Quasimodo z  „Dzwonnika z Notre Dame”

Quasimodo to zdecydowanie jedna z najbrzydszych postaci występujących w bajkach Disneya. Dzwonnik ma dużego garba, opuchniętą powiekę, krzywe zęby i duży nos. Można śmiało powiedzieć, że jest chodzącą paskudą. Jednak jego największym problem nie jest brak urody, a samotność. Quasimodo jako mały chłopiec stracił matkę, która została zabita przez sędziego Klaudiusza Frollo, pragnącego oczyścić miasto z wyrzutków. Frollo przygarnął jej syna i pozwolił mu zamieszkać w katedrze, ale jednocześnie nałożył na niego zakaz jej opuszczania. Życie towarzyskie dzwonnika ograniczało się do kontaktów z trzema kamiennymi gargulcami. Quasimodo bardzo cierpiał z tego powodu. Pewnego dnia, podczas święta błaznów, gargulce namówiły go do wyjścia na zewnątrz. A tam… Quasimodo poznał piękną Esmeraldę, w której zakochał się bez pamięci. Uroczą i śliczną cygankę uczuciem obdarzył również młody kapitan Febus, który przybył do miasta, aby służyć Frollo.

Dzwonnik i kapitan musieli wiele poświęcić, aby uratować swoją miłość. Ostatecznie, wszystko skończyło się dobrze, tzn. Dla Esmeraldy i Febusa, bo zakochani wzięli ślub. Quasimodo chociaż to bajka i wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej, zostaje odstawiony na boczny tor, ale udowadnia przy tym, że piękno duszy jest ważniejsze od tego zewnętrznego i prawdziwym paskudą, a raczej potworem z katedry był sędzia Frollo.

 

 

 

Shrek i Fiona z filmu „Shrek”

Shrek jest dużym zielonym ogrem, który pragnie przede wszystkim świętego spokoju  – ten zostaje mu jednak zakłócony, kiedy w wyniku działań okrutnego Lorda Farquaada różne bajkowe postaci zostają wygnane ze swoich domów i podczas tułaczki trafiają na bagienną posiadłość Shreka. Ogr decyduje udać się do władcy, aby odzyskać prawa do swoich ziem, a towarzyszy mu w tym irytujący go Osioł. Lord Farquaad przystaje się na prośbę Shreka pod warunkiem, że ten przyprowadzi mu do zamku uwięzioną w smoczej wieży królewnę Fionę. Shrekowi udaje się to bez większych problemów.

Podczas wspólnej wędrówki do zamku Lorda, Shrek niespodziewanie zakochuje się w Fionie. Księżniczka zaprzyjaźnia się również z Osłem, któremu zdradza mu swój sekret – codziennie po zachodzie słońca przemienia się w ogra i tylko pocałunek prawdziwej miłości może zdjąć z niej urok. Shrek podsłuchuje fragment rozmowy królewny ze swoim druhem i wyciąga z niej błędne wnioski. Jest pewien, że nie ma szans, aby królewna pokochała kogoś takiego jak on, ale zachęcony dopingiem Osła postanawia zawalczyć o jej uczucia.

Kiedy Shrek wraca na zamek okazuje się, że Fiona odwzajemnia jego uczucia. Zakochani łączą się w namiętnym pocałunku, ale ku ich zdziwieniu królewna, nie przemienia się w swoją dawną postać, a zostaje ogrzycą. Przerażona mówi: Nie rozumiem, przecież miałam być piękna, a Shrek odpowiada jej to, co każda kobieta na jej miejscu chciałaby usłyszeć: Przecież jesteś piękna. I tak o to tych dwoje paskudnych ogrów zostaje połączonych najpiękniejszą na świecie miłością.

 

 

 

Ula  z serialu „BrzydUla”

Ula Cieplak z serialu „BrzydUla” to jedna z tych dziewczyn, którą każdy chociaż raz w życiu spotkał. Ładna, ale zupełnie nieświadoma swojej urody. A właściwie, nawet niesłusznie świadoma swojej brzydoty. Niedopasowane ubrania, zła fryzura, aparat na zębach, a przede wszystkim aura paskudy sprawiają, że łatwo w jej brzydotę uwierzyć. Jednak pod okularami z za dużymi oprawkami skrywają się bardzo ładne i mądre oczy.

Ula po rozpoczęciu nowej pracy w prestiżowym domu mody, zakochuje się w swoim szefie. I chociaż na początku jej nieśmiałość i niepewność stają na drodze temu uczuciu, to Marek zauważa w dziewczynie wewnętrzne piękno i również obdarza ją miłością.

Po drodze, Ula przechodzi dużą metamorfozę i okazuje się prawdziwą pięknością. Wraz ze zmianą garderoby, dziewczyna nabiera śmiałości i pewności siebie, które często są dużo bardziej potrzebne w życiu niż dobry wygląd.

Bestia z bajki „Piękna i Bestia”

Książę jako dziecko zostaje przeklęty przez złą czarownicę, która przemienia go w Bestię, co jest karą za jego samolubną naturę. Przywrócenie jego ludzkiej postaci jest możliwe, ale tylko wtedy, gdy pokocha kogoś z wzajemnością.

Przez wiele lat odosobnienia, Bestia jest coraz mniej zdolna do miłości. Jednak, kiedy w zamku pojawia się dzielna Bella, wszystko się zmienia. Zachowanie dziewczyny jest zaprzeczeniem samolubstwa. Bella decyduje się oddać w niewolę Bestii w zamian za jej ojca, którego kocha ponad wszystko. Kiedy Bestia godzi się na jej propozycję, powoli między tą dwójką rodzi się uczucie. Bella zakochuje się w dobrym, lecz mocno skrywanym prawdziwym sercu Bestii. Jego wygląd jej nie odstrasza, ponieważ dziewczyna widzi piękno jego duszy. Kiedy ich miłość staje się szczera i wzajemna, książę odzyskuje ludzki wygląd.

 

 

 

Toula z filmu „Moje wielkie greckie wesele”

Toula ma 30 lat i jest singielką – tak dyplomatycznie można by opisać tę bohaterkę z perspektywy czasu, czyli 18 lat po premierze filmu „Moje wielkie greckie wesele”. W filmie kobieta jest przedstawiona jako typowa „stara panna”, której cała rodzina kibicuje, aby wreszcie wyszła za mąż. Toula nosi niepasujące, postarzające ją ubrania, ma rozczochrane włosy i wielkie niemodne okulary.

Kiedy postanawia odmienić swój wizerunek, na horyzoncie pojawia się mężczyzna – prawdziwy ideał, w którym dziewczyna od razu się zakochuje. Jak się jednak okazuje, wymagania jej rodziny co jej przyszłego męża są dużo większe niż tylko to, żeby był. Idealny kandydat powinien być Grekiem! Ian będzie musiał naprawdę się postarać, aby udowodnić, że jest godny zaufania i nie jest amerykańską „paskudą”.

 

 

 

Gracie z filmu „Miss Agent”

Gracie Hart doskonale pokazuje, że to jak odbieramy sami siebie ma wpływ na nasz wizerunek i postrzeganie przez innych. Gracie jest agentką FBI, w stu procentach skupioną na swojej pracy. Dziewczyna ma męski styl bycia, nosi luźne i wygodne ubrania zasłaniające jej idealną sylwetkę, nie robi makijażu i w ogóle nie zwraca uwagi na to jak wygląda.

Wszystko się zmienia, kiedy dostaje zadanie udaremnienia zamachu podczas wyborów Miss Ameryki. Aby wtopić się w tłum i być najbliżej zagrożenia, musi udawać jedną z uczestniczek konkursu. To sprawia, że Gracie musi przejść prawdziwą metamorfozę. Agentce udaje się wykonać misję, a przy tym odkrywa swoją kobiecość i przemienia się w piękną, świadomą swoich zalet dziewczynę.

 

 

 

Mia z „Pamiętnika Księżniczki”

Mia to typowa nastolatka, która mierzy się z wieloma kompleksami i dopiero wkracza w kobiecy świat. Zarośnięte brwi, nieokiełznana burza włosów na głowie, niezdarne ruchy – wszystko to sprawia, że wydaje się paskudą. Nieoczekiwana informacja o tym, że jest księżniczką zmienia jej świat o 180 stopni i sprawia, że dziewczyna musi swoim zachowaniem i wyglądem dopasować się do tego zaszczytnego tytułu. Nie licząc kilku wpadek, Mia szybko odkrywa w sobie  i przed innymi prawdziwą piękność zarówno na zewnątrz jak i w środku.

 

 

 

Którą filmową paskudę lubicie najbardziej? Napiszcie w komentarzach. A jeśli chcecie dalej czytać o swoich ulubionych filmach, zapraszam na stronę Magazynu Empik Pasje do działu poświęconego pasji do oglądania.