Komunię dziecka można świętować zarówno w domu, jak i w wynajętym lokalu, w skromnym gronie lub wśród wielu zaproszonych gości. Niezależnie od tego, na jaką formułę uroczystości się zdecydujesz, warto zastanowić się nad podarunkiem dla gości. Wprawdzie komunia jest przede wszystkim okazją do obdarowania dziecka, jednak docenienie bliskich i przyjaciół w taki sposób może być wspaniałym sposobem na symboliczne podziękowanie za to, że uczestniczą w uroczystości i towarzyszą dziecku w ważnym dla niego wydarzeniu duchowym.

Zastanawiasz się, jaki upominek dla gości komunijnych wybrać? Oto kilka pomysłów, które nigdy nie zawodzą!

Upominki komunijne dla gości na osłodę 

Słodkie prezenty, które można z przyjemnością zjeść, to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz sprawić przyjemność gościom.

  • Czekoladki 

Mini-bombonierka dla każdego gościa? Prezentuje się gustownie, a przy tym stanowi jeden z najbardziej klasycznych podarunków.

 

Upominki dla gości komunijnych - Czekoladki malinowe Cup&You

 

  • Krówki 

Klasyczne polskie słodycze! Warto wybrać dla nich opakowanie idące w parze z motywem przewodnim uroczystości.

 

Krówki kokosowe bezglutenowe bio Super Krówka 150 g

 

  • Mini-miody 

Zestaw pysznych miodów z różnych kwiatów to wspaniały pomysł na naturalny prezent dla gości komunijnych. Płynne złoto, zamknięte w słoiczku, będzie długo przypominać o wspólnie spędzonym dniu.

 

Prezent dla gości komunijnych - ZESTAW 4 miodów KREM z owocami w kartoniku eko - 4x115g / BeHarmony

 

Wszystkie słodkie upominki warto opatrzyć odpowiednią etykietą, najlepiej z imieniem dziecka, nazwą uroczystości i jej datą. Słodycze można również zapakować samodzielnie w urocze, delikatnie prześwitujące woreczki z organzy. Warto obwiązać je ozdobną tasiemką, do której przytwierdzona będzie dedykacja.

 

Woreczki z organzy, srebrne, 20 sztuk

 

  • Ciasto komunijne 

Nie lubisz marnować jedzenia? Świetnie, w takim razie wykorzystaj okazję i przygotuj dla gości komunijnych zestawy ciast komunijnych. Zazwyczaj serwuje się je w tak dużych ilościach, że po uroczystości sporo zostaje. Warto więc obdzielić nimi rodzinę i przyjaciół.

Ciasto komunijne należy oczywiście odpowiednio zapakować. Warto wybrać pudełka, które wyposażone są w uchwyt, ułatwiający zabranie upominku do domu. Niektóre pojemniki wyposażone są nawet we wstążki i kokardki, co nadaje im bardziej uroczystego charakteru. A może wybierzesz motyw związany z komunią, jak choćby anielskie skrzydełka? Wybór należy do ciebie.

 

Ozdobne pudełka na ciasto, białe, 10 sztuk

 

  • Pudełeczka z personalizowanymi podziękowaniami — idealny upominek dla gości komunijnych 

Jeśli chcesz wyrazić swoją wdzięczność na papierze, świetnym pomysłem będzie przygotowanie pudełeczek skrywających w środku liścik z personalizowanym podziękowaniem. Na rynku znajdziesz szeroki przekrój tego rodzaju akcesoriów, świetnie sprawdzających się w charakterze opakowania na liścik. Wiele z nich opatrzonych jest typowo komunijnymi motywami (alba, książeczka modlitewna), ale znajdziesz wśród nich również choćby florystyczne warianty.

 

Pudełeczka podziękowanie komunijne, eleganckie gałązki, 10szt

 

  • Anielska figurka — prezent, który zostanie z gośćmi na dłużej 

Jeśli szukasz podarunku, który będzie stanowić idealną pamiątkę, warto zdecydować się na drobne figurki. Najpopularniejsze są te z wizerunkami aniołów i cherubinków, idealnie idące w parze z okolicznościami uroczystości. Wybierając figurkę, warto zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału, a przy tym — lekka.

Do aniołka również możesz dołączyć liścik czy bilecik z podziękowaniami.

 

Prezent dla gości komunijnych - Anioł drewniany, dla babci, 23cm

 

  • Różaniec — popularny prezent o religijnym charakterze 

Niektórzy decydują się na wybór innego symbolicznego podarunku — a mianowicie różańca, najczęściej dziesiątkę różańca wraz z krzyżykiem. Możesz jednak zdecydować się również na całe różańce umieszczone w pudełeczkach.

 

Bransoletka - dziesiątek różańca - kolor brązowy - Delicate

 

  • Prezent dla chrzestnych i dziadków — jak ich docenić? 

Rodzice chrzestni i dziadkowie często uczestniczą intensywnie w przygotowywaniu imprezy komunijnej. Warto podziękować im za szczególny wkład w symboliczny sposób. Możesz przygotować dla nich na przykład grawerowaną biżuterię z datą uroczystości i podziękowaniem czy pamiątkowe pudełko z oprawioną dedykacją. Najważniejsze jest jednak to, aby dołączyć do podarunku spersonalizowane, szczere podziękowania.

 

Podziękowanie dla chrzestnego ihs exclusive A4

 

Jak zapakować upominki dla gości na komunię?  

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, warto zastanowić się nad odpowiednim zapakowaniem prezentów. Jak już wspomnieliśmy, możesz rozważyć woreczki — prześwitujące, z organzy, czy też mniej transparentne, wykonane z innych materiałów, jak choćby atłas. Popularnym rozwiązaniem są również pudełka tekturowe i z tworzyw sztucznych. Najchętniej wybieraną estetyką jest klasyczna biel ze złotymi akcentami, kojarząca się z komunią. Są jednak również inne rozwiązania. Możesz wybrać choćby motywy kwiatowe w nasyconych kolorach. Możliwości jest naprawdę sporo.

Na pudełeczkach warto umieścić adnotację. Może być to po prostu skromne „Dziękujemy” — tyle wystarczy, by wyrazić wdzięczność. Innym popularnym rozwiązaniem jest podziękowanie w imieniu dziecka i umieszczenie jego imienia na etykiecie wraz z datą uroczystości.

Więcej podpowiedzi znajdziesz w dziale Prezentowniki.

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock