Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Materiał
  • więcej
Rodzaj zapięcia
Funkcje kasku
  • więcej
Kategoria przyciemniania szkieł

Kaski motocyklowe

Jazda motocyklem wywołuje wiele pozytywnych emocji, ale motocyklista musi też myśleć o swoim bezpieczeństwie. Powinien on przede wszystkim chronić swoją głowę, a do tego potrzebuje kasku motocyklowego. Jaki powinien być, aby dawał maksimum bezpieczeństwa użytkownikowi?

Jaki rodzaj kasku motocyklowego wybrać?

W zależności od tego, na jakim motorze chce jeździć użytkownik, powinien dobrać do niego odpowiedni kask motocyklowy w celu uzyskania solidnej i trwałej ochrony głowy i zmniejszenia ryzyka urazów. Kask na skuter będzie zupełnie inny niż taki, który przeznaczony jest na motocykle turystyczne lub crossowe.

Kask integralny (full face), nazywany również zamkniętym, daje największy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy jednośladem. Chroni głowę, podbródek i oczy, a przy tym ma wytrzymałą konstrukcję, która nie obciąża jednak głowy motocyklisty. Może być używany na tzw. ścigaczach, ale i właściwie na każdym motocyklu czy skuterze. Kask integralny występuje w wersji szosowej i torowej, inaczej sportowej. Rozwiązania do jazdy sportowej, szybkiej mają aerodynamiczny kształt – są nieco wydłużone.

Dla porównania, otwarty kask będzie odpowiedni do wolniejszej jazdy motocyklem, np. na chopperach. Nie chroni podbródka, ale wyłącznie głowę i oczy użytkownika. Będzie odpowiedni do miejskiej, letniej jazdy z mniejszą prędkością, np. na skuterze.

Miłośnicy uprawiania turystyki motocyklowej powinni zwrócić uwagę na kaski szczękowe, które łatwo się zakłada. Przednia ich część może zostać w ich przypadku podniesiona ku górze.

Kryteria wyboru kasku motocyklowego

Rodzaj motocykla i przeznaczenie kasku to ważne kwestie, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze tego sprzętu ochronnego. Oprócz tego ważne jest dopasowanie rozmiaru rozwiązania do własnych wymagań. Istotne jest to, z czego został on wykonany – z tworzywa sztucznego, takiego jak ABS lub poliwęglan (polikarbon)? A może z laminatów – włókna szklanego, włókna węglowego (karbonu) czy kompozytu, które charakteryzują się wyższą jakością i stopniem zapewnianego bezpieczeństwa?

Wizjer, czyli inaczej szybka kasku motocyklowego powinna być łatwa w otwieraniu, przejrzysta i odporna na zarysowania. Często użytkownik wybiera ją również pod kątem ochrony przeciwsłonecznej. Do wyboru jest przy tym kilka klas przyciemniania szkieł – od bardzo jasnych do bardzo ciemnych.

Funkcje kupowanego kasku powinny odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom klienta. Wybieraj spośród dostępnych w naszej ofercie produktów, które dają Ci m.in. możliwość prania wyściółki, dla zachowania należytej higieny. Zwróć uwagę też na rodzaj zapięcia – może być to zapięcie microlock, dd lub klamra.

więcej