiera informacje zaprezentowane w syntetycznej formie – za pomocą krótkich akapitów, wyróżnień, śródtytułów, diagramów, schematów czy infografik. Poszczególne rozdziały rozpoczynają się od przypomnienia zagadnień, wzorów i definicji. W podręcznikach znajdują się także podsumowania, pytania sprawdzające wiedzę, a także zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania. Elementem serii Odkryć Fizykę są nowoczesne materiały multimedialne, w tym filmy, animacje, ilustracje 3D oraz inne materiały dostępne w multitece i multibooku.

Zbiory zadań i karty pracy Odkryć fizykę

Seria podręczników Odkryć fizykę została uzupełniona o skorelowane z nimi karty pracy i zbiory zadań. Publikacje te ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów oraz matury. Zawierają różnego typu zadania o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym dotyczące krytycznej analizy tekstów popularnonaukowych. Można również korzystać z gotowych przykładów rozwiązań krok po kroku, wskazówek do zadań, wzorów, definicji, a także najważniejszych informacji zaprezentowanych w skróconej formie.

Zapoznaj się z naszą ofertą podręczników i innych publikacji z serii Odkryć fizykę wydawnictwa Nowa Era.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!