Andrzej Maleszka zabierze publiczność do krainy „Magicznego drzewa”, a Anna Dziewit-Meller w rozmowie z Marcinem Mellerem opowie o swojej bestsellerowej książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny”. Szymon Radzimierski przedstawi kraj, który jest bohaterem jego najnowszej książki – Etiopię, a wszyscy fani serii „Basia” będą mogli podczas spotkania zadać nurtujące pytania autorkom – Zofii Staneckiej i Mariannie Oklejak. Na najmłodszych na scenie będzie czekał Pan Poeta, który opowie o „Kurze co tyła na diecie”. Odwiedzający targi wezmą udział w inspirujących rozmowach, wspólnym czytaniu, a także w uroczystości, na której zostaną wręczone nagrody w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 Przecinek i Kropka. W oba dni targów swoją ofertę zaprezentuje około 70 wystawców. 50 z nich to wydawnictwa książkowe, które przygotowały dla gości swoje nowości, klasyki oraz atrakcyjne zniżki. Pozostali wystawcy zaprezentują m.in. autorskie postacie z ulubionych bajek dziecięcych wykonane na szydełku, designerskie zabawki z drewna, własne egzemplarze teatru Kamishibai czy wyjątkowe plecaki oraz pluszaki.

Przecinek i Kropka to nie tylko literatura, to także mnóstwo kreatywnej i magicznej zabawy w czterech bezpłatnych strefach warsztatowych – lisia jama, królicza nora, sowia dziupla oraz kopiec kreta. Warsztaty plastyczne, detektywistyczne, teatralne i eksperymenty naukowe, to tylko niektóre z atrakcji. Renata Kijowska, autorka książki „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry” postara się odpowiedzieć na pytanie „Czy niedźwiedzie jedzą śledzie?”, najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach „Uwerturki – muzyka z patyka”, a na tych, którzy potrafią już pisać będą czekać zajęcia „Litery, jak dzieła sztuki”. Z „Docentem Pięć Procent” uczestnicy zagrają na komputerze ośmiobitowym, a na melomanów będą czekać zajęcia z BeatBox’u. Miłośnicy zwierząt odnajdą się na warsztatach dotyczących praw zwierząt – „Moc zwierzaków” oraz na warsztatach z autorką, Agatą Widzowską wokół książki „Psierociniec”. Oprócz tego, w programie targów jest kilkadziesiąt innych wydarzeń (pełen program poniżej). Na terenie wydarzenia do dyspozycji małych i dużych uczestników Targów będzie specjalna strefa kawiarniano-gastronomiczna.

Pierwszego dnia Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 – 17 marca o godzinie 12:00, odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2017. Pierwszy raz w historii plebiscytu laury trafią do twórców książek w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci do lat 5 oraz od 6. do 9. roku życia. W kategorii do lat 5 nominowane są: „Florka. Zapiski ryjówki” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej z ilustracjami Jony Jung, „Kiedy będę duża / Kiedy będę duży” autorstwa Marii Dek, „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”, „Pisklak”, której autorką jest Dorota Gellner, a ilustratorką Jona Jung oraz „Wesoły Ryjek i lato” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. W kategorii 6-9 lat nominowane są: „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” autorstwa Michała Leśniewskiego, za ilustracje odpowiadał Maciej Szymanowicz, „Dom, który się przebudził” Martina Widmarka z ilustracjami ubiegłorocznej zwyciężczyni Emilii Dziubak, „Dom nie z tej ziemi” napisany przez Małgorzatę Strękowską-Zarembę, zilustrowany przez Daniela de Latoura, „Różowa walizka” autorstwa Susie Morgenstern, z ilustracjami Serge Blocha oraz „Sylaboratorium” autorstwa Justyny Bednarek, Agnieszki Frączak, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy, Wojciecha Widłaka (wstęp – Jerzy Bralczyk) z ilustracjami Pawła Pawlaka. Uroczystość poprowadzi Filip Chajzer.

(Przeczytaj wywiady z autorami, ilustratorami i wydawcami nominowanych książek)

Organizatorem targów jest Empik.

Wstęp na wydarzenie i udział w warsztatach są bezpłatne, ale z przyjemnością informujemy o zbiórce książek na rzecz Fundacji Zaczytani.org, którą Empik i program Przecinek i Kropka wspierają. Cegiełki w formie książek zasilą Biblioteki Małego Pacjenta, które Zaczytani.org tworzą na dziecięcych oddziałach szpitalnych. Książki będą zbierane podczas Targów na stoisku fundacji.

W przypadku warsztatów liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty pod adresem [email protected]

Pełen program Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018

 

Pełna lista wystawców Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018:

Wydawnictwo Adamada, Wydawnictwo Adamatan, Wydawnictwo Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Akapit, Wydawnictwo Albus, Wydawnictwo Alegoria, Wydawnictwo Alkanba, Wydawnictwo Ameet, Wydawnictwo Bajki-Grajki, Bambaki, Biblioteka Akustyczna, Wydawnictwo Bis, Wydawnictwo Bright Junior media (CzuCzu), Budka, Wydawnictwo Burda, Wydawnictwo Centrala, Co widzisz – Klaudyna Sułek, Wydawnictwo Co-Liber, Wydawnictwo CZY TAM, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Druga noga, Wydawnictwo Dwukropek, Wydawnictwo Edgar, Wydawnictwo Egmont, Empik, Empik Foto, Wydawnictwo EneDueRabe, Wydawnictwo Esteri, Wydawnictwo Ezop, Wydawnictwo Format, Grupa Wydawnicza Foksal, Wydawnictwo Hipokampus, Wydawnictwo Insignis, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jedyne Takie, Wydawnictwo Literówka, Fundacja Kosmos dla dziewczynek, Logsy, Wydawnictwo Mac Edukacja, Wydawnictwo Mamania, Mały Teatr Ilustracji, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Mind&Dream, Wydawnictwo Muchomor, Wydawnictwo Multico, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Pan Pantaloni, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo Poradnia K, Wydawnictwo Powergraph, Wydawnictwo Prószyński Media, Wydawnictwo Przygotowalnia, Wydawnictwo Rebis, Wydawnictwo RM.

Patroni Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018:

Gazeta Stołeczna, Co Jest Grane, TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom, M jak Mama, Mamo to ja, BukBuk, Strefa Psotnika, Fundacja Kosmos dla dziewczynek, Fundacja Zaczytani.org, Ryms, Qlturka, Miasto dzieci, Życie Szkoły, Wychowanie w Przedszkolu, Dziecko w Warszawie oraz Chcemy być rodzicami.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na www.facebook.com/przecinekikropka.empik

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka (17-18 marca)
Arkady Kubickiego
Pl. Zamkowy 4, Warszawa
Wejście na tyłach Zamku Królewskiego
WSTĘP WOLNY
szczegóły dotyczące wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1963368767317037/