Scrabble

Scrabble to prawdziwa klasyka planszówek i jedna z tych gier, ktora idealnie sprawdza się podczas rodzinnych spotkań.Układanie wyrazów z wylosowanych liter jest naprawdę wciągające. Każdy, kto choć raz zetknął się z tą grą dobrze wie, że emocji też w niej nie brakuje. Walka o każdy punkt sprzyja tworzeniu wielu neologizmów, dlatego wertowanie słowników jest nieodłącznym elementem rozgrywki. Mierząc się z babcią czy dziadkiem, możesz liczyć na dokonanie licznych językowych odkryć.

 

 

Gra logiczna Scrabble Original - Scrabble

 

Rummikub

Ciekawa alternatywa dla karcianego remika, którego Twoi dziadkowie na pewno dobrze znają. Rummikub to strategiczna gra polegająca na układaniu co najmniej 3-liczbowych ciągów, jest naprawdę wciągająca. Celem rozgrywki jest pozbycie się wszystkich kostek ze swojej tabliczki i uwierz - walka o oddanie ostatniej kostki zawsze jest zacięta.

 

Rummikub TMToys

 

5 sekund

W tej grze liczy się refleks, ale także kreatywność. Uczestnicy czytają sobie na zmianę pytania, a każdy gracz ma tylko 5 sekund na udzielenie trzech odpowiedzi. Zagadki obejmują najróżniejsze dziedziny, a nieubłaganie płynące minuty zmuszają do odkrycia w sobie niezwyklych pokładów kreatywności. Rodzinna rozgrywka w "5 sekund" od marki Trefl zawsze wywołuje całą masę śmiechu. 

 

5 sekund

 

Gierki małżeńskie

Para z długim stażem z góry ma przewagę w tej grze, ale jeśli Twoim dziadkom nie brakuje znajomych małżeństw, które są gotowe stanąć do rywalizacji o tytuł najlepiej znających się połówek - to ta pozycja będzie dla nich idealna. Pełna śmiesznych zadań gra umili każde towarzyskie spotkanie. Dodatkowym atutem tej planszówki są zabawne obrazki autorstwa Andrzeja Mleczki - jednego z najpopularniejszych ilustratorów w Polsce. Twoi dziadkowie na pewno go znają!

 

Andrzej Mleczko gra planszowa

 

Dixit

Dixit to gra skojarzeń z pięknymi ilustracjami, prawdziwa gratka dla każdego gracza obdarzonego wyobraźnią. W każdej rozgrywce jedna osoba wciela się w rolę bajarza i opowiada o tym, co widzi na swojej karcie. Celem pozostałych osób jest wskazanie karty, która stała się inspiracją dla jego historii, spośród kilku innych rozłożonych na stole. Brzmi abstrakcyjnie? Nawet nie wyobrażasz sobie, jak wiele godzin potrafią spędzić dziadkowie przy Dixit wraz z ukochanymi wnuczkami. 

 

Dixit

 

Splendor

Jedna z najlepszych gier ostatnich lat i świetna propozycja dla amatorów klasycznych gier karcianych.. Rozgrywka polega na kolekcjonowaniu żetonów i kart, których odpowiednia liczba gwarantuje szlachecki tytuł i towarzyszący mu... splendor. W tej grze dobry plan to podstawa.. Dodatkowym atutem tej propozycji od marki Rebel jest możliwość grania tylko w dwie osoby.

 

Gra karciana Splendor

 

Ale kocioł!

Jeśli twoi dziadkowie lubią gry pamięciowe luch chcą nad swoją pamięcią pracować, to pomyśl o produkcji studia Foxgames. Mechanika tytułu polega na tworzeniu magicznych eliksirów poprzez przeszukiwanie skrytek w celu odnalezienia niezbędnego składnika. Na żetonach znajdują się przepiękne ilustracje, które bardzo łatwo dostrzec i zapamiętać, więc gra nie powinna sprawiać seniorom większych kłopotów.

 

ALE KOCIOŁ! FoxGames

 

Jenga

Kolejna klasyka gier zręcznościowych, przy której nie da się źle bawić. Jenga wymaga opanowania i precyzji. Celem gry jest dokładanie kolejnych klocków do wieży, tak aby nie uległa zniszczeniu. Proste? Tylko z pozoru. Budowanie konstrukcji jest tak wciągające, że trudno poprzestać na jednej rozgrywce. To gra, która łączy pokolenia - spodoba się na równi najmłodszym, jak i ich dziadkom!

 

Jenga empik

 

Karty do gry Piatnik

Klasyczne karty do gry na pewno przydadzą się babci lub dziadkowi - dwie talie sprawdzą się w przypadku układania pasjansa, a także przy wszystkich najpopularniejszych grach karcianych. Marka Piatnik od lat kojarzona jest przede wszystkim z najwyższą jakością wykonania kart i dopracowanymi, ładnymi ilustracjami. 

 

Karty Piatnik

 

Kolejka

Ta, edukacyjna gra opowiadająca o czasach, w których dostawa towarów była prawdziwym problemem, to propozycja nie tylko dla dzieci. Rozgrywka jest świetnym pretekstem do rozmów o przeszłości z dziadkami i poznania anegdot z ich życia. No i podszyta nostalgią zabawa wciąga!

 

Gra kolejka

 

Bonusowy pomysł, czyli puzzle

Jeśli twoi dziadkowie bardziej niż gry planszowe, lubią wszelkiego rodzaju układanki, to koniecznie pomyśl o puzzlach. Zestaw zawierający 1000 elementów z pięknym obrazkiem nie tylko ich ucieszy, ale pomoże też w pracy nad koncentracją.

 

puzzle trefl

 

Polecamy wspólnie z dziadkami rozegrać kilka partii - czas spędzony z ukochanymi wnuczkami z pewnością będzie dla nich najlepszym prezentem! Jeśli szukcie więcej inspiracji upominkowych, koniecznie zajrzyjcie do naszych Prezentowników.

Zdjęcie okłądkowe: Shutterstock