1. Drapak tekturowy

Na rynku znajdziemy ogromny wybór drapaków – futrzane, z linkami, hamakami i kryjówkami, od niewielkich i podstawowych, do całkiem dużych i rozbudowanych. Z uwagi na to, że jest to przedmiot, który zawsze będzie na widoku warto rozważyć taki, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również naprawdę stylowy i pasujący do wystroju mieszkania. Popularne są obecnie drapaki tekturowe, wykonane z dość sztywnej tektury falistej. Występują w przeróżnych formach – łagodnego, falowanego legowiska, ale mogą mieć także kształt kota, psa lub popularnych wąsów! Można je postawić lub zawiesić na ścianie. Ze względu na lekkość tekturowego drapaka, możemy łatwo zmieniać jego położenie w mieszkaniu. Ich minimalistyczny, nieco skandynawski styl wpasuje się w naprawdę wiele wnętrz o różnym wystroju. Taki drapak będzie jednocześnie służył kotu (wszak koty kochają karton!), a dzięki wymyślnym formom i eleganckiemu wykonaniu będzie sprawiał wrażenie dizajnerskiego mebla do salonu lub nietuzinkowej ozdoby sypialni.

Drapak dla kota tekturowy

2. Legowisko

Legowisk dla kotów jest na rynku co nie miara i jeszcze trochę. Rozmiary, kolory czy użyte materiały i ozdoby przyprawiają o zawrót głowy. Może zamiast tradycyjnego posłania warto rozważyć legowisko w nieco innej formie. Materiałowy domek dla kota może służyć nie tylko jako sypialnia, ale także kryjówka, a przy okazji być ciekawą ozdobą mieszkania. Lekka forma i miły ozdobnik w postaci wejścia w kształcie kociej głowy niewątpliwie ucieszą oko i ocieplą wnętrze. Kocie domki mogą mieć inne fantazyjne kształty – namiotu, kokonu czy kuli – ogranicza nas tylko wyobraźnia i ewentualnie styl w jakim urządzone jest mieszkanie.

DOmek dla kota zeller

3. Miska i podkładka

Miseczki na karmę i wodę również nie muszą być zwyczajne, nudne czy byle jakie. Koty może nie docenią należycie wymyślnych kształtów czy kolorów swojej zastawy, ale opiekunowi miło będzie mieć w kuchni przyjemne dla oka i stylowe naczynia. Ładnie ozdobione czy takie z ciekawym kocim motywem będą ozdobą każdej kuchni. Do misek możemy dobrać dodatkowo matę, która będzie jednocześnie zabezpieczała podłogę przed wodą i kocim jedzeniem oraz będzie eleganckim dodatkiem i kropką nad ‘i’ w kociej jadalni.

Miska dla kota

4. Fontanna

Fontanny dla kotów są stosunkowo nowym wynalazkiem. To urządzenia zasilane na prąd lub baterie, w którym woda swobodnie i stale przepływa, która ma za zadanie zachęcić koty do picia wody. Często woda stojąca w misce jest dla nich mało atrakcyjna – bywa, że wolą wodę z kwiatków, kranu lub… toalety. Woda płynąca w kociej fontannie jest świeższa i na bieżąco filtrowana, a tym samym bardziej zachęcająca do zbliżenia do niej pyszczka.
Jest to zatem inwestycja w zdrowie naszych milusińskich, ale może być jednocześnie ładnym przedmiotem, który ozdobi wnętrze i zaciekawi gości. Wybór kocich fontann nie jest jeszcze aż tak szeroki jak choćby legowisk, jednak spokojnie znajdziemy dobrej jakości a jednocześnie stylowe i urocze urządzenie.

Fontanna dla kota
 

5. Kuweta

Kuweta jest niezbędnym elementem każdej kociej wyprawki i tu rzeczywiście musimy bardziej zdać się na kota i jego upodobania. Możemy spróbować mu jednak podsunąć kuwetę, która będzie pasować jak ulał do wystroju łazienki. Na rynku znajdziemy np. kuwety w kształcie domków ze spadzistym dachem lub futurystycznej kapsuły. Kocie kuwety mogą mieć naprawdę ładną linię i wyglądać bardzo stylowo, mimo pełnionej funkcji. Jeśli dobrze dobierzemy kuwetę do naszej łazienki, możemy uzyskać efekt jednolitego i przemyślanego dizajnu jak spod ręki projektanta wnętrz.

Kuweta dla kota Curver

6. Pojemnik na karmę

Jeśli nie chcemy przechowywać suchej kociej karmy w oryginalnym opakowaniu możemy zdecydować się na szczelny pojemnik, który będzie zachowywał jej walory smakowe i zapachowe i jednocześnie upiększał naszą kuchnię. W tym przypadku także mamy spory wybór – kolorowe pojemniki o zabawnym wyglądzie, po szklane stylizowane naczynia. Dobranego pod nasz gust pojemnika nie będzie trzeba chować w szafkach, ale z dumą trzymać na widoku jako ozdobę naszej kuchni. Równocześnie pamiętajmy, że najlepszym sposobem przechowania jest szklany lub metalowy pojemnik, który zapobiegnie zwietrzeniu i wyschnięciu karmy, która mimo że nazywana „suchą” jest pełna tłuszczów – nieprawidłowe przechowywanie w niedostosowanym pojemniku może mieć negatywny wpływ na kocie pożywienie. Więcej porad na temat przechowywania znajdziesz w Sucha karma dla psa i kota. Jak ją przechowywać?

Pojemnik na karmę dla kota

7. Catwalk

Catwalk to system podestów, przejść, hamaków czy tuneli, który możemy zamontować na ścianie czy pod sufitem pokoju przynosząc kotu mnóstwo radości ze wspinaczki i bacznej obserwacji z bezpiecznego miejsca. Będzie on wspaniałym miejscem zabaw i wylegiwania się naszego kota, zaspokajającym jego naturalna potrzebę wspinania się, skakania i obserwacji otoczenia z wysokości. Ciekawie zaprojektowany, wykonany z dobrej jakości stylowych materiałów (np. drewna, szarego filcu, grubych lin) będzie nietuzinkowym i interesującym dodatkiem do naszego wnętrza. Jeśli zostanie dobrze wkomponowany we wnętrze i będzie kolorystycznie spójny z innymi meblami czy tekstyliami, może naprawdę zrobić wrażenie nie tylko na naszym pupilu.

Drapak dla kota z podejściami

Szukasz prezentu dla zwierzaka? Sprawdź nasze propozycje na empik.com! Polecamy też artykuły dotyczące zwierząt w Magazynie Empik Pasje.