Smartwach z GPS – superzegarek do superzadań

Smartwatch to urządzenie przypominające wyglądem tradycyjne zegarki, jednak posiadające znacznie więcej ciekawych funkcji. Wszystko to dzięki wyposażeniu w układy elektroniczne, które mogą zapewnić szereg dodatkowych opcji. Do najważniejszych z nich należą:

 • Nadajnik GPS – zegarek dla dziecka z GPS pozwoli na śledzenie pociechy i sprawdzenie, czy znajduje się tam, gdzie w danym momencie powinna być.
 • Wbudowany alarm – zegarek dla dziecka z alarmem „przypilnuje”, żeby wstało rano do szkoły, a także przypomni o ważnych danego dnia wydarzeniach. Większość modeli poza klasycznym budzikiem posiada bowiem również funkcję organizera i kalendarza.
 • Funkcja wykonywania połączeń – smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia można wykorzystać także do głosowego komunikowania się z podopiecznym z poziomu zegarka. Pożegnaj wymówkę „nie zdążyłem wyjąć telefonu z plecaka” lub „padła mi bateria”!
 • Opcja podsłuchu i podglądu – umożliwia dyskretne połączenie się z zegarkiem w taki sposób, by ani maluch, ani nikt z jego otoczenia nie był tego świadomy. To funkcja, która jak nic innego dba o jego bezpieczeństwo. Gdy opiekun będzie podejrzewał, że dziecko jest w niebezpieczeństwie, zyska możliwość podsłuchania jego otoczenia, a nawet zobaczenia, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.
 • Wyznaczanie stref bezpieczeństwa – zegarek dla dziecka z GPS może dodatkowo pozwalać na określenie w specjalnej aplikacji miejsc, w których podopieczny powinien się w danym momencie znajdować oraz po których może się przemieszczać. Jeśli np. o 12 powinien być w szkole, a jest gdzieś indziej, osoba zarządzająca aplikacją otrzyma o tym powiadomienie i będzie mogła sprawdzić położenie swojej pociechy.

Smartwatch GPS WiFi 4G Kids Forever Look Me KW-500 niebieski

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Na co zwracać uwagę?

Smartwatche dla dzieci umożliwiają więc monitorowanie miejsca ich pobytu, co jest szczególnie ważne, kiedy uczęszczają na zajęcia pozaszkolne. Bez wątpienia warto wybrać model wyposażony w taką funkcję; to jednak niejedyna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. Decydując się na zakup tego pomocnego gadżetu, weź też pod uwagę:

 • Wygodę użytkowania i wygląd – dziecko musi chcieć i lubić nosić swój smartwatch, zegarek nie może więc uwierać nadgarstka lub po prostu mu się nie podobać. Na zakupy warto zabrać ze sobą samego zainteresowanego lub zainteresowaną, by maluch przymierzył nowy gadżet i wybrał sobie design: odpowiadający mu kolor czy wzór.
 • Pojemność baterii – istotna szczególnie w przypadku smartwatcha z GPS dla dziecka. Taki model ma śledzić jego ruchy, co stale zużywa energię, zegarek musi więc charakteryzować się długim czasem działania. Pamiętaj, że gadżet ten, podobnie jak smartfony, po jednorazowym naładowaniu jest w stanie pracować od kilkunastu godzin do maksymalnie kilku dni, w zależności od intensywności jego użytkowania oraz wspomnianej pojemności baterii.

Garett, Smartwatch, Kids Play, zielony

 • Wodoodporną obudowę – szczególnie ważna, kiedy maluch jest aktywny i trenuje sport, chociaż nie tylko. Zegarek dla dziecka z GPS noszony jest przecież na nadgarstku, a tym samym stale wystawiony na działanie czynników atmosferycznych.
 • Stosunek jakości do ceny – dobry, posiadający wszystkie potrzebne funkcje smartwatch dla dziecka znajdziesz już w przedziale cenowym od 150 do 200 złotych, zaś najtańsze modele nabyć można nawet poniżej tej kwoty. Warto jednak przemyśleć również zakup nieco droższych modeli, w kwocie między 200 a 350 złotych, które wyposażone są w więcej dodatkowych opcji, takich jak wysoka wodoodporność czy tzw. zdalny podsłuch.
 • Wyposażenie w przycisk SOS – gdy tylko maluch poczuje się zagrożony lub np. się zgubi, będzie mógł szybko powiadomić o tym osobę, której numer został zakodowany pod guzikiem.
 • Wyposażenie w aparat – to już niemal standard wśród smartwatchy dla dzieci i dorosłych, warto jednak się upewnić, że zegarek ma aparat – jeśli podopieczny chętnie robi zdjęcia.
 • Możliwość instalowania aplikacji – z tej opcji na pewno skorzystają mali miłośnicy gier oraz personalizacji urządzeń.
 • Wielkość ekranu – większe wyświetlacze mogą pozwolić szkrabowi nawet na zagranie w nieskomplikowaną grę (w przypadku tych smartwatchy, które pozwalają na instalowanie aplikacji).

Locon Watch Lite S — Wodoodporny Smartwatch GPS dla dzieci z nielimitowanymi połączeniami telefonicznymi

Jak więc widzisz, dobry smartwatch dla dzieci będzie nie tylko informował maluchów o tym, która jest godzina, ale także wspierał podopiecznych w codziennych działaniach i, przede wszystkim, zapewniał im bezpieczeństwo. To najprostszy sposób na wsparcie rodzica w opiece nad dzieckiem a przy tym świetny pomysł na prezent urodzinowy, pod choinkę lub na komunię.

Więcej artyklułów o gadżetach dla dzieci znajdziesz w dziale Pasje Dziecka.