W sezonie wiosenno-letnim w gabinetach kosmetycznych ogromną popularnością cieszą się zabiegi depilacji bikini. Nie każdy lubi jednak wizyty u kosmetyczki – poza tym, przeprowadzenie depilacji w domu jest znacznie tańsze. A do tego, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie wymaga szczególnych umiejętności! Wystarczy, że dopasujesz odpowiednią metodę i będziesz delikatnie obchodzić się z własną skórą.

Jak depilować bikini w domu? Metody 

Podobnie jak inne części ciała, okolice bikini możesz depilować na różne sposoby. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Warto dokładnie przemyśleć wybór techniki, biorąc pod uwagę potrzeby skóry, wrażliwość i próg bólu, a także stopień precyzji, jakiego wymaga dana metoda.

Możesz wybrać jedną z następujących:

 • depilacja woskiem bezpaskowa,
 • depilacja woskiem z paskami,
 • depilacja cukrowa,
 • depilacja laserowa.

Która metoda jest najlepsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wosk znakomicie osłabia włoski, sprawiając, że odrastają cieńsze i jaśniejsze. Po wielu zabiegach mogą zupełnie przestać odrastać. Z kolei metoda laserowa daje bardzo trwałe efekty. Po serii zabiegów możesz liczyć na gładką skórę przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy! Ten aspekt daje metodzie laserowej znaczną przewagę nad innymi. Niestety nie może być ona stosowana przy bardzo ciemnej karnacji lub opalonej skórze z jasnymi włoskami.

 

Zdrowie i uroda: Golenie i depilacja

 

Bezpaskowa depilacja bikini woskiem w domu – czego potrzebujesz? 

Zaczniemy od zachęty – nie obawiaj się bólu! O bolesnych zabiegach depilacji woskowej krążą legendy, ale w rzeczywistości wosk nie jest wcale taki straszny! Poparzenia też ci nie grożą, ponieważ substancję podgrzewa się do zaledwie 40-42 stopni Celsjusza. Pozwala to na swobodne rozprowadzenie wosku na skórze, a jednocześnie nie stwarza zagrożenia. Aby przeprowadzić depilację woskową bezpaskową, potrzebny będzie ci oczywiście sam wosk. Możesz zdecydować się na wosk w perełkach lub kostkach, bądź gotowy roll-on z woskiem w opakowaniu.

Wosk w perełkach 

Dostępny w naturalnych bądź aromatyzowanych wariantach. Łatwo możesz go podgrzać i rozprowadzić szpatułką na dowolnym obszarze. Oto kilka produktów, na które możesz zwrócić uwagę:

 • ItalWax Rose Film wax – wosk twardy w granulkach do depilacji bezpaskowej niskotemperaturowy 500 gramów,
 • ItalWax White Chocolate Film Wax – wosk twardy w granulkach do depilacji bezpaskowej niskotemperaturowy 500 gram,
 • Peggy Sage, Wax Shop perełki wosku do depilacji na gorąco Miodowe 800 g,
 • QUICKEPIL WOSK DO DEPILACJI ROSE TWARDY BEZPASKOWY DO DEPILACJI 1 KG RÓŻOWY.

 

ItalWax White Chocolate Film Wax - wosk twardy w granulkach

 

Wosk w rolce 

Świetne rozwiązanie jeśli chcesz nieco ułatwić sobie samo rozprowadzanie wosku. Znajduje się on wewnątrz roll-onu, który podgrzewa się bez opróżniania. Przesuwając roll-onem po skórze, możesz bardzo precyzyjnie rozprowadzić formułę. Produkty, które polecamy sprawdzić:

 • ItalWax Rose mocny wosk do depilacji w rolce 100 ml,
 • RONNEY – Wosk do depilacji – wkład kolor naturalny WAX CARTRINGE NATURAL 100 ml EW,
 • ItalWax Azulen transparentny wosk do depilacji w rolce 100 ml,
 • Sibel, Epil Hair, wosk do depilacji z Masłem Shea, 110 ml.

 

ItalWax Rose mocny wosk do depilacji w rolce 100ml

 

Podgrzewacz 

Niezbędny element depilacji bezpaskowej. Pozwala na rozgrzanie wosku do odpowiedniej temperatury. Najczęściej jest to 40-42 stopnie Celsjusza – dzięki temu wosk się roztapia, ale nie stwarza ryzyka poparzenia. Szczególnie polecamy dwa egzemplarze:

 • Beauty Lash, podgrzewacz do wosku, 1 szt.,
 • Podgrzewacz wosku + twardy wosk 600g +100 patyczków, zestaw.

 

Zestaw do depilacji ItalWax podgrzewacz różowy 100W + 5x wosk twardy 100g + szpatułki

 

Paskowa depilacja bikini woskiem w domu – jak ją przeprowadzić? 

W przypadku tej metody nie musisz zaopatrzać się w podgrzewacz i inne elementy zestawu do depilacji. Wystarczą same plastry. Należy je rozgrzać, intensywnie pocierając dłońmi. Pamiętaj, że skóra powinna być dokładnie osuszona przed zabiegiem – plaster nie może się ślizgać na jej powierzchni. Proponujemy te zestawy:

 • Veet, EasyGrip, plastry z woskiem do depilacji ciała skóra wrażliwa, 12 szt.,
 • Veet, Natural Inspirations, plastry z woskiem do depilacji twarzy z masłem shea, 12 szt.,
 • Veet, Easy-Gelwax, plastry z woskiem do depilacji ciała i nóg skóra wrażliwa, 40 szt.

 

Veet, EasyGrip, plastry z woskiem do depilacji ciała skóra wrażliwa, 12 szt.

 

Depilacja laserowa miejsc intymnych w domu – jak ją przeprowadzić? 

Metoda laserowa pozwala na usunięcie włosków za pośrednictwem wiązki światła o odpowiedniej częstotliwości, która trafia bezpośrednio do cebulki. W ten sposób włos znika pod wpływem wysokiej temperatury. Możesz zaopatrzyć się w depilator laserowy z przystawką do bikini lub wykonać zabieg laserowy w gabinecie kosmetycznym. Na szczęście, nowoczesne urządzenia są proste w obsłudze, dzięki czemu metodę laserową można bez obaw stosować w domu.

Możesz również zdecydować się na depilator IPL, działający na podobnej zasadzie, jednak emitujący pulsujące światło o szerszym spektrum. Z uwagi na ten fakt, możesz łatwiej wydepilować z jego wykorzystaniem większe obszary ciała.

 

Depilator IPL PHILIPS Lumea Advanced SC1994/00

 

Depilacja bikini w domu może być skuteczna i bezbolesna. Pamiętaj, że latem lepiej zastosować wosk niż laser – na opalonej skórze skuteczność zabiegu laserowego będzie mniejsza. Po depilacji woskowej warto odczekać kilka dni przed wyjściem na plażę, aby uniknąć podrażnień.

Jeśli chcesz poznać więcej kosmetycznych porad, koniecznie zajrzyj do działu Dbam o urodę.

 

Źródło zdjęcia okładkowego: Shutterstock