Dlaczego myjka ciśnieniowa do domu to dobra propozycja?

Na prywatnej posesji jest mnóstwo rzeczy, które wymagają umycia. Poza podstawowym wykorzystaniem, czyli pozbywaniem się brudu z samochodu, myjka ciśnieniowa Kärcher przydaje się też do mycia:

  • kostki brukowej,
  • elewacji,
  • sprzętu rolniczego,
  • okien, szyb i elementów szklanych – mowa oczywiście o ręcznych urządzeniach parowych.

Sam proces mycia przebiega bardzo efektywnie ze względu na niezwykle wysokie ciśnienie wody wydobywającej się z lancy. Mocne i wydajne urządzenia nie mają problemu z wymyciem dużych powierzchni kostki brukowej czy ścian domu. Podobnie jest w chwili pozbywania się błota z maszyn lub intensywnego brudu z samochodu czy motocykla.

karcher oferta

Jaka myjka ciśnieniowa przyda się do konkretnych zastosowań?

Skoro wyróżniono już zadania przeznaczone dla myjki ciśnieniowej, pora na przyporządkowanie do każdego z nich urządzeń o konkretnych parametrach.

Myjka do mycia elewacji domowej

Zasadniczo najważniejsze by sprzęt miał możliwość regulacji ciśnienia. Chodzi o to, że tynki mają różną strukturę i niektóre z nich mogą się uszkodzić nawet pod wpływem stosunkowo niskiego ciśnienia wody. Lepiej więc uniknąć konieczności uzupełniania go. Myjka ciśnieniowa do domu wykorzystywana szczególnie do elewacji nie musi być sprzętem profesjonalnym z najwyższej półki. Wartość wytwarzanego ciśnienia powinna oscylować w granicach 100-150 barów. Pamiętaj, że sama woda może nie wystarczyć do mycia elewacji, szczególnie jeśli jest mocno zanieczyszczona.

karcher k3

Myjka ciśnieniowa przeznaczona do samochodu

Oprócz sprzętu myjącego pod wysokim ciśnieniem konieczny może być też pad myjący i szczotka. W niektórych przypadkach setki litrów wody pod najwyższym ciśnieniem nic nie dadzą bez użycia detergentów i wyżej wymienionych akcesoriów. Wszystko przez tłuste zabrudzenia powstałe podczas jazdy. Tutaj również znajdzie zastosowanie myjka ciśnieniowa z regulacją. O ile auta z nienaruszoną warstwą lakieru radzą sobie w kontakcie z wysokim ciśnieniem, to te, które już nieco przeszły mogą go tracić pod wpływem solidnego strumienia wody.

karcher k2

Myjka do pielęgnacji kostki brukowej

Bruk nie jest materiałem wrażliwym na ciśnienie wody myjek domowych. Dlatego wybierając model konkretnie pod takie zastosowanie, nie musisz szukać egzemplarza z regulacją ciśnienia roboczego. Ważne natomiast by sprzęt miał odpowiednią lancę do mycia powierzchni płaskich. Występuje zazwyczaj w formie szczotki.

Przegląd popularnych modeli myjek ciśnieniowych Kärcher

Skoro wiesz już sporo na temat zastosowania myjek do konkretnych prac, pora spojrzeć na proponowane modele.

Myjka ciśnieniowa KÄRCHER K3 Home 1.601-821.0

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka myjka ciśnieniowa sprawdzi się w okazjonalnych pracach porządkowych wokół domu, Kärcher K3 Home jest bardzo dobrym wyborem. Urządzenie ma moc 1600 W, co jest bardzo dobrym rezultatem i potrafi wygenerować ciśnienie 120 barów. Dzięki temu mycie samochodu, motocykla, roweru, mebli ogrodowych, czy innych przedmiotów nie będzie stanowiło problemu. Do zestawu dołączona jest świetna szczotka T-Racer T 150 do czyszczenia płaskich powierzchni. Regulacja ciśnienia odbywa się poprzez obrót końcówki lancy.

karcher k3

Myjka ciśnieniowa KÄRCHER K4 Full Control Home 1.324-003.0, 230 V

Prezentowana myjka ciśnieniowa Kärcher K4 to mocniejsze i bardziej wydajne urządzenie od poprzednika. Jego moc to 1800 W, a maksymalne ciśnienie wody osiąga 130 barów. Bardzo dobrze nadaje się do mycia elewacji, kostki brukowej lub betonu na posesji. Sprzyja temu dołączana do zestawu szczotka umożliwiająca skuteczną pielęgnację i usuwanie zabrudzeń z płaskich powierzchni. Lanca wyposażona jest w wyświetlacz LED, który umożliwia sprawdzanie ustawień ciśnienia wyjściowego.

karcher k4

Myjka ciśnieniowe KÄRCHER K 5 Compact 1.630-750.0

Mobilna myjka ciśnieniowa Kärcher K5 Compact to propozycja nie tylko dla wymagających, ale też dla wszystkich, którzy stawiają na łatwość w transporcie. Bardzo łatwo umieścić wokół niej wąż wysokiego ciśnienia, który dzięki specjalnym uchwytom nie przemieszcza się podczas jazdy w bagażniku. Waga urządzenia to jedynie 12 kg, a wysokość – 52 cm. Uwzględniając składaną teleskopowo rączkę, myjka ciśnieniowa Kärcher K5 jest bardzo smukłym i wydajnym urządzeniem do mycia powierzchni i sprzętów. Wszystko dzięki silnikowi o mocy 2100 W i ciśnieniu maksymalnym wody 145 barów.

karcher k5

Myjka ciśnieniowa KÄRCHER K7 Premium Full Control Plus Home 1.317-133.0

Absolutny top wśród myjek do użytku przydomowego. Model ten został wyposażony w wydajny i chłodzony wodą silnik o mocy 3000 W, który w połączeniu z wydajną szczotką T-Racer do czyszczenia płaskich powierzchni, nie boi się żadnych zabrudzeń. Regulacja ciśnienia następuje przy wsparciu nowoczesnej lancy z wyświetlaczem LED, która zawiera dodatkowo przyciski +/- umożliwiające regulację ciśnienia wody. Ta może mieć maksymalną wartość 180 barów. To produkt do amatorskiego i półprofesjonalnego zastosowania.

karcher k7

Parownica KÄRCHER SC 2 EasyFix 1.512-050.0

Na koniec niespodzianka – parownica Kärcher do czyszczenia płaskich powierzchni wewnątrz domu. To urządzenie, które posiada mnóstwo zastosowań, począwszy od mycia płytek, na przeszkleniach kończąc. Moc parownicy to 1500 W, co umożliwia bardzo szybkie nagrzewanie i gotowość do pracy. Ten typ myjki nie wykorzystuje do działania detergentów, więc jest w pełni ekologiczny. Para wodna dodatkowo zabija drobnoustroje i świetnie radzi sobie z brudem.

parownica karcher

Podsumowanie zestawienia myjek ciśnieniowych do domu

Przedstawione powyżej propozycje to egzemplarze, które świetnie nadają się do pracy przy domu. Jeżeli zastanawiasz się, jaka myjka ciśnieniowa do domu będzie najlepsza, nasze rady powinny ułatwić ci dokonanie wyboru.

 

Po więcej tekstów zajrzyj na Empik Pasje do działu Poradniki.Po więcej tekstów zajrzyj na Empik Pasje do działu Dom i ogród.

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock