Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
  • więcej
Rozmiar
  • więcej
Dla kogo
Materiał
  • więcej
Rodzaj ochraniacza
  • więcej
Podpinka
Zapięcie ubrania
  • więcej
Funkcje odzieży motocyklowej
Rodzaj odzieży motocyklowej
  • więcej

Odzież motocyklowa

Właściwie dobrana odzież motocyklowa ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa motocyklisty, ponieważ chroni go przed poważnymi skutkami upadku. Znacząco wpływa też na przyjemność płynącą z jazdy. W swojej ofercie posiadamy rękawice, kurtki, spodnie, koszulki, bluzy, skarpety, kamizelki, kominiarki, kołnierze, chusty oraz kombinezony motocyklowe.

Odzież motocyklowa zapewniająca bezpieczeństwo

Ważnym elementem ubioru motocyklisty jest kurtka motocyklowa. Odpowiednio dobrana nie zmniejszy komfortu jazdy, a uzupełniona o ochraniacze na ramionach, łokciach i plecach pomoże zminimalizować otarcia podczas upadku.

Podobną funkcję pełnią spodnie motocyklowe, które posiadają ochraniacze na biodrach i kolanach, dzięki czemu amortyzują ewentualny upadek.

Do odzieży istotnej dla motocyklisty zaliczamy też rękawice motocyklowe. Duże znaczenie mają wbudowane w nie protektory, które gwarantują poślizg w razie wypadku, co niweluje ryzyko złamań.

Kask motocyklowy jest obowiązkowym elementem stroju motocyklisty. Za brak odpowiedniej ochrony głowy grozi mandat oraz punkty karne. Oprócz zabezpieczenia czaszki przy upadkach kask osłania także motocyklistę przed owadami oraz pędem powietrza.

Ubranie na motocykl

W zależności od typu motocykla oraz miejsca podróży warto odpowiednio dobrać ubranie na motocykl. Poruszając się po mieście, można wybrać odzież zbliżoną wyglądem do zwykłych, codziennych ubrań. Przykładem może być bluza motocyklowa czy kurtka, która wyglądem nie różni się od innych, ale posiada wbudowane ochraniacze.

Latem dobrym wyborem będzie odzież motocyklowa przeznaczona na tę porę roku. Jest dobrze wentylowana, co pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza. Na sezon letni ciekawe rozwiązanie stanowi kamizelka motocyklowa. Nada charakteru każdemu pasjonatowi jednośladów, szczególnie w połączeniu z chustą motocyklową.

Wygodne elementy stroju na motocykl

Pod obowiązkowy kask warto założyć kominiarkę motocyklową. Należy wybrać taką, która ma właściwości termoaktywne. Powinna być też dobrze skrojona, tak aby zakrywać nos, usta i szyję, nie zachodząc przy tym na oczy. Ochrona przed wiatrem lub palącym kark słońcem jest istotna niezależnie od pory roku.

Poza podstawowymi elementami garderoby motocyklisty warto pamiętać o takich rzeczach jak skarpety, chusty, kołnierze czy koszulki. Odpowiednie ich dobranie pozytywnie wpłynie na komfort jazdy oraz zapewni odpowiednią termoregulację. Dobrze przylegający kombinezon, będący bielizną funkcyjną, zapewni wygodę niezależnie od warunków klimatycznych.

Zobacz naszą ofertę odzieży motocyklowej i wybierz strój, który ochroni cię w drodze i zapewni wygodną jazdę.

więcej