Spis treści:

  1. Czym jest dron i czy są różnice pomiędzy dronami dla dzieci i dorosłych?
  2. Dlaczego dron to dobry pomysł na prezent dla dziecka?
  3. Jakie rodzaje dronów możemy wyróżnić? 
  4. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze drona dla dziecka? 
  5. Bezpieczeństwo i poprawna obsługa przede wszystkim

 

Czym jest dron i czy są różnice pomiędzy dronami dla dzieci i dorosłych? 

Dron to bezzałogowy statek powietrzny, którym można sterować przy użyciu pilota lub smartfona. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się wielkością oraz funkcjami. Najczęściej nie ma ścisłego podziału na drony dla dzieci i dla dorosłych. Wybór zależy od umiejętności osoby kierującej.

Czym mogą różnić się od siebie urządzenia? Między innymi dystansem, który mogą pokonać. Modele przeznaczone dla początkujących, w tym dzieci, mogą przemierzać jedynie krótkie odległości. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować urządzenie podczas lotu. Różnią się także wielkością: mniejsze modele łatwiej jest obsługiwać, dlatego mini dron jest idealnym wyborem dla dzieci. Na naszej stronie internetowej znajdziesz oznaczenia wiekowe – w ten sposób bez problemu dobierzesz odpowiedni dron dla swojej pociechy.

Dlaczego dron to dobry pomysł na prezent dla dziecka? 

Najbliżsi decydują się na ten właśnie prezent, ponieważ pomaga on kształcić umiejętności z zakresu technologii oraz orientacji w przestrzeni. Jest to również dobry sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez możliwość tworzenia niepowtarzalnych zdjęć i filmów. Dodatkowo dziecko ćwiczy zdolności manualne i może obserwować trudno dostępne miejsca z zupełnie nowej perspektywy. Dron to ponadto doskonała możliwość na ciekawe spędzanie czasu i eksplorowanie otoczenia. To doskonały pomysł na prezent na urodziny czy komunię.

 

Dron Mini SJY 1601 720P Zabawka WiFi FPV Czarny

 

Jakie rodzaje dronów możemy wyróżnić? 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dronów. Niektóre mogą być używane jedynie do latania na zewnątrz, inne bez problemu sprawdzą się również w zamkniętym pomieszczeniu. Dron dla dziecka występuje w dwóch wersjach: są to dron z kamerą oraz dron wyścigowy. Dron dla dzieci z kamerką wyzwala w młodym człowieku chęć tworzenia zdjęć i filmów i rozwija je w kierunku artystycznym. Większość modeli wyposażonych jest w kamerkę bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie otaczającego świata ze wszystkimi szczegółami. Drony wyścigowe również mogą być wyposażone w kamerę, ale ich główną cechą jest szybkość. Są więc doskonałą okazją do nauki manewrowania. Oba rodzaje uczą dzieci odpowiedzialności i pokazują świat z zupełnie innej perspektywy.

Dron na pilota dla dzieci nie wymaga specjalnych umiejętności, więc bez problemu nawet najmłodsi opanują sztukę latania. Ciekawą propozycją jest dron marki Carrera, Mini Mario Copter, który daje możliwość latania wewnątrz oraz na zewnątrz. Posiada również funkcję 3D looping, dzięki której jest w stanie wykonać powietrzne akrobacje. Ciekawy design z pewnością przyciągnie uwagę i zadowoli nawet najbardziej wymagające dziecko.

 

Dron Zdalnie Sterowany Mini Ufo Akrobata 3D Osłony 11403

 

Kolejny model godny uwagi to Quadrocopter sterowany za pomocą pilota. Krótki czas ładowania i funkcja 3D looping to jego jedne z jego największych zalet.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze drona dla dziecka? 

Wybierając dron dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę, by konstrukcja była wytrzymała. Pierwsze lekcje latania mogą okazać się trudne, więc by zapobiec niechcianym wypadkom, lepiej wybierać modele odporne na zniszczenia. Ciekawym modelem jest Carrera Air cam copter. Wykonany z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów idealnie sprawdzi się dla młodego użytkownika.

 

Dron RC SYMA X20P 2,4GHz RTF 360

 

Zastanówmy się także nad wielkością podarunku. Mniejsze wersje okażą się doskonałym wyborem dla dzieci, ponieważ kontrolowanie mini dronów jest zdecydowanie łatwiejsze, a co za tym idzie, dostarcza większej ilości zabawy. Warto również zwrócić uwagę na inne opcje jak funkcja lądowania, auto-start czy automatyczny asystent wysokości lotu. Dzięki temu latanie dronem będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ważnym elementem są również zapasowe części dołączone do zestawu. W ten sposób nawet w przypadku drobnej kolizji szybko można naprawić szkody.

 

Dron RC JJRC H36 mini 2.4GHz 4CH 6 axis czarny

 

Bezpieczeństwo i poprawna obsługa przede wszystkim 

Warto pamiętać, że niewłaściwe stosowanie drona może stanowić zagrożenie dla otoczenia. Należy więc dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i pomóc dziecku w podjęciu pierwszych kroków. W przypadku latania na zewnątrz należy zapoznać się z lokalnymi przepisami, tak aby latanie było zawsze zgodne z prawem i by dostarczało dziecku pełnej radości bez ryzyka zagrożenia.

Jeśli zdecydujemy się użyć drona w zamkniętym pomieszczeniu, warto zabezpieczyć cenne przedmioty. Wspólna nauka latania i zapoznawanie się ze wszystkimi zasadami to możliwość spędzania czasu z dzieckiem i okazja do odkrycia w młodym człowieku nowej pasji, którą może później rozwijać przez wiele lat.

 

Dron RC Syma X26

 

Podsumowanie 

Dron to idealny prezent dla dziecka. Rozwija w nim wiele cech i umiejętności, które okażą się ważnymi kompetencjami w dorosłym życiu. Pamiętaj o wyborze odpowiedniej wielkości urządzenia, funkcji dostosowanych do potrzeb najmłodszych oraz o zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa, tak aby użytkowanie wiązało się z samymi pozytywnymi przeżyciami i wspomnieniami.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock