Czym są hydrożelowe płatki do oczu?

Zacznijmy od tego, czym jest hydrożel i jak działa. Otóż jest to tak zwany biomateriał. Gdyby przyłożyć do niego mikroskop, można by zobaczyć trójwymiarową sieć polimerów z uwięzionymi w niej cząsteczkami wody. To niezwykle chłonny materiał, który oprócz wody i składników nawilżających potrafi chłonąć inne substancje aktywne, by potem przenosić je do naskórka oraz w głębsze warstwy skóry.

Płatki pod oczy hydrożelowe to wygodna alternatywa dla kremów. Są jednorazowe i łatwe w użyciu – wystarczy przyłożyć je do skóry i czekać, aż dobroczynne substancje do niej przenikną. Płatki mogą zawierać różne składniki aktywne. Dobierając je, warto pamiętać o potrzebach swojej skóry, aby wyciągnąć z tego rytuału wszystko, co najlepsze!

 

jak nakładać hydrożelowe płatki pod oczy?

 

Jak działają płatki hydrożelowe?

Hydrożel nałożony na skórę działa przede wszystkim nawadniająco, dlatego hydrożelowe płatki pod oczy dają efekt lekko mokrej, napęczniałej i gładszej skóry tuż po zabiegu. Ważną zaletą płatków pod oczy jest ich sterylność (zwykle są pakowane pojedynczo i zamknięte w saszetkach) oraz to, że świetnie trzymają się skóry. Można więc nałożyć maskę w płatkach pod oczy i zająć się czymś bez konieczności leżenia w bezruchu.

Hydrożelowe płatki zwykle występują w dwóch równie praktycznych wersjach: żelu oraz żelu pokrytego cienką warstwą bawełny. W obu przypadkach działają identycznie i okluzyjnie, co znaczy, że przylegając ściśle do skóry przekazują substancje aktywne a jednocześnie nawilżają oraz blokują odparowywanie wody.

Hydrożelowe płatki pod oczy mają niezwykle wszechstronne działanie. Można w nich przecież zamknąć różne substancje aktywne w zależności od problemów związanych z cienką i wrażliwą skórą pod oczami. Poprawiają kondycję skóry, spłycają zmarszczki (kurze łapki również), rozjaśniają cienie i radzą sobie z podpuchniętymi powiekami.

 

 

Jak stosować płatki pod oczy?

Maska pod oczy w postaci hydrożelowych płatków to szybki, intensywny i bardzo praktyczny zabieg kosmetyczny. Świetnie sprawdzają się nakładane przed wieczornym wyjściem, ale równie dobrze radzą sobie rano jako remedium na opuchniętą i przesuszoną skórę powiek dolnych. Nie ma żadnych przeciwskazań do codziennego stosowania płatków pod oczy.

Można nakładać je raz dziennie, wybór zależy od tego, kiedy czujesz, że są najbardziej potrzebne? Rano pomagają pozbyć się opuchnięć i zasinień a wieczorem są najlepszym zabiegiem odżywczym, regeneracyjnym i liftingującym. Tym bardziej, że przed snem hydrożelowe płatki pod oczy można zostawić na dłużej a potem wklepać bogaty krem. Nie ma wtedy ryzyka związanego z rozmazywaniem makijażu.

 

 

Ważne, by przyklejać je na czystą skórę starając się pozbyć ewentualnych pęcherzyków powietrza, które osłabiają działanie hydrożelowych płatków pod oczy. Uwaga: maska pod oczy w płatkach jest jednorazowa, ale po zdjęciu jej z powiek dolnych, można nakleić płatki na tak zwane bruzdy nosowo-wargowe. Wystarczy choćby pięć minut, by maska delikatnie wygładziła tę okolicę. W ten sposób kosmetyk zyska dodatkową zaletę. Ogólna zasada jest taka, iż hydrożelowe płatki pod oczy przyklejamy na powieki dolne tak, by nie dotykały do linii łez, ale znalazły się tuż pod nią.

Tam, gdzie skóra jest najcieńsza i najbardziej przesuszona. Zwykle płatki pod oczy są dość spore, na tyle by objąć swoim kształtem oraz działaniem skronie. To tu jest przecież najwięcej drobnych zmarszczek, dlatego warto nawet delikatnie przesunąć płatki, by zakryły największy obszar „kurzych łapek”. Wystarczy kwadrans, maksimum 20 minut by formuła zadziałała, potem zdejmujemy płatki wklepujemy krem pod oczy dobrany do jej stanu i potrzeb.

Które płatki pod oczy wybrać?

Maski w postaci hydrożelowych płatków pod oczy potrafią być bardzo efektowne. Znajdziesz złociste i połyskujące płatki oraz różowo-brokatowe. Jednak najważniejsze jest to, co w formule działa, a więc składniki.

 

Hydrożelowe brokatowe płatki pod oczy IDC Institute

 

Wśród przeciwstarzeniowych i ujędrniających są na przykład: hydrolizowany kolagen, witamina C, kwas hialuronowy. Są też płatki nawilżająco-chłodzące do codziennego stosowania zamknięte w praktycznym słoiczku i wyposażone w ekstrakty z agawy oraz jagód.

 

Hydrożelowe płatki pod oczy z ekstraktem z agawy i jagód Petitfee

 

Sprawdzą się szczególnie nakładane rano tuż po oczyszczaniu twarzy. Z kolei dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w rozjaśnianiu cieni są specjalne płatki o działaniu rozświetlającym na przykład z ekstraktem z truskawek. Działanie hydrożelowych płatków pod oczy potrafi być niezwykle przyjemne w odczuciach (efekt chłodzenia) dlatego warto trzymać je w lodówce, szczególnie latem.

 

Hydrożelowe płatki z kwasem hialurownowym i ekstraktem  z truskawek 7Days

 

Nie ma lepszego ratunku na opuchnięte powieki, kiedy rankiem słońce i upał budzą ze snu. Z kolei w przypadku cer dojrzałych i bardzo wiotkich, kiedy skóra powiek dolnych przypomina cienką i bardzo suchą bibułkę warto postawić na śluz ślimaka w składzie oraz ekstrakty z kawioru, koloidalne złoto, niacynamid oraz ceramidy.

 

Hydrożelowe  płatki pod oczy  z ekstraktem ze  złotego i czerwonego kawioru Sersanlove

 

Bardzo praktyczne jest zamknięcie maski w płatkach pod oczy w słoiczku, zwykle jedno opakowanie wystarczy na miesiąc stosowania, ponieważ najczęściej jest 30 par płatków w opakowaniu.

 

Hydrożelowe płatki pod oczy z różą  damasceńską Heimish

 

Maska pod oczy w płatkach – instrukcja stosowania

  1. Dokładnie oczyść skórę twarzy oraz wokół oczu.
  2. Spryskaj twarz tonikiem lub wklep wodę kwiatową.
  3. Na twarz zastosuj ulubione serum i krem.
  4. Hydrożelowe płatki pod oczy przyklej dokładnie wzdłuż powieki dolnej, tak by szeroka część płatka przylegała do „kurzych łapek”.
  5. Wygładź płatek i pozbądź się pęcherzyków powietrza. Możesz użyć do tego rollera z jadeitu lub alabastru. Zyskasz dodatkowy masaż.
  6. Poczekaj kwadrans i zdejmij płatki.
  7. Wklep krem pod oczy.

Po więcej porad dotyczących kosmetyków zapraszamy do działu Dbam o urodę.