Seria Biologia na czasie

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrani autorzy
  • więcej
Cena
Ocena

Biologia na czasie

Biologia na czasie Nowej Ery to seria podręczników do szkół średnich i związanych z nimi kart pracy ucznia. Autorami publikacji są m.in. Franciszek Dubert, Marek Jurgowiak, Marek Kuzik, Władysław Zamachowski, Anna Helmin, Jolanta Holeczek, Bartłomiej Grądzki, Dawid Kaczmarek i Emilia Bonar.

Czym cechuje się seria podręczników Biologia na czasie?

Seria Biologia na czasie wydawnictwa Nowa Era obejmuje podręczniki z zakresu podstawowego i rozszerzonego do klasy 1., 2. i 3. szkoły średniej. Pakiet ten jest zgodny z nową podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki. Książki te wyróżniają się czytelnym układem treści. Najważniejsze informacje zostały zaprezentowane m.in. za pomocą wypunktowań czy krótkich podsumowań. Podręczniki Biologia na czasie zawierają także liczne infografiki, ilustracje, tabele, wykresy i diagramy, które pomagają uczniom szybciej opanować materiał oraz lepiej go zrozumieć.

Seria podręczników Biologia na czasie zawiera liczne odwołania do codzienności, dzięki czemu uczeń może poznać praktyczne zastosowania biologii w różnych obszarach życia. W książkach znajdują się także sekcje Doświadczenia i obserwacje, umożliwiające licealistom samodzielne przeprowadzenie badań. Przydatnym uzupełnieniem podręczników są samouczki krok po kroku.

Biologia na czasie – przygotowanie do matury

Podręczniki i karty pracy z serii Biologia na czasie do klas 1-3 szkoły średniej umożliwiają uczniom przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W książkach znajduje się wiele ćwiczeń i przykładowych zadań maturalnych, w tym zaczerpniętych z arkuszy CKE. Publikacje Biologia na czasie zawierają także praktyczne wskazówki, pomagające zrozumieć polecenia maturalne.

Z serią Biologia na czasie Nowej Ery można ćwiczyć umiejętności niezbędne podczas egzaminu maturalnego, w tym analizy danych statystycznych, rozwiązywania krzyżówek genetycznych, analizy procesów biologicznych czy wyjaśniania związków przyczynowo-skutkowych.

Sprawdź naszą ofertę książek z serii Biologia na czasie i wybierz podręcznik niezbędny do nauki.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!