Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Płeć
Wodoszczelność
  • więcej
Materiał
  • więcej

Liczniki rowerowe

Jednym z najczęściej kupowanych, a jednocześnie pełniącym niezwykle przydatną funkcję w rowerze akcesorium, bez wątpienia jest licznik rowerowy. Pozwala on bowiem na bieżąco monitorować nie tylko podstawowe parametry takie jak prędkość, dystans czy czas trwania wycieczki, ale również w zależności od modelu, nawigować po trasie, jak też zapisywać a później analizować szczegółowe dane zebrane z zewnętrznych czujników. 

Z tego względu zdecydowanie warto, o ile ktoś jeszcze nie ma, zaopatrzyć się w to jakże przydatne akcesorium.

Licznik rowerowy – jaki wybrać?

Liczniki rowerowe dostępne na rynku dzielą się na dwie grupy: przewodowe i bezprzewodowe. Pierwsze z nich to zazwyczaj podstawowe i nieskomplikowane urządzenia, które wyróżniają się przede wszystkim niezawodnością, czasem pracy na jednej baterii oraz niewygórowaną ceną. Te drugie natomiast, w zależności od modelu, łączą się z czujnikami za pośrednictwem dedykowanych protokołów komunikacyjnych tj. BT czy ANT+, posiadają dużo większą funkcjonalność, jednak są też znacznie droższe od ich przewodowych odpowiedników. 

Z tego względu decydując się na konkretny model, warto zapoznać się ze szczegółowym opisem produktu, a następnie przemyśleć czy jego funkcjonalność będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Może się bowiem okazać, że do codziennego przemieszczania się po mieście czy rekreacyjnych weekendowych wycieczek wystarczy najprostszy model za kilkadziesiąt złotych. Jeśli natomiast komuś zależy na nawigacji, możliwości podłączenia czujników tętna, kadencji i prędkości, jak również sparowania ze smartfonem, wówczas liczniki rowerowe GPS, które często poza samym urządzeniem oferują także dostęp do platformy treningowej, pozwalającej analizować wszystkie zebrane dane, będą najlepszą opcją.

Jakie liczniki rowerowe dostępne są w Empiku?

W naszym asortymencie dostępne są liczniki rowerowe m.in. takich producentów jak Garmin, Wahoo, Sigma, Lezyne czy Cateye. Są to produkty znanych i cenionych marek, które wyspecjalizowały się w produkcji tego typu asortymentu. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko ze względu na rodzaj, ale również funkcjonalność, sposób montażu czy wielkość. 

Najpopularniejszymi modelami są relatywnie niedrogie, ale bezawaryjne liczniki rowerowe przewodowe, które w swoim przedziale cenowym nie mają sobie równych, jak również zaawansowane komputery rowerowe oferujące szereg rozbudowanych funkcji pozwalających nie tylko precyzyjnie zaplanować wycieczkę czy trening, ale również za pomocą platformy internetowej stanowiącej integralną część licznika, umożliwiają późniejszą analizę zebranych danych.

Niezależnie od tego, jakiego licznika rowerowego szukasz, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

więcej

Liczniki rowerowe

najczęściej zadawane pytania