Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Materiał
Płeć

Trenażery rowerowe

Sezon jesienno-zimowy to okres, w którym trenażery rowerowe cieszą się dużym wzrostem popularności. Związane jest to głównie z panującą na zewnątrz aurą oraz dość szybko zapadającym zmrokiem. Jazda w deszczu czy śniegu, którym niejednokrotnie towarzyszy silny wiatr oraz ograniczona widoczność nie tylko nie zachęcają do wyjścia z rowerem na zewnątrz, ale również mogą być niebezpieczne.

Dlatego, aby nie rezygnując z treningów móc przeczekać chłodniejsze miesiące i w zaciszu domowym spokojnie przygotowywać formę na nadchodzący sezon, warto zainwestować w trenażer rowerowy.

Jakie trenażery rowerowe dostępne są w Empiku?

W ofercie naszego sklepu posiadamy trenażery rowerowe między innymi takich firm jak Elite, Tacx, Insportline czy Vidaxl. Są to produkty, które ze względu na dobry stosunek jakości do ceny cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

Wśród oferowanych modeli dostępne są trenażery rowerowe magnetyczne i elektromagnetyczne, jak również trenażery rowerowe rolkowe. Każdy z tych typów różni się nie tylko rodzajem układu oporowego, ale również konstrukcją, generowaną mocą, poziomem hałasu, jak i sposobem użytkowania.

Wśród trenażerów elektromagnetycznych, można znaleźć modele, w których generowany przez silnik opór przenoszony jest na koło za pośrednictwem rolki, a w bardziej zaawansowanych modelach z tzw. bezpośrednim przeniesieniem napędu, po zdjęciu tylnego koła rower montuje się bezpośrednio na trenażerze. Wśród tego typu asortymentu najpopularniejsze są modele typu SMART, które są sterowane z poziomu zainstalowanej na telefonie czy komputerze aplikacji.

Dostępne są również trenażery magnetyczne, gdzie przez mechaniczną dźwignię montowaną na kierownicy zmiana obciążenia dokonywana jest ręcznie, a także trenażery rowerowe rolkowe, które po umieszczeniu na nim całego roweru, angażując do pracy mięśnie całego ciała, wymuszają konieczność utrzymania równowagi.

Jaki trenażer rowerowy wybrać?

Wybór trenażera rowerowego powinien uwzględniać sposób jego użytkowania. Jeśli mają to być sporadyczne treningi, które z założenia pozwolą utrzymać wypracowaną formę, wówczas zakup trenażera rowerowego magnetycznego, charakteryzującego się prostą i niezawodną budową oraz przystępną ceną, będzie wystarczający.

Trenażery elektromagnetyczne typu SMART to dużo bardziej zaawansowane urządzenia, które, poza tym, że generują dużo większą moc, ze względu na możliwość podłączenia urządzenia do komputera, tabletu czy smartfona, pozwalają przenieść trening do wirtualnego świata, gdzie dzięki dostępnym na rynku platformom istnieje możliwość ćwiczenia oraz rywalizowania z kolarzami z całego świata.

Trenażery rowerowe rolkowe natomiast, to urządzenia, w których opór regulowany jest głównie przez układ napędowy roweru. Ma on jednak tę zaletę, że pozwala ćwiczyć balans ciała, wzmacnia te partie mięśni, które faktycznie pracują podczas jazdy w terenie, jak również umożliwia ustawienie na nim w zasadzie każdego typu roweru.

Jeśli nie chcesz rezygnować z treningów jazdy na rowerze jesienią i zimą, to sprawdź naszą ofertę trenażerów rowerowych. Znajdziesz w niej różnego rodzaju modele o odmiennym zastosowaniu. 

więcej

Trenażery rowerowe

najczęściej zadawane pytania