Dziewczynka jest dociekliwa i oczekuje rzeczowych odpowiedzi. W miarę jak rośnie, chce wiedzieć coraz więcej. Dlatego ta książka może wam towarzyszyć podczas rozmów na temat płci i rozmnażania nawet przez kilka lat. To znakomita pomoc!

Podaje rzetelne informacje w sposób zrozumiały dla kilkulatka i podpowiada, w jaki sposób taktownie przekazywać je maluchom. Wspólna lektura oraz oglądanie pięknych ilustracji zaspokoją ciekawość dziecka, a rodzicom pozwolą uniknąć skrępowania, gdy córka czy synek zaskoczą ich kolejnym pytaniem.

Marta Maruszczak - polska dziennikarka i autorka poradników na temat psychologii, wychowania, zdrowia i życia rodzinnego oraz książek popularnonaukowych.

Autorka ponad 1300 artykułów prasowych publikowanych zarówno w magazynach naukowych („Przegląd Epidemiologiczny”; „Zeszyty antropologiczne”), jak i popularnonaukowych (np. „Problemy”; „Wiedza i Życie”; „MediSense”; „Świat Zdrowia”) oraz w tytułach przeznaczonych dla szerokiej rzeszy czytelników (np.  „Twoje Dziecko”, „Mam Dziecko”, „Cogito”; „Uroda”; „Claudia”; „Kobieta i Styl”; „Skarb”) oraz na portalu zdrowie.gazeta.pl/zdrowie.

Oprócz pracy dziennikarskiej zajmuje się pisaniem książek popularnonaukowych i poradników. Opublikowała 24 pozycje książkowe, w tym bestselerowe tytuły o tajnikach anatomii i fizjologii Ciało. Jak to działa?; Człowiek. Jak to działa? oraz cieszącą się powodzeniem wśród czytelników encyklopedię "Młody obserwator przyrody".

O maluchu w brzuchu

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Marta Maruszczak
il. Monika Filipina
wyd. Nasza Księgarnia, 2019
wiek: 5+

(Opis pochodzi ze strony wydawcy)