Resident Evil 3

Status kultowej osiągnęła gra Resident Evil. 3 kwietnia tego roku oficjalnie znalazła się na rynku trzecia jej część. Kwestią czasu pozostawało to, by jej twórcy wprowadzili do obiegu remake trzeciej odsłony najbardziej znanej gry survivalowej w klimatach horroru. Zbiera ona bardzo dobre recenzje i z pewnością będzie murowanym sukcesem firmy Capcom, która ją wyprodukowała. To jeden z najważniejszych tytułów nie tylko na wiosnę, ale w całym 2020 roku. Tytuł wydano na platformy: PC, Xbox One, PS4.

Fabuła rozpoczyna się w przeddzień wydarzeń, jakie miały miejsce w Resident Evil 2, czyli kilka miesięcy po zakończeniu pierwszej części. Główną bohaterką jest Jill Valentine, była oficer elitarnego oddziału S.T.A.R.S. Trafia ona w sam środek apokalipsy zombie, która wywołana została w mieście Raccoon City przez wirusa T, wyprodukowanego w laboratoriach korporacji Umbrella. Wirus ten zaraził niemal wszystkich mieszkańców, a dziewczyna musi odpierać nie tylko ataki hord żywych trupów, ale również ukrywać się przed mutantem Nemesis, czyli nową wersją tak zwanej Broni Bioorganicznej, w drugiej części serii Resident Evil reprezentowanej przez potężnego Tyranta.

Resident Evil 3

Doom Eternal

Nowa odsłona serii Doom swoją premierę miała 20 marca 2020 roku, ale jej debiut sięga lat 90. XX wieku. W 1993 roku była to wręcz kultowa aplikacja. Po blisko 27 latach od premiery cały czas ma ona swoich zagorzałych zwolenników. Doom Eternal dostępna jest na PC, Xboxa One, PS4, Nintendo Switch.

W Doom Eternal wcielisz się w Doom Slayera. Gracz może wykorzystywać potężną broń – od shotgunów po karabiny plazmowe – i zabijać  groźnie wyglądające demony w Piekle. Będziesz przedzierać się przez mroczne wymiary i odczujesz na własnej skórze lęk przed złem czającym się w cieniu. Gra Doom Eternal to zupełnie nowej jakości strzelanka, która zapewni Ci wiele godzin rozrywki, ale będzie wymagała odpowiedniego refleksu i szybkości, których będziesz potrzebował w brutalnej walce z hordami demonów.

Doom Eternal

Final Fantasy VII Remake

Jeśli masz w domu konsolę PlayStation 4, koniecznie wybierz Final Fantasy VII Remake. Jest ona dostępna od 10 kwietnia 2020 roku. Tytuł ten stanowi odświeżenie jej starszej wersji - Final Fantasy VII. To jedna z najlepszych reprezentantek gier typu RPG w historii. W nowej wersji walka, którą stoczysz z przeciwnikami, będzie cechowała się większym dynamizmem. Na uwagę zasługuje upiększona wersja wizualna, która miło cię zaskoczy. Priorytetem dla twórców remake’a Final Fantasy VII było jednak zachowanie ducha oryginalnej gry. Należy przyznać, że im się to udało.

Siódma odsłona Final Fantasy uważana jest przez graczy za jeden z najlepszych epizodów całego wieloletniego cyklu, a jej remake był oczekiwaną premierą tego roku. Twórcą gry jest studio Square Enix. Podczas pracy nad nową wersją Final Fantasy VII Remake zrezygnowano z turowego systemu walki, na korzyść mechaniki, jaka znana jest z Final Fantasy XV. Tytuł będzie wydawany w kilku częściach, aby nie pominąć żadnego wątku oryginalnej produkcji.

Final Fantasy VII Remake

Darksiders: Genesis

Studio Airship Syndicate przygotowało dla ciebie grę zbliżoną nieco do hack’n’slashy – produkcję Darksiders: Genesis. Produkcja zadebiutowała już w 2019 roku na PC, ale dopiero w tym roku  wprowadzono ją na inne platformy, takie jak PS4 czy Switch. W Darksiders: Genesis dostępna jest kooperacja dla dwóch graczy, którzy mogą wcielić się w Wojnę oraz Waśń.

W nowo wydanej produkcji masz do czynienia z prequelem do historii, jaka została przedstawiona w poprzednich częściach serii. Powrócą znani ci bohaterowie, ale jednocześnie pojawią się zupełnie nowe, niezwykle ciekawe postacie. Darksiders: Genesis to dobra propozycja dla miłośników akcji, walki, ale i zagadek. Świeże podejście jest jej niewątpliwą zaletą.

Darksiders: Genesis

Gigantozaur: Gra

Dla najmłodszych graczy również mamy szczególną grę, która oparta jest na bestsellerowej książce Johny’ego Duddle’a „Gigantozaurus”. Na jej podstawie powstał również popularny serial animowany na Disney Junior i Netflix.

BANDAI NAMCO Entertainment Europe wraz z Cyber Group Studios oraz Outright Games zrealizowali projekt gry dla najmłodszych i nie tylko. To „Gigantosaurus: Gra”, w której gracze mogą eksplorować i ścigać się przez prehistoryczne światy. Przeżyj jedyną w swoim rodzaju dinozaurową przygodę i ratuj świat wraz z ulubionymi postaciami z serialu: Rudzią, Dudkiem, Czupurem i Miłką. Możesz brać udział w wyścigach i odkrywać sekrety prehistorycznych gadów. Tytuł ukaże się w polskiej wersji językowej z dubbingiem 29 maja 2020 roku. Wydany zostanie w wersji na Playstation 4, Xboxa One, PC oraz Nintendo Switch.

Atutem „Gigantosaurus: Gra” z pewnością jest odwołanie się do animowanego serialu dla dzieci, ale nie tylko. To produkcja łącząca w sobie elementy platformówki 3D oraz wyścigów. Wraz z dziećmi możesz przejąć kontrolę nad ulubionymi dinozaurami i doskonale się bawić.

Gigantozaur Gra

 

Wiosenny wysyp premier gier na PC i konsole wszelkiego rodzaju powoduje, że możesz wybierać spośród różnorodnych propozycji. Sprawdź, jaką rozrywkę zaoferują Ci nowe gry wydane w marcu i kwietniu 2020 roku i przejrzyj naszą ofertę.