Przerwa świąteczna to zazwyczaj powód do radości dla wszystkich uczniów i szansa, by wreszcie odpocząć od szkoły i mieć czas na realizowanie swoich pasji. Niestety wszyscy wiemy, że w tym roku ferie zimowe będą zupełnie inne niż dotychczas – obostrzenia związane z pandemią koronawiusa sprawiają, że dla wielu dzieci będzie to pierwsza tego typu przerwa, którą spędzą przede wszystkim we własnym domu. Co zrobić, żeby najmłodsi domownicy nie snuli się z kąta w kąt, a czas upłynął im na ciekawych i kreatywnych zajęciach?

W ramach programu „Przecinek i Kropka” przygotowaliśmy dla was warsztaty online #wiemikropka To dla dzieci idealna okazja na rozwijanie swoich zainteresowań i odkrywanie intrygujących informacji o świecie. Ich celem jest przede wszystkim poszerzanie horyzontów oraz pokazanie tematów i aktywności, z którymi maluchy wcześniej nie miały do czynienia. A to wszystko w przyjaznej, rozrywkowej atmosferze, która sprzyja kreatywności i samodzielnemu poszukiwaniu dodatkowej wiedzy.

#wiemikropka – gdzie i kiedy?

Cykl #wiemikropka to w pełni bezpłatny projekt, z którego mogą skorzystać wszyscy uczniowie – kolejne warsztaty będą publikowane w formie wideo przez cały okres trwania ferii i każdy będzie mógł wziąć w nich udział. 

Nasze warsztaty online można śledzić w dwóch miejscach:

Program warsztatów i prelegenci

Wykłady w programie „Przecinek i Kropka” od początku cieszą się dużą popularnością – już teraz materiały zostały odtworzone przez ponad 6 milionów widzów! Pokazuje to, że w obliczu konieczności zostawania w domu masa uczniów szuka nowych zajęć i ujścia dla swojej ciekawości.

Do prowadzenia naszych warsztatów zaprosiliśmy najlepszych edukatorów, specjalistów i pasjonatów różnych dziedzin. Cykl #wiemikropka rozpoczął Przemek Staroń – ambasador „Przecinka i kropki”, nauczyciel roku 2018 i Finalista Global Teacher Prize 2020 – warsztatami na temat wartości przyjaźni. Wśród prelegentów znaleźli się również m.in. Darek Aksamit i Ela Pogoda ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, aktor dubbingowy Andrzej Zadura, Marta Florkiewicz-Borkowska (Nauczycielka Roku 2017), tutorka Maria Libiszewska oraz członkowie fundacji Deaf Respect.

Dużym plusem #wiemikropka jest szeroki wachlarz tematów poruszanych przez naszych specjalistów. Dzieciaki będą mogły m.in. nauczyć się efektywnej organizacji czasu, poznać tajniki dubbingu i samodzielnego tworzenia audiobooków, odkryć ciekawostki ze świata fizyki i chemii, a nawet samodzielnie przygotować przepyszną panna cottę wraz ze zwyciężczynią 5. edycji MasterChef Junior. Każdy młody uczestnik znajdzie tu coś dla siebie. To będą naprawdę #EmpickieFerie!

wiemikropka plan