Tą zabawną skarbonkę wykonasz z pomocą:

- niewielkiej plastikowej butelki (najlepiej lekko zaokrąglonej)

- pianki kreatywnej (użyłam arkuszy w kolorach białym, czarnym, brązowym i różowym)

- samoprzylepnych oczek

- nożyczek

- pistoletu do klejenia na gorąco

 

Poniżej znajdziesz instrukcję jak przemienić butelkę w skarbonkę, ale jeśli chcesz poznać inne przykłady recyklingu, zajrzyj też do tutoriala z pomysłem jak z butelek wykonać pojemniki w kształcie jabłuszek? 

 

Krok 1.

W pękatej butelce wycięłam nożykiem niewielki otwór, przez który wpadać będą pieniądze. Następnie dopasowałam do obwodu butelki piankę, tak by zakryła jej większą część tworząc miejsce na łaty. Piankę przyłożyłam do butelki, zaznaczyłam miejsce gdzie znajdował się otwór, a następnie nacięłam ten punkt nożyczkami.

Krok 2.

Piankę przytwierdziłam do butelki klejem z pistoletu. Zacznij od miejsca przy otworze, a następnie stopniowo wyciskaj klej, by za szybko nie stwardniał. Mój pistolet wyciska niewielką ilość kleju, dlatego nie ryzykuję, że stopię plastik. Na potrzeby domowych, nieskomplikowanych projektów DIY lepiej zdecydować się na kupno mniejszych modeli tego narzędzia. To zdecydowanie ułatwi też pracę najmłodszym amatorom rękodzieła. Kiedy pianka zostanie zamocowana, pora na doklejenie łat i ruchomych oczek.

Krok 3.

By skarbonka przypominała krówkę trzeba wyposażyć ją w odpowiednie atrybuty – mordę, kopytka, ogon i uszy (pominęłam rogi 😉 ) Wszystkie te elementy wykonałam również z pianki i dołączyłam do korpusu pistoletem. Nogi powstały ze zrolowania niewielkich prostokątów, a mordka to oklejona pianką zakrętka. Miałam ciemno różowy kolor pianki więc ją nieco pobieliam farbą.

Krok 4.

Żeby skarbonka trzymała równowagę warto zadbać o stabilne nóżki. Zanim połączyłam równej długości nogi z brzuchem, przycięłam ich górną część w lekkim skosie. Dzięki temu łatwiej je dopasować do krągłego boku.

 Krok 5.

Uszy składają się z dwóch części, które minimalnie nacięłam u dołu i skleiłam, by stały się lekko wypukłe. Doczepiłam je po bokach, tuż przy krawędzi tułowia.

 

krówka skarbonka gotowa! Fajnie mieć ciągły dostęp do brzęczącego, łaciatego brzuszka, gdzie ciocia lub dziadek wrzucą czasem parę groszy😊