Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Seria
  • więcej
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów
Wyczyść filtry

Trefl

Trefl SA jest polską firmą z siedzibą w Trójmieście. Powstała w 1985 r., założona przez Kazimierza Wierzbickiego. Początkowo niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją puzzli i właśnie z tego zasłynęło. Kolorowe układanki z motywami z bajek, własne interpretacje klasycznych gier planszowych i nieustannie poszerzający się asortyment rozrywkowy – to właśnie Trefl. Na półkach sklepowych znajdują się stosy sygnowanych charakterystycznym logo z karcianym symbolem pudełek.

Ciekawostkę stanowi fakt, że pierwszy właściciel firmy i jej założyciel jest ogromnym kibicem siatkówki. W związku z tym w 2008 r. utworzył znaną teraz w całej Polsce drużynę sportową PGE Atom Trefl Sopot i firma Trefl jest aktualnie jej sponsorem tytularnym. Trefl rozwija się także na innych płaszczyznach – z biegiem czasu powstała automatyczna prasa do puzzli itd. Od 2014 roku firma ma także własne, niewielkie Studio Filmów Animowanych i to tam powstawał autorski serial „Rodzina Treflików”, który stanowi idealne kino familijne.

Kultowe puzzle marki Trefl

Jako że puzzle Trefl były głównym, a przez pewien czas jedynym produktem marki, szybko zyskały status popularnych i bardzo dobrze znanych. Jeszcze w latach 90. firma podjęła współpracę na przykład z olbrzymią wytwórnią filmową Walta Disneya, co pozwoliło wprowadzać do oferty produkty z wizerunkami postaci z wyprodukowanych przez nią filmów. Do dzisiaj znajdują się w niej puzzle z Pocahontas, Aladynem czy znacznie nowszą Elsą, królową z Krainy Lodu. Puzzle nie muszą być jednak wyłącznie zabawą dla dzieci – są też trudniejsze i bardziej mroczne wersje.

Gry rywalizacyjne i towarzyskie

Wiele gier planszowych/karcianych można podzielić na kategorie rywalizacyjnych lub towarzyskich – nie jest inaczej w przypadku klasyków. Marka Trefl proponuje rozmaite opcje zarówno dla łaknących adrenaliny przy stole, jak i dla tych, którzy raczej poszukują spokojnej i beztroskiej zabawy. Znajdą się zatem propozycje takie jak „Chińczyk”, klasyczny „Mistakos” z układaniem plastikowych krzesełek jedno na drugim czy gry w 5 sekund. Na imprezach można rewelacyjnie bawić się przy grze „Ego” i dowiedzieć się, jak dobrze zna się swoich przyjaciół (i odwrotnie).

Serie zabawek dla dzieci

Wracając do punktu wyjścia, w firmie Trefl można z powodzeniem zaopatrzyć się w artykuły lub prezenty dla dzieci. Oprócz kolorowych puzzli i prostych gier, takich jak na przykład Warcaby, w ofercie znajduje się także cała masa zabawek. Znajdują się tam zatem akcesoria sensoryczne ułatwiające rozwój, a także mniejsze gierki umożliwiające zdobywanie nowych życiowych kompetencji lub sprytu.

więcej