Ferie zimowe w tym roku będą inne niż wszystkie – zamknięte atrakcje i konieczność trzymania się pandemicznych obostrzeń sprawiają, że masa uczniów spędzi przerwę przede wszystkim w zaciszu czterech ścian. Tym bardziej warto podsunąć najmłodszym domownikom ciekawe i wartościowe zajęcia, które umilą im długie, zimowe dni. A w tym przypadku nie ma nic lepszego niż dobra literatura dziecięca.

W czasie trwania ferii zimowych, Od 4 do 17 stycznia w Empik Go znajdziecie pięć nowych, w pełni darmowych audiobooków dla dzieci. Chcecie wysłuchać więcej bajek dla dzieci albo sami szukacie dużego wyboru książek w wersji audio? Sprawdźcie abonament Audiobooki w aplikacji Empik Go – możecie go wypróbować za darmo przez 7 dni. 

Jak skorzystać z darmowych audiobooków dla dzieci na ferie? Wystarczy zarejestrować się w Empik Premium Free, pobrać na smartfon lub tablet aplikację Empik Go i gotowe! A oto lista słuchowisk, które umilą świąteczną przerwę:

Agnieszka Mielech, „Emi i tajny klub superdziewczyn. Polarna Wyprawa”

Seria książek Agnieszki Mielech o Emi i jej nieco szalonych przyjaciołach nie traci na popularności i z każdym kolejnym tomem przekonuje do siebie kolejne rzesze młodych fanek. To wesoła i inteligentna opowieść wypełniona niezwykle barwnymi bohaterami.

Emi jest dziewczynką, która wraz z rodzicami i labradorem Czekoladą mieszka w domu Na Bateryjce. W jej otoczeniu nie brakuje niezwykłych osobowości: muzykalnej Faustyny, mądrego Franka, czy Anieli, która nie znosi księżniczek. Założonemu przez Emi i jej koleżanki tajnemu klubowi przyświeca tylko jedno motto: „Nigdy więcej nudy!”. W "Polarnej Wyprawie" ulubione bohaterki zapuszczają się w naprawdę mroźne tereny!. Iealny wybór na tegoroczne ferie – nie tylko dla dziewczyn!

Tajny klub superdziewczyn, polarna wyprawa

Marta Kisiel, „Małe Licho”

„Małe Licho” rozpala wyobraźnię zarówno uczniów szkoły podstawowej, jak i tych całkiem już dorosłych czytelników. Marcie Kisiel udaje się w naturalny i bezpretensjonalny sposób tworzyć atmosferę wielkiej przygody, od której nie sposób się oderwać. W opowieści o młodym chłopcu Bożku nie brakuje intrygujących tajemnic, skrzyń ze skarbami, a nawet potwora spod łóżka, który rozsmakował się w kapciach. A to dopiero początek!

„Małe Licho” to mądra i niezwykle wciągająca literatura dla dzieci: jedna z tych serii, po które dzieciaki sięgają z wypiekami na twarzy, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się, co też dalej spotka ulubionych bohaterów. Nie sposób się oderwać.

„Seria Marty Kisiel jest jedną z najlepszych, jakie czytałem ostatnimi laty. Umiejętność stworzenia w sercu i umyśle czytelników tak niezwykłej atmosfery jest czymś wybitnym, rzekłbym, że wręcz magicznym. Do licha! Jakie to jest dobre!” mówi Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020

Małe licho książka

Magdalena Zajączkowska „Borys i Zajączki”

Zajączki, czyli siostry Zajączkowskie pewnego dnia odkrywają na swoim podwórku niezwykłego gościa – kuca szetlandzkiego imieniem Borys. Szybko okazuje się, że uroczy zwierzak pojawił się za sprawą taty dziewczynek, który nie chciał już strzyc trawy. W ten sposób Patrycja i Magda zyskują nowego przyjaciela, który od tej pory nie opuści ich ani na krok.

Magda Zajączkowska pokazuje, jak tworzyć literaturę dla najmłodszych, która zaciekawia i wywołuje same pozytywne emocje. „Borys i Zajączki” to urocza i ciepła książka wypełniona bohaterami, których po prostu nie da się nie lubić. Idealna propozycja dla wszystkich dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

W wersji audiobook dla Empik Go książkę czyta rewelacyjna aktorka Dominika Kluźniak, którą wszyscy znamy m.in. jako głos Meridy Walecznej!

Borys i zajączki

„Grimmania. Czyli co słychać w baśni?”

„Grimmania. Czyli co słychać w baśni?” nie jest zwykłym audiobookiem. To seria czterech najwyższej jakości słuchowisk na podstawie baśni braci Grimm. W ramach cyklu dzieci będą mogły wysłuchać opowieści o Kopciuszku, Dzielnym Krawczyku, Sześciu Łabędziach i Śpiącej Królewnie. Twórcom udało się przygotować inteligentne, zabawne i wciągające adaptacje, które pokazują, że w dobrze nam wszystkim znanym historiach wciąż kryje się prawdziwa magia.

Dodatkowym atutem projektu „Grimmania” jest prawdziwie gwiazdorska obsada. Na fotelu reżyserskim zasiadł Jarosław Boberek, niekwestionowany mistrz polskiego dubbingu, a w głównych rolach usłyszymy m.in. Julię Kamińską, Izabellę Bukowską oraz Sławomira Orzechowskiego. Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

„Horropera. Po tamtej stronie burzy”

Muzyczna przygoda dla wszystkich dzieciaków, które nie boją się poczuć lekkiego dreszczyku strachu. „Po tamtej stronie burzy” to świeże i błyskotliwe połączenie musicalu, bajki dla dzieci i elementów horroru dla najmłodszych. Jak mówią sami autorzy, jest to „muzyczna sztuka grozy dla dzieci o mocnych nerwach”.

Jednak nie należy obawiać się „Horropery” – to wciągająca i mądra opowieść, która pod płaszczykiem klimatycznego dreszczowca kryje przygodową, emocjonującą historię wypełnioną intrygującymi bohaterami. Dodatkowym atutem słuchowiska są fantastyczne piosenki przygotowane przez Jacka Wierzchowskiego. Najmłodsi słuchacze z radością dołączą do głównej bohaterki żyjącej w wielkim posępnym domu, gdzie niespodzianki kryją się na każdym kroku, a nietoperze pukają do drzwi.

„Przemyciliśmy trochę refleksji na temat tego, co jest dobre, co jest brzydkie, co jest stare i jaką to ma rację bytu. Bo nie wszystko, co brzydkie, jest złe, a co ładne – wartościowe. Jak określić siebie wobec tego, co jest inne, dziwne” - mówią autorzy: Irena Naumowicz i Konrad Pawicki.

Wszystkie z wymienionych audiobooków dla dzieci znajdziesz w aplikacji Empik Go. Zajrzyj też na naszą stronę i poznaj więcej pomysłów na Empickie Ferie.