Producent: rebelhorn usuń

Buty motocyklowe

Odpowiedzialny motocyklista powinien dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie jazdy. Podstawowym elementem jego wyposażenia jest solidny kask chroniący głowę, ale dodatkowo powinien on pamiętać również o ochronie stóp i nóg. Na motocykl można wybrać odpowiednie, wzmacniane w newralgicznych miejscach buty. Jakie wymagania powinny spełniać?

Specjalistyczne czy zwykłe buty na motocykl?

Czasem można spotkać się z opinią, że na motorze można jeździć w dowolnych butach, choćby w adidasach. Jednak doświadczeni motocykliści wiedzą, że w momencie, gdy dojdzie do wypadku – nawet drobnej kolizji, jazda w trampkach czy obuwiu sportowym może narazić jeżdżącego na urazy. Dobrze dobrane obuwie na motocykl zwiększa bezpieczeństwo oraz zapewnia większy komfort użytkowania pojazdu.

Zadaniem butów motocyklowych jest ochrona stopy przed uszkodzeniem w razie ewentualnego wypadku. Takie obuwie nie spada, gdy dojdzie do kolizji, jest trwalsze od butów przeznaczonych do noszenia na co dzień.

Jak wybrać obuwie na motocykl?

Przy wyborze butów na motocykl należy, poza doborem odpowiedniego rozmiaru, pamiętać także o płci użytkownika. Damskie i męskie obuwie na motor różni się od siebie. Buty męskie są cięższe i szersze, a damskie wyróżniają się węższym noskiem. Oba rodzaje takiego obuwia na motor będą zapewniać użytkownikowi maksymalną ochronę.

Rozmiar butów na motocykl trzeba dopasować pod kątem długości stopy, pamiętając, że takie obuwie powinno pozwolić na użytkowanie w parze z grubą skarpetą. Powinno więc mieć nieco większy rozmiar od butów noszonych przez klienta na co dzień.

Kolor butów motocyklowych jest kwestią drugorzędną. Ważniejsze będzie, z czego zostały one wykonane. Skórzane obuwie będzie trwałe i solidne. Posłuży latami, ale też za taką trwałość trzeba więcej zapłacić niż w przypadku butów wykonanych z ekoskóry. Ważne jest też, jak są one zapinane – na suwak, klamerki, guziki, sznurowadła czy rzepy. Najłatwiej zapiąć but na zamek błyskawiczny i dodatkowo dobrze ustabilizować go na nodze przy użyciu rzepów.

Wysokie buty motocyklowe, z dodatkowymi ochraniaczami na piszczelach, kostce i pięcie oraz wzmocnieniem na palcach, mogą uchronić Cię przed możliwymi urazami i otarciami w trakcie ewentualnego wypadku na motocyklu. Dobierz obuwie, w którym będziesz wygodnie chodził i jeździł, a przy tym dopasowane do stylu jazdy i rodzaju pojazdu. Szeroki wybór butów motocyklowych sprawi, że bez względu na Twoje indywidualne potrzeby znajdziesz u nas odpowiednie obuwie.

więcej