Przecinek i Kropka

Już po raz jedenasty jury wybierze najlepsze tytuły spośród dziecięcych wydawnictw wydanych w ciągu całego roku. Poznamy najpiękniejsze, najciekawsze i najmądrzejsze książki dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Laury zostaną przyznane tytułom przeznaczonym dla maluchów do 5. roku życia, dla dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat oraz 9-12 lat. Ocenie zostanie poddane to, co w lekturach dla młodych czytelników najważniejsze: jakość literacka, dbałość o ilustracje i wartość edukacyjna. Kapitułę konkursu Empiku tworzą specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda i Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska oraz historyk sztuki – Ewa Solarz.

W zmaganiach o tytuł Najlepszej Książki mogą brać udział publikacje skierowane do odpowiednich grup wiekowych, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2019 roku. Do nagrody wydawcy mogą zgłaszać także nowe tłumaczenia książek oraz utwory w zmienionej szacie graficznej. Pod koniec stycznia 2020 roku jury wybierze po 5 najlepszych książek w każdej kategorii wiekowej, a ostateczny werdykt wydadzą czytelnicy. Głosowanie internautów rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 10 marca.

Laureatów poznamy 4 kwietnia 2020 r. podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Wojciech WIdłak

Monika_Marianowicz

Katarzyna Pakosińska

Marcin Szczygielski

Wydawcy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać zgłoszenia do 18 grudnia 2019 r. na adres: [email protected]. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne na stronie www.przecinekikropka.pl.

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, którego elementami są, m.in. konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

4-5 kwietnia 2020
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa,
wstęp wolny

REGULMIN KONKURSU?

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY