Różni artyści „T.Cover

Płyta, którą sprezentujemy komuś na święta powinna być wyjątkowa. Taką niewątpliwie jest „T.Cover”, wydana z okazji 35-lecia działalności zespołu T.Love. Każdy, kto lubi Muńka i spółkę doceni nieszablonowe aranżacje 17 zespołów bądź artystów, odkrywających przeboje T.Love na nowo. Na albumie usłyszymy m.in. hip-hopową wersję „To wychowanie” Miuosha czy „Stokrotkę” w wersji reggae Kamila Bednarka. Nie zabraknie też byłego członka zespołu, czyli Sidneya Polaka, śpiewającego piosenkę, do której sam współtworzył tekst, czyli „Ajrisz”.

 

O.S.T.R. „MTV Unplugged: Autentycznie

Po ogromnym sukcesie jakim okazała się dla łódzkiego rapera płyta „Życie po śmierci”, O.S.T.R. został pierwszym po siedmioletniej przerwie artystą zaproszonym do projektu Unplugged. O tym jak blisko był tragedii, co do niej doprowadziło i jak z niej wyszedł, możemy usłyszeć na specjalnym, winylowym wydaniu „MTV Unplugged: Autentycznie” z charakterystycznym dla koncertów bez prądu klimatem. „Coda” z gościnnym udziałem Leszka Możdżera to coś wyjątkowego. Świetny prezent dla fanów klasycznego, polskiego rapu.

 

Różni artyści „Białanie

Gdzie indziej szukać nastrojowej i pełnej pięknych kolęd płyty niż pod choinką? „Białanie” to zbiór świątecznych utworów napisanych przez ponad trzydzieści lat twórczości Jacka Cygana. Na płycie usłyszymy m.in. Ryszarda Rynkowskiego, zespół Zakopower czy Grażynę Łobaszewską. Na osobne słowa zasługuje również muzyka. Do „Kolędy rozsianej po świecie” słowa napisał Cygan, a muzykę Seweryn Krajewski. Krążek utrzymany jest w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a przecież o to w chodzi w świętach Bożego Narodzenia.

 

Queen „Bohemian Rapsody” oraz „The Greatest Hits

Mimo że legendarny Freddie Mercury odszedł już 27 lat temu, zespół Queen wciąż ma miliony fanów na całym świecie. Być może wśród nich znajduje się ktoś wam bliskim? Niedawno ukazały się dwie płyty idealne dla miłośników tej brytyjskiej kapeli. Z okazji premiery filmu wydano ścieżkę dźwiękową „Bohemian Rapsody”, natomiast na prawdziwych kolekcjonerów czeka trzypłytowy album „The Greatest Hits”, na którym nie zabraknie też świątecznego akcentu w postaci utworu „Thanks God It’s Christmas”.

 

Mela Koteluk „Migawka

Płyta bardzo świeża, ale długo wyczekiwana przez miłośników Meli Koteluk. „Migawka” to 11 magicznych utworów, które łączą zmysłową muzykę, aksamitny głos artystki i poetyckie teksty jej autorstwa. Doskonały pomysł na prezent, dzięki któremu chociaż na chwilę będziemy mogli oderwać się od codzienności, odetchnąć głębiej, uspokoić się i być po prostu szczęśliwsi.

 

Paweł Domagała „Opowiem Ci o mnie

Domagała z marszu zdobył serca fanów, bardzo szybko wydając przy tym dwa studyjne albumy. W naszym zestawieniu proponujemy jego debiutancką płytę „Opowiem Ci o mnie” w specjalnym, świątecznym wydaniu. Na krążku panuje bardzo ciepły, momentami intymny klimat – w sam raz na ten bożonarodzeniowy okres. Co wyróżnia wydanie świąteczne? Np. kolęda „25 grudnia”, którą sam Paweł Domagała określa jedną z najważniejszych piosenek, jakie napisał.

 

Andrea Bocelli „Si

Płyta, która może być prezentem dla osób z bardzo różnym gustem muzycznym. Operowy głos tenora z pewnością docenią miłośnicy klasyki, natomiast jeśli w utwory „Amo Soltano Te” oraz „If Only” wsłuchają się fani muzyki pop, zauważą, że w projekcie wzięli udział m.in. Ed Sheeran czy Dua Lipa. Jednak niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem uwiecznionym na krążku jest duet Bocellego z 20-letnim synem Matteo w kompozycji „Fall On Me”.

 

The Beatles „White Album

Kolejne rocznicowe przedsięwzięcie wśród naszych propozycji to nowe wydanie kultowego „White Album” Beatlesów z okazji 50-lecia premiery krążka, który przez magazyn Rolling Stone został okrzyknięty najlepszym w całym dorobku chłopaków z Liverpoolu. Płyta przez 22 tygodnie utrzymywała się na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Okolicznościowe wydanie zawiera m.in. 30 utworów zmiksowanych na nowo przez Gilesa Martina i Sama Okella w stereo, 5.1 surround audio 50 kawałków z sesji nagraniowych w studiu. Niektóre z nich nigdy nie zostały wydane.

 

Sting & Shaggy „44/876

Płyta, która powstała trochę w wyniku przypadku, z tytułem oznaczającym numery kierunkowe, stała się hitem ostatniego lata. Radosna, lekka, a przy tym podrywająca do tańca i zabawy. Jeśli chcemy podarować komuś zimą odrobinę słońca wprost z Jamajki, duet byłego wokalisty The Police z jamajskim piosenkarzem reggae pop jest świetnym pomysłem na prezent. Na krążku znajdziemy m.in. hit „Don’t Make Me Wait”.

 

Michael Buble „Love” oraz „Christmas

Na koniec dwie propozycje od posiadającego magiczny głos Kanadyjczyka. Jeśli chcemy sprezentować komuś najnowsze dzieło Michaela Buble, album „Love” zawiera 13 piosenek powstałych przez ostatnie dwa lata. Z kolei jeśli chcemy poczuć magię świąt, idealny będzie krążek „Christmas”, na którym w towarzystwie doborowych gości „współczesny Frank Sinatra” prezentuje największe bożonarodzeniowe szlagiery.