Do tworzenia pamiątkowych kartek możesz użyć różnych akcesoriów i produktów. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z moich pomysłów, na pewno przydadzą się:

- blok do akwareli

- zestaw papierów do scrapbookingu

- gotowe zestawy wycinanek do scrapbookingu

- flamastry

- poduszki do stempli

- wykrojniki o różnych kształtach

- farby akwarelowe

- przybory pisemne do kaligrafii

- stemple z alfabetem

- stemple silikonowe

- samoprzylepne taśmy washi

- nożyczki i klej

- ołówek, zestaw kreślarski, pędzle
 

 

1. Klasyka w stylu retro

Babcia i dziadek z pewnością docenią klasyczny styl laurki. Swoje wykonałam z użyciem papierów do scrapbookingu, tworząc wokół nich klimat minionej epoki. W tym przypadku przydadzą się gotowe zestawy papierowych wycinanek w stylu vintage, stemple i poduszki do tuszów w odcieniu złota i srebra.

 

2. Akwarelowa impresja z odręczną dedykacją

Swoje uczucia można wyrazić w sposób subtelny, ale i precyzyjny. Pomogą w tym farby akwarelowe i podstawy kaligrafii. W rogu każdej z kartek, które wycięłam z bloku akwarelowego, namalowałam delikatne, kwiatowe wzory. Opierając się na książkowych przykładach kaligrafii, spróbowałam sił w naśladowaniu różnych stylów pisma. Wystarczy poświęcić temu zabiegowi kilka minut, by uzyskać zadowalający efekt.

 

3. Ozdabianie kartek z wykorzystaniem taśm washi

Kolorowe taśmy samoprzylepne to szaleństwo wzorów i kolorów. Ich twórczy potencjał można wykorzystać na wiele sposobów, między innymi w scrapbookingu. Te kartki zostały ozdobione wzorzystymi paskami , które docinałam nożykiem bezpośrednio na papierze. Na środku umieściłam koło z tekstem i ozdobiłam całość papierowymi wycinankami.

 

4. Gra kolorów uwieńczona koroną

Za trud włożony w opiekę nad wnukami - babci i dziadkowi należy się królewskie traktowanie. Przy tej wersji proponuję pobawić się różnymi mediami. Czarnym cienkopisem narysuj na kartce wielką literę D i B, następnie wokół rozmaż punktowo farby akwarelowe, by stworzyły barwny melanż. Koronę narysuj na osobnej kartce papieru, wytnij i przyklej nad tytułową literą tak by wystawała poza krawędź.


 

5. Odznaki dla prawdziwych bohaterów

Każda babcia i każdy dziadek posiadają super zdolności i talenty. Pokaż jak bardzo doceniasz ich wyjątkową moc. Ja zaimprowizowałam z logo słynnych postaci z komiksów. Zmieniając litery alfabetu, naszkicowałam charakterystyczne znaki bohaterów i pokolorowałam flamastrami. Kartki zostały podpisane literami wyciętymi z papieru i naklejkami z szablonu.

 

6. Podziękowanie w formie słownej zabawy.

Babci i dziadkowi można podziękować na wiele sposobów. Moja, najlepsza pod słońcem babcia, stała się również hasłem krzyżówki. Dziadkowi podziękowałam, że zawsze można na niego liczyć osadzając słowa w "matematycznej" abstrakcji. Teksty powstały z użyciem wytłaczarki do liter i stempli, a kartki dodatkowo ozdobione własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.

 

Tak prezentuje się finalny efekt:

 

Jeśli nie starczy Wam czasu na przygotwanie własnoręcznych kartek (możecie o nich pomyśleć również w kontekscie nadchodzących Walentynek) - sięgnijcie po gotowe propozycje, pocztówki dla Babci i Dziadka dostępne w naszych salonach.


 

Można też kupić specjalne fotograficzne kartki na empikfoto.pl  (jeśli się zamówi do 14.01 to jest gwarancja realizacji zamówienia do 21.01), gdzie okładką kartki mogą stać się Wasze zdjęcia. A przecież wiadomo, jak dziadkowie kochają swoje wnuki i dziecięce, rodzinne fotografie dażą szczególnym sentymentem.


 

A na jakie kartki wy się zdecydujecie?