Zafunduj przedszkolakowi DIY dopasowane do jego możliwości i zainteresowań. Mam w zanadrzu pomysł na skarbonki z butelek. Z pomocą dorosłego wyjdą super!

 

Zajmijmy się tymczasem lalą na spinki. Do jej stworzenia potrzebne będą:

-- kolorowa włóczka

- miękki filc akrylowy ( w kolorze białym, beżowym lub cielistym)

- markery (ja użyłam permanentnych sharpie)

-nożyczki

- mocny klej (użyłam silikonowego)

- tamborek lub kawałek sztywnego kartonu do oklejenia filcem

 

Krok 1.

Na początku zadbajmy o długie włosy, które będą stanowić podstawę do przypinania spinek. Perukę mojej modelki zrobiłam z kolorowych pasemek włóczki o długości 120 cm, będą  okalać buzię o średnicy 16cm. Tnąc włóczkę mocno trzymaj za końcówki, kiedy będą skompletowane, można je złapać klipsem i przeczesać, by pasemka się zmieszały. Pobaw się we fryzjera i podetnij końcówki, by włosy były równe.

Krok 2.

Oblicze zrobiłam z arkusza miękkiego, białego filcu, który rozciągnęłam na tamborku. Krawędzie tamborka pobieliłam, by pasowały do jasnej karnacji. Z tyłu materiał podcięłam i przykleiłam do brzegu klejem silikonowym. Pasma włosów związałam włóczką i zrobiłam asymetryczną grzywkę. Jeśli nie masz w domu tamborku, wytnij okrągły kształt buzi ze sztywnego kartonu, a następnie oklej go filcem. W ten sposób też stworzysz sympatyczną twarzyczkę :)

Krok 3.

Najpierw ułóż i dopasuj do buzi włosy, to ułatwi zachowanie odpowiednich proporcji przy malowaniu oczek i ust. Rysy twarzy zrobiłam pisakiem sharpie. Usta i oczy są wyraziste, natomiast policzki delikatnie przyrumienione.

Krok 4.

Włosy związałam kokardkami, by powstały dwa kucyki, a następnie przykleiłam je spodnią warstwą do filcu. Kucyki można puścić swobodnie lub spleść z nich luźne warkocze (to ułatwia wpinanie ozdób). Klej silikonowy po wyschnięciu jest wystarczająco mocny, aby tworzyć wytrzymałe fryzury, a nawet czesać włosy grzebieniem :) Do  metalowej regulacji tamborka można doczepić kawałek kolorowej tasiemki, co ułatwi wieszanie organizera.

Jak Ci się podoba taki pomysł? Znasz małą modnisię, której oczy zaświęcą się na widok długowłosej lali i powierzy jej spinki na przechowanie? :)