Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Sprzedawca
  • więcej
Wysyłka
Ocena produktu
Dobry wybór
Stan produktu
Typ hulajnogi
Płeć
  • więcej
Kolor
Amortyzacja hulajnogi
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Funkcje sprzętu sportowego
  • więcej
Liczba kół
Średnica koła (mm)
  • więcej
Twardość kółek
Klasa tolerancji łożyska
Długość (cm)
  • więcej
Materiał
  • więcej

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnoga nie musi być traktowana wyłącznie jako pojazd dla najmłodszych. Obecnie nie brakuje modeli dla dorosłych – tradycyjnych, napędzanych siłą mięśni nóg, ale i elektrycznych. Osobną kategorię pojazdów dwukołowych stanowią hulajnogi wyczynowe, przeznaczone do wykonywania trików np. w skate parku lub w przestrzeni miejskiej. Jak wybrać hulajnogę do skakania, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika?

Czym różnią się zwykłe hulajnogi od hulajnogi wyczynowej?

Na pierwszy rzut oka różnice pomiędzy hulajnogami rekreacyjnymi a sportowymi, wyczynowymi są tak naprawdę niewielkie. Zwykle hulajnoga wyczynowa ma mniejszą średnicę kółek i podest z grip tape, czyli z papierem ściernym. Jest niższa i nie ma składanej konstrukcji, co wymusza konieczność stworzenia pojazdu wytrzymałego na uderzenia o podłoże podczas skakania.

Kryteria wyboru hulajnóg wyczynowych

Przystępując do wyboru hulajnogi wyczynowej, trzeba wiedzieć, kto będzie z niej korzystać i czy ma być przeznaczona do skakania, czy do robienia innych trików. Inna bowiem powinna być wybrana dla dorosłego użytkownika, a inna dla dziecka czy nastolatka.

Hulajnoga freestyle, o wyczynowym charakterze powinna mieć wzmocnioną kierownicę i odpowiedni system kompresji, pochłaniający drgania. Koła muszą gwarantować płynną jazdę oraz wysoką siłę skoku. Najlepiej, aby rama była zrobiona z aluminium i metalu, dla zachowania niskiej wagi pojazdu.

Liczy się także średnica kółek, przy czym 100-milimetrowe kółka hulajnogi wyczynowej będą odpowiednie dla początkujących użytkowników. Wszystko przez to, że są bardziej zwrotne od tych o większej średnicy. Również waga takiego pojazdu decyduje o tym, czy łatwo można się na niej uczyć kolejnych ewolucji w powietrzu. Warto zwrócić także uwagę na klasę tolerancji łożysk i długość decku wraz z materiałem, z którego został wykonany.

Dobierz odpowiednią dla siebie hulajnogę wyczynową, biorąc pod uwagę jej maksymalne obciążenie, które może wynosić nawet 150 kg. Wybierz hulajnogę do trików – lekką, zwrotną, która pozwala na wykonywanie efektownych ewolucji w powietrzu

więcej

Zobacz więcej artykułów o hulajnogach wyczynowych

Wszystkie artykuły

Hulajnogi wyczynowe

najczęściej zadawane pytania