Początek zimy to doskonały moment na to, by zaopatrzyć się w kalendarze na kolejny, nadchodzący rok. Nie trzeba być maniakiem skrupulatnego planowania, by na co dzień chcieć korzystać z wygodnych kalendarzy ściennych, biurkowych czy książkowych. W rzeczywistości dobrze zaprojektowany kalendarz na 2023 rok przyda się każdemu. Dzięki notatkom na jego kartkach nie zapomnisz o ważnych sprawach i dobrze zaplanujesz każdy dzień. Pięknie zaprojektowany kalendarz na ścianę może być także oryginalną ozdobą wnętrza, a kalendarz książkowy w połączeniu z plannerem np. dla ogrodnika będzie cenną skarbnicą wiedzy.

Kalendarz 2023 na ścianę

Kalendarze ścienne są wygodne w użyciu i nie zajmują dodatkowego miejsca, stojąc np. na biurku czy parapecie. Można je zawiesić dosłownie wszędzie, a wybór odpowiedniego wzoru sprawi, że kalendarz na ścianę stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza.

 • Dla estety – kalendarz jak obraz

Jeśli zależy ci na tym, by wraz z końcem roku kalendarz nie trafił do kosza, ale nadal zdobił wnętrze twojego domu, wybierz kalendarz na ścianę na 2023 ze starannie zaprojektowanymi stronami. Mogą to być ręcznie malowane grafiki, zachwycające fotografie krajobrazów czy dzieła sztuki jak w przypadku kalendarza z obrazami Tamary Łempickiej. Każdą stronę da się więc wykorzystać, oprawiając ją w ramkę. Nie zapomnij tylko odciąć kalendarium! W tym przypadku liczy się także format kalendarza na ścianę. Im większy, tym lepiej prezentować się będą obrazy.

 

Kalendarz z obrazami

 

 • Dla miłośnika praktycznych rozwiązań – trójdzielny kalendarz z okienkiem

Jeśli lubisz bardzo praktyczne rozwiązania, dobrym wyborem może okazać się trójdzielny kalendarz na ścianę z okienkiem. Pasuje zwłaszcza do przestrzeni biurowej, również w przypadku home office. Wystarczy szybki rzut oka na ścianę, by wiedzieć, jaka jest dziś data. Najważniejsze to pamiętać, by każdego ranka przesuwać ramkę z okienkiem, w ten sposób zaznaczając bieżący dzień.

 

Trójdzielny kalendarz

 

 • Kalendarz ceniony od pokoleń – zdzierak

Zdzierak to bardzo popularna forma kalendarza na ścianę sprzed lat. Być może kojarzysz go ze swojego dzieciństwa, jak wisiał niemal w każdej domowej kuchni. Niewiele ma wspólnego z najmodniejszymi trendami w dekoratorstwie wnętrz, ale jeśli zależy ci na stworzeniu przytulnego klimatu domu rodzinnego, to zdzierak jest właśnie dla ciebie. W dodatku to bardzo praktyczne rozwiązanie. Tego rodzaju kalendarz ścienny na 2023 oprócz daty, na każdej stronie zawiera podstawowe informacje, dotyczące imienin, wschodów i zachodów słońca oraz księżyca, nierzadko także motywacyjne cytaty, a na odwrocie ciekawostki i przepisy kulinarne!

 

Kalendarz zdzierak

 

Kalendarz 2023 na biurko

Kalendarz biurkowy przydaje się w pracy i pokoju ucznia. Warto wybrać taki, który ułatwi planowanie ważnych dat.

 • Kalendarz biurkowy z notesem

Ciekawym rozwiązaniem jest niewielki stojący kalendarz, który dodatkowo na specjalnej podstawce zawiera samoprzylepne karteczki do notowania oraz kolorowe znaczniki. To bardzo praktyczny gadżet, który sprawdzi się na co dzień.

 

Kalendarz z notesem

 

 • Tygodniowy kalendarz na biurko

Klasycznym rozwiązaniem jest stojący kalendarz na biurko, pionowy lub poziomy, z tygodniowym układem na każdej stronie. Zajmuje niewiele miejsca, ale jednocześnie jest bardzo czytelny i ma wystarczająco dużo miejsca przy każdym dniu tygodnia, by zanotować krótką informację.

 

Tygodniowy kalendarz

 

 • Kalendarz-podkład z plannerem

Biurowym hitem jest podkład na blat biurka, z nadrukowanym całorocznym kalendarzem na 2023 rok i mnóstwem miejsca do notowania. Zazwyczaj ma bardzo duży format, np. ok. 600x400 cm. Składa się z kilkudziesięciu wyrywanych, identycznych kart – gdy jedna strona zostanie zapełniona nieaktualnymi już notatkami, można ją wydrzeć.

 

Kalendarz z plannerem

 

Kalendarz książkowy na 2023

Dla osób, które nie lubią rozstawać się z terminarzem, idealnym rozwiązaniem jest kalendarz książkowy. Zawsze można mieć go przy sobie, by w każdej chwili coś zanotować albo sprawdzić, czy o czymś nie zapomniałeś. Nowoczesne kalendarze to także coś więcej niż daty i miejsce na odręczne notatki. Coraz częściej na sklepowych półkach można znaleźć specjalistyczne plannery.

 • Książkowy kalendarz dzienny na 2023

Jednymi z najczęściej wybieranych są kalendarze książkowe z dziennym układem w formacie A5, czyli ok. 15x21 cm. Oznacza to, że jest w nich mnóstwo miejsca do notowania – jedna strona jest poświęcona jednemu konkretnemu dniu w roku. Kalendarze książkowe mieszczą się w plecaku, torebce i szufladzie biurka. Oprócz kalendarium zawierają przydatne dodatki w postaci części informacyjnej z mapami, adresownik, notatnik i wiele innych.

 

Kalendarz ksiazkowy

 

 • Książkowy kalendarz tygodniowy na 2023

Dla kogoś, kto nie potrzebuje aż tak dużo miejsca do notowania, dobrą alternatywą jest książkowy kalendarz na 2023 rok z układem tygodniowym. Właśnie to różni go od jego dziennego odpowiednika. Jest niemal o połowę chudszy i lżejszy, ale równie praktyczny.

 

Kalendarz książkowy tygodniowy

 

 • Kalendarz motywacyjny

Ciekawą opcją jest motywacyjny kalendarz książkowy. W zależności od modelu może mieć układ dzienny lub tygodniowy oraz posiadać rozbudowaną część informacyjną. Jednak najważniejsze są wartościowe cytaty na każdy dzień roku. Jeśli ktoś potrzebuje rozpoczynać dzień od kilku motywujących słów, to ten rodzaj kalendarza jest właśnie dla niego.

 

Kalendarz motywacyjny

 

 • Kalendarz książkowy dla ogrodnika

Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest połączenie klasycznego terminarza z plannerem dla ogrodnika. To nic innego jak kalendarz książkowy na dany rok z cennymi informacjami w formie ciekawostek i wskazówek, dotyczących uprawy ogrodu, np. co i kiedy siać, jakie prace należy wykonywać w konkretnych miesiącach czy jak prawidłowo wykonywać pewne zabiegi pielęgnacyjne roślin oraz rady na temat ogrodowej małej architektury.

 

Kalendarz dla ogrodnika

 

 • Kalendarz z plannerem stylistki

Z kolei każdy, kto pracuje w branży beauty, z pewnością doceni zawartość kalendarza książkowego, który jednocześnie jest plannerem stylistki/stylisty. Układ dzienny to dużo miejsca do notowania, ale dodatkowy podział każdej strony na godziny ułatwia zapisywanie klientów salonów kosmetycznych, fryzjerskich itp. Takie rozwiązanie pozwala zachować porządek w kalendarzu, by nie pominąć żadnej osoby.

 

Kalendarz z planerem stylistki

 

Kalendarze kieszonkowe

A dla tych wszystkich, którzy lubią mieć kalendarz zawsze przy sobie, ale niekoniecznie chcą nosić terminarz gabarytów książki w twardej okładce, idealnym rozwiązaniem jest malutki kalendarz kieszonkowy. Bardzo popularny jest rozmiar A6, czyli ok. 10x15 cm, ale bywają jeszcze mniejsze egzemplarze. Pomimo niewielkich wymiarów, taki kalendarz na 2023 zawiera wszystko, co najpotrzebniejsze, czyli układ tygodniowy z miejscem na zapiski, dodatkowe kalendarium na 2023 i 2024 rok, adresownik, notatnik, a nawet wstążeczkę do zaznaczania stron.

 

Kalendarz kieszonkowy

 

To, co jakie kalendarze na 2023 wybierzesz? Więcej inspiracji znajdziesz w dziale Rysuję.