Doskonałym sposobem na zachowanie tych historii, ale też wzmocnienie rodzinnych relacji, jest czas spędzony wspólnie przez babcie, dziadków i wnuki podczas wypełniania pomysłowych książek – albumów. Jest w nich sporo miejsca na zapiski, ale też na wklejanie fotografii.

Taka wspólna podróż do przeszłości będzie z pewnością nie dala przygodą i dla starszych, i dla młodszych jej uczestników.

Opowiedz mi, Babciu. Książka do przechowywania wspomnień

Książka służy do spisywania wspomnień waszej babci od jej dzieciństwa do chwili obecnej. Babcia będzie mogła ją zapełnić samodzielnie lub z pomocą wnuków. Na jej stronach jest szereg pytań, które pozwolą poznać lepiej waszą babcię i jej życie. Niech ta książka stanie się dla niej świetną zabawą, a dla całej rodziny cennym skarbem. Załączone rysunki i fotografie z tamtych czasów pomogą obudzić wspomnienia. W książce pozostawiono też miejsce na wasze własne fotografie.

„Opowiedz mi, Babciu” to wyjątkowy prezent dla wszystkich babć.

Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków

Historia rodzinna opowiedziana przez babcię lub dziadka wnukom. Album, w którym znajdują się pytania: między innymi o ich dziadków, rodziców, dzieciństwo, młodość. Miejsce na fotografie/ilustracje.

Zapiski babci. Wspomnienia dla moich wnuków

W tej książce każda babcia może spisać swoje wspomnienia, by przekazać je wnukom.

Opowiedzcie o ważnych chwilach w waszym życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Wklejcie fotografie. Ocalcie od zapomnienia! Świetny prezent od wnucząt dla babci, a potem od babci dla wnucząt.

Opowiedz mi, Dziadku. Książka do przechowywania wspomnień

Zdjęcie uchwyci chwilę, słowa opiszą życie.

Gdzie są nasze korzenie?
Skąd pochodzimy?
Kim byli nasi przodkowie?
Co przeżyli ci, którym zawdzięczamy życie?
Co sprawiało im radość, a co ich martwiło?

Książka ta służy do spisywania wspomnień waszego dziadka od jego dzieciństwa do chwili obecnej. Dziadek będzie mógł ją zapełnić samodzielnie lub z pomocą wnuków. Na jej stronach jest szereg pytań, które pozwolą poznać lepiej dziadka i jego życie. Ta książka stanie się dla niego świetną zabawą, a dla całej rodziny cennym skarbem. Załączone rysunki i fotografie z tamtych czasów pomogą obudzić wspomnienia. W książce pozostawiono też miejsce na wasze własne fotografie.

„Opowiedz mi, Dziadku” to wyjątkowy prezent dla wszystkich dziadków.

Opowieści dziadka. Historie rodzinne dla wnuków

Historia rodzinna opowiedziana przez babcię lub dziadka wnukom. Album, w którym znajdują się pytania: między innymi o ich dziadków, rodziców, dzieciństwo, młodość. Miejsce na fotografie/ilustracje.

Zapiski dziadka. Wspomnienia dla moich wnuków

W tej książce każdy dziadek może spisać swoje wspomnienia, by przekazać je wnukom.

Opowiedzcie o ważnych chwilach w waszym życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Wklejcie fotografie. Ocalcie od zapomnienia! Świetny prezent od wnucząt dla dziadka, a potem od dziadka dla wnucząt.

opr. Ewa Świerżewska