Marka Xiaomi - fascynujące początki

Marka Xiaomi została założona przez siedem osób, jednak najbardziej rozpoznawalną postacią jest Lei Jun, który po dziś dzień jest prezesem firmy. Już w latach 90-tych rozpoczął pracę w Kingsoft, a w 1998 roku został prezesem. Przełomowym momentem w jego karierze było jednak otwarcie platformy handlowej z książkami i muzyką w 2000 roku. Cztery lata później Lei Jun sprzedał platformę Amazonowi za 75 milionów dolarów. Fundusze pozwoliły przedsiębiorcy na stworzenie nowego biznesu.

Marka Xiaomi powstała w 2010 roku, a dokładniej szóstego kwietnia. Choć nie powstało wtedy żadne urządzenie, a zostało zaprezentowane autorskie oprogramowanie MIUI, które bazowało na Androidzie, data ta oficjalnie uznana jest za początek firmy. Gdyby zwrócić uwagę na wygląd interfejsu, widać w nim mocną inspirację światowymi gigantami, jak np. w przypadku TouchWiza.

Jeśli chodzi o smartfony Xiaomi, pierwszy model został zaprezentowany w czerwcu 2011 roku. Był to Xiaomi Mi 1. Szybko stał się bestsellerem ze względu na niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości. Pierwsza partia została wyprzedana w 34 godziny od premiery. Było to 300 tysięcy egzemplarzy, co jest świetnym wynikiem, jak na debiutującą firmę. Rok później zadebiutował Xiaomi Mi 2.

W 2013 roku smartfony Xiaomi zostały zaprezentowane w nowej, tańszej wersji - Xiaomi Redmi. Zostały one sprzedane w prawie 19 milionach egzemplarzy, dając świetny wynik i zyskując szacunek w oczach klientów.

  

 

Nie tylko smartfony - produkty marki Xiaomi

W 2014 roku uznano, że same smartfony to za mało. Skupiono się również na innych kategoriach, wykorzystując nowoczesne rozwiązania. Sprzęt miał być korzystny cenowo, solidny, o doskonałych parametrach. W wyniku rozwoju powstały m.in. opaski sportowe Xiaomi, oczyszczacze powietrza, powerbanki o pojemnych bateriach, kamerki sportowe, nowoczesne odkurzacze automatyczne, wagi elektroniczne czy nawet inteligentne buty Xiaomi Mija SmartShoes.

W tym samym roku powstał również tablet Xiaomi Mi Pad o świetnych parametrach w niskiej cenie. Szybko produkt zyskał sukces na rynku. Co jeszcze można znaleźć w ofercie marki Xiaomi?

 

Powerbank Xiaomi

Powerbanki Xiaomi zostały stworzone dla osób, które cenią sobie dużą pojemność. W ofercie dostępne są m.in. powerbanki 20000 mAh w korzystnej cenie, które pozwalają na kilka pełnych naładowań iPhona czy 1,2 pełne naładowania MacBooka. Na uwagę zasługuje trwała obudowa oraz relatywnie lekka waga. Powerbanki Xiaomi powstają we współpracy z czołowymi projektantami, dlatego wiele modeli pozostawia produkty konkurentów daleko w tyle. Dostępne są m.in. wersje z dwoma portami USB 2.0 oraz portem microUSB. Użytkownik może komfortowo ładować dwa urządzenia jednocześnie, a o stanie baterii informują diody.

 

Smartwatche Xiaomi

Firma Xiaomi specjalizuje się również w produkcji inteligentnych zegarków. Podobnie jak w przypadku innych produktów marki, smartwatche Xiaomi wyróżniają się doskonałymi parametrami i korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Przede wszystkim bateria jest bardzo wytrzymała. Po jednym ładowaniu, podczas ciągłej pracy, wystarcza na 30 dni. Jeżeli zmniejszymy ilość powiadomień, okres wydłuża się aż do 45 dni! Zaletą jest także lekkość, co w przypadku inteligentnych zegarków przekłada się na ogromną wygodę noszenia. Wszystkie najważniejsze powiadomienia możemy mieć w zasięgu ręki.

Smartwatche Xiaomi współpracują z systemami Android i iOS. Nie ma znaczenia, jaki sport uprawiasz, smartwatche Xiaomi mają każdy tryb śledzenia sportu, co przekłada się na szczegółowe statystyki oraz mapy GPS do śledzenia czasu, tempa, prędkości, długości kroku, spalanych kalorii i wiele więcej - są zatem doskonałe do ustalania dopasowanych planów treningowych. Do ich stworzenia wykorzystano najnowsze technologie, dzięki czemu w niewielkim urządzeniu jest mnóstwo funkcji. Wiele modeli posiada obudowy dostosowane do standardu IP68 - są wodoodporne i kurzoodporne, więc nie ma obaw w razie zachlapania czy kontaktu z wodą, nawet podczas ulewy. Największym plusem jest oczywiście niska cena, która nokatuuje konkurencję.

 

Odkurzacze automatyczne Xiaomi

Roboty sprzątające cieszą się rosnącą popularnością. Odkurzacze automatyczne Xiaomi od samego początku przodują w rankingach tego typu urządzeń. To inteligentne sprzęty, które znacząco ułatwiają utrzymanie czystości w domu. Niektóre modele posiadają wbudowanych aż 12 różnych czujników, m.in. laserowy czujnik odległości. Procesory śledzą ruchy urządzenia w czasie rzeczywistym, a odkurzacz sam jest w stanie zaplanować najbardziej efektywną drogę czyszczenia pomieszczenia.

 

Opaski sportowe Xiaomi

Opaski sportowe Xiaomi są liderem rynku tego typu gadżetów. Wyróżniają się prostą konstrukcją, intuicyjnym, banalnym interfejsem, monitorowaniem podstawowych aktywności - liczba kroków, jakość snu, pulsometr. W porównaniu do innych opasek dostępnych na rynku, Xiaomi oferuje wszystkie potrzebne pomiary zamknięte w wygodnej i stylowej formie. To niezastąpiony gadżet dla wszystkich miłośników sportu i różnych aktywności oraz tych, którzy lubią mieć swoją aktywność pod kontrolą.

 

Kamerki sportowe Xiaomi

Tanie kamerki sportowe nie muszą wcale oznaczać niskiej jakości. Doskonałym przykładem jest marka Xiaomi, która oferuje urządzenia nagrywające w 4K, full HD. Kamerki sportowe Xiaomi bardzo dobrze stabilizują obraz, wyróżniają się minimalistycznym designem i niewielkimi rozmiarami. Wyposażone są w dotykowy ekran i menu. Ich obsługa jest bardzo prosta. Świetnie sprawdzi się do nagrywania ostrych i wyraźnych obrazów czy wykonywania zdjęć.

Oprócz wspomnianych wyżej urządzeń, marka Xiaomi posiada w ofercie akcesoria komputerowe, słuchawki, głośniki, akcesoria do telefonów, szczoteczki soniczne, małe AGD, plecaki, lampki i wiele więcej!