Autor: Daniel Zielaskiewicz

 

Dwie wersje krążka „Dreamer”

Płyta, w której wykonanie zostało zaangażowanych aż 19 artystów, zostanie wydana w dwóch wersjach. Druga, Special Edition, dostępna jedynie w Empiku, będzie posiadać inną okładkę, oprawę graficzną, a w środku znajdziemy również kilka utworów w wersji live – łącznie cztery kawałki więcej.

 

 

Trasa koncertowa „Dreamer Tour” promująca album obejmuje nie tylko znane polskie areny, ale również Chicago oraz Wiedeń. Popularność Szpaka nie dziwi, bo single promujące płytę – „King of the Season” oraz „Don`t Poison Your Heart” już znajdowały się na szczytach radiowych list przebojów. Czekamy, czy nowowydana płyta osiągnie statut Płyty Platynowej, jak poprzedni krążek muzyka „Byle Być Sobą”.

 

 

Stare i nowe inspiracje Michała Szpaka

Nie od dziś wiadomo, że Kolorowy Ptak szczególnie inspiruje się muzyką lat 80 i 90, jednak  nowa płyta może wnieść coś nowego do dorobku artysty. W opisie krążka przeczytamy:

Nowy album Michała Szpaka jest zróżnicowany — od mocnych rockowych brzmień po nastrojowe ballady. Album brzmi świeżo i nowocześnie, jednocześnie nawiązuje do dobrych tradycji muzycznych a to stanowi dodatkowy walor. (…) Mimo iż poszczególne piosenki zahaczają o różne gatunki stylistyczne, płyta jest spójna i stanowi dojrzałą muzycznie całość”.

Nic dziwnego, że nakład pracy i liczba artystów biorących udział w projekcie spowodowały, że płyta wychodzi z kilkumiesięcznym opóźnieniem – początkowo miała ukazać się nie we wrześniu, ale w maju.  O różnorodności inspiracji Michała Szpaka, kojarzonego raczej z rockiem i balladami, świadczy również trasa koncertowa, którą właśnie odbywa. „Classica Tour” to cykl koncertów artysty z siostrą, Marleną Szpak, cenioną śpiewaczką operową.

 

 

Doceniony koloryt

Sukces Szpaka trzeba docenić tym bardziej, że artysta nie zawsze był ciepło przyjmowany przez publiczność. Nawet na początku swojej przygody z talent show kreowany był na telewizyjnego freaka. Oryginalny styl ubioru i wypowiedzi nie przypodobał się wszystkim odbiorcom. Na szczęście Michał Szpak jest przykładem osobowości, która obroniła się swoim talentem. A teraz zaprezentuje go na swojej najnowszej płycie „Dreamer”.