Gotowanie z blogerami

W czasach, kiedy wystarczy wpisać kombinację składników w wyszukiwarkę by uzyskać nieskończoną liczbę przepisów, może dziwić, że książki kulinarne nadal cieszą się ogromną popularnością. Okazuje się jednak, że gotujący czytelnicy uwielbiają spędzać czas w kuchni z drukowaną wersją przepisów. Jedną z nich są dwie pozycje z cyklu Jadłonomia – „Jadłonomia. Kuchnia roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan” oraz „Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” autorstwa Marty Dymek. Idealna pozycja dla wszystkich wegan, ale także mięsożerców, chcących urozmaicić swoją dietę. Innym przykładem są publikacje Doroty Świątkowskiej, która zaczynając od bloga z przepisami na wypieki wydała już sześć książek poświęconych słodkim daniom.

 

 

Urodowe rady od blogerów

Dawniej nastolatki szukały tricków makijażowych w czasopismach, dziś interesują ich internetowe porady. Największe poruszenie wywołały publikacje Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, youtuberki znanej jako Red Lipstick Monster. Poradniki dotyczące tajników makijażu, stylizacji paznokci, ale również produkcji kosmetyków DIY od razu stawały się bestsellerami. Z kolei czytelniczki Anwen, Anny Kołomycew, autorki najpopularniejszego polskiego bloga o pielęgnacji włosów od razu pokochały jej poradnik „Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki”.

 

 

Wskazówki modowe

Od bloga modowego zaczynała również Katarzyna Tusk – teraz właścicielka marki odzieżowej oraz autorka książek. Jedną z nich jest „Elementarz stylu”, zbierający uniwersalne zasady, jak wyglądać elegancko. Dla Joanny Glogazy blogowanie o modzie również zaowocowało otwarciem internetowego sklepu z kolekcjami pidżam i wydaniem książki „Slow fashion. Modowa rewolucja”. Książka radzi, jak wyglądać dobrze na każdą okazję bez przepełnionej szafy i wydawania całej wypłaty. Chwilę później na rynku pojawił się bestseller „Chcieć mniej” Katarzyny Kędzierskiej, rozszerzający pojęcie minimalizmu w szafie i życiu.

 

 

Specjalistyczne wskazówki w przystępnej formie – blogerzy uczą poprawnej polszczyzny, budowania marki i dbania o własne finanse

Publikacje blogerów nie dotyczą jedynie naszego szeroko pojętego stylu życia. Możemy z nich czerpać również wiedzę specjalistyczną, potrzebną w naszej pracy lub zaspakajać chęć dokształcenia się w jakiejś dziedzinie. Od lat Paulina Mikuła bawi i jednocześnie edukuje o poprawnej polszczyźnie. Wskazówki i rady zebrała w książce „Mówiąc inaczej”. Coraz bardziej popularne stają się również blogi finansowe. Blogerzy radzą, jak wybrać korzystny kredyt, jak oszczędzić na wakacje lub po prostu dzielą się swoimi budżetami, motywując wzajemnie do racjonalnego trybu życia. Jednymi z najbardziej popularnych influencerów w tej dziedzinie są: Marcin Iwuć, autor „Jak zadbać o własne finanse?” oraz Michał Szafrański, twórca „Zaufanie czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga”. Ciekawie rozwija się również kategoria blogerów piszących o szeroko rozumianych marketingu. Paweł Tkaczyk od lat jest guru w dziedzinie języka sprzedaży, grywalizacji oraz budowania marki.

 

 

A Wy macie swoje ulubione poradniki blogerów i youtuberów?