Do zrobienia takich ozdób potrzebne będą:

- kostki fimo

 - kombinerki

- narzędzia (dłutka) do obróbki fimo

- koraliki

- kółka, łańcuszki, przypinki, bigle, (w zależności od tego, co chcesz stworzyć)

 

Z plastra fimo o grubości ok. 0,5 cm uformowałam płaski kształt czaszki. Na rewersie odcisnęłam przypinkę, którą po utwardzeniu masy przykleiłam kropelką.

 Rulonowałam i skręcałam niewielkie kawałki fimo, lepiłam kolorowe kulki różnej wielkości i doczepiałam te elementy do czaszki. Fimo jest lepkie, więc wystarczy je delikatnie docisnąć do powierzchni, by po utwardzeniu mocno się trzymało. Specjalnymi narzędziami rzeźbiłam też rysy, tworzyłam zagłębienia i wygładzałam powierzchnię do momentu, gdy czaszka przybrała stylową maskę i przestała straszyć.

Broszkę ozdobiłam drobnymi koralikami i okleiłam po bokach cienką taśmą z fimo w kontrastującym kolorze. Gotową ozdobę włożyłam do piekarnika nagrzanego do 110 stopni, na ok. 15-20 minut. Po wystygnięciu fimo można zabezpieczyć lakierem, co doda mu też ładnego połysku.

Na podobnym przykładzie stworzyłam wisior i brelok na klucze. Uważam, że pomysł jest dość odważny, ale nie brak mu fantazji. Jeśli lubisz oryginalne dodatki, bedzie ciekawym uzupełnieniem stroju... nie tylko na Halloween ;)