Znane nazwisko bywa błogosławieństwem jak i przekleństwem. Dziedzicząc talent po jednym z najbardziej rozpoznawalnych tenorów świata, nie sposób obrać innego pomysłu na karierę niż muzyka. Co zrobić, by wyjść z tego powinowactwa obronną ręką i jaki plan wdraża w tej kwestii Matteo Bocelli? Przeczytajcie!

 

Matteo (Exclusive)
Matteo (Exclusive)
4.8/5
74,99 zł
71,24 zł
TOP
Matteo
Matteo
4.7/5
65,99 zł
62,69 zł

 

Rodzinne tradycje

Sześcioletni Matteo zaczął swoją przygodę od gry na fortepianie – nie mogło być inaczej, jako syn słynnego śpiewaka Andrei Bocellego i Enrici Cenzatti, dorastał w domu pełnym muzyki. Śpiewanie pojawiło się później, ujawniając prawdziwy talent młodego Włocha. Jego debiut na scenie odbył się w rzymskim Koloseum, gdzie z powodzeniem śpiewał utwory Verdiego.

Wykształcenie muzyczne zdobył w konserwatorium w Lukce. Świat usłyszał o nim w 2018 roku, kiedy napisał i zaśpiewał ze swoim ojcem utwór „Fall on Me”. Singiel zdobył ogromną popularność, znalazł się na albumie Andrei „Si”. Wykorzystano go także na ścieżce dźwiękowej disneyowskiego „Dziadka do orzechów i czterech królestw”. Duet Bocellich wielokrotnie wykonywał go na żywo m.in. w słynnym Madison Square Garden, ale i w stacjach telewizyjnych np. podczas „Good Morning America” czy „Dancing with the Stars”.  Matteo szybko doświadczył na własnej skórze jak, wygląda życie w branży muzycznej.

Czas postawić na siebie

Po sukcesie „Fall on Me” młody Bocelli ponownie został zaproszony przez Disneya do wspólnej inicjatywy. W ramach projektu „Disney Goes Classical” wraz z Royal Philharmonic Orchestra wykonał jeden z najpopularniejszych bajkowych utworów: „Can You Feel The Love Tonight”.
Mimo że sprawdzał się świetnie w klasycznym repertuarze, bliższy jego sercu okazał się pop.

 

 

Pierwszy singiel wyłącznie pod własną marką był swoistym manifestem – „odcięciem” się od ojca. „Solo” współprodukował z nim Jesse Shatkin (mający na koncie współprace z Jennifer Lopez, SIĄ czy Rickim Martinem). Piosenka zdobyła uznanie fanów i wzbudziła ciekawość o kierunek kariery Matteo. Kolejne single: „Close”, nagrany w dwóch wersjach językowych „Dimmi” (hiszpański „Dime”), „Until She’s Gone” z Sebastianem Yatrą (także w wersji „Tu Luz Quedo”/”Un Attimo di Te”) nie pozostawiały wątpliwości o to, jak emocjonalnym i wrażliwym artystą jest Bocelli junior. Wydany w 2022 roku kawałek „Tempo” reklamował w Europie nowego Fiata 500 La Prima, co tylko zwiększyło popularność Matteo.

Nie tylko scena

Oprócz koncertowania i tworzenia muzyki, młody Bocelli ma za sobą przygodę z modelingiem. W 2018 roku wziął udział w sesji zdjęciowej do wiosennej kampanii marki Guess partnerując Jennifer Lopez. Był także globalnym ambasadorem marki Bulgari. Po doświadczeniach z nagrywaniem filmowych piosenek, w 2022 roku stanął przed kamerą w filmie Georga Millera „Trzy tysiące lat tęsknoty” z Idrisem Elbą i Tildą Swinton.

„Matteo”

Pierwsza płyta Mateo Bocelliego wydana pod szyldem Capitol Records/Universal Music Group to zbiór 12 emocjonalnych utworów (14 w wersji Exclusive). Współprodukowany przez znakomite grono producenckie: Eda i Matthew Sheerana, Jesse Shatkina, Stuarta Crichtona i PARISI album pokazuje, że Bocelli zarówno w języku włoskim jak i angielskim brzmi równie dobrze. W ramach trasy koncertowej „A Night With Matteo” promującej krążek artysta wystąpi w październiku w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

 

 

Więcej doniesień ze świata muzyki znajdziecie w dziale Słucham.