Pierwsze puzzle dziecka

Dzięki odpowiednio dobranym do wieku produktom przygodę z puzzlami mogą zacząć już roczne maluchy. Kluczem wyboru zestawów dla najmłodszych jest przemyślana forma i treść: odpowiednio dopasowana liczba i wielkość elementów, tematyka bliska dzieciom oraz piękne ilustracje.

CzuCzu empik

Kierując się tymi założeniami, zespół kreatywny CzuCzu stworzył serię układanek, które podążają za naturalnym rozwojem dzieci i wspierają go. Zestawy zostały zaprojektowane tak, aby poziom trudności zabawy rósł razem z wiekiem.

Motywem przewodnim tej edukacyjnej serii CzuCzu jest idealna figura: koło.

 

Zabawa, która uczy i rozwija

Układanki CzuCzu zostały wykonane z grubej, trwałej tektury. Kółeczka są poręczne i pasują do dziecięcej dłoni. Łatwo je trzymać oraz wkładać do dużych dziurek, bo forma układanki pozwala na dopasowywanie elementu nawet do góry nogami. Już pierwsze próby dołożenie kółeczka do dziurki są znakomitym ćwiczeniem dla początkujących. Aby zabawa była jeszcze weselsza, kółeczka można wymieniać pomiędzy układankami, a w serii Puzzle z dziurką – także pomiędzy zestawami.

 

Zaczynamy zabawę z kółeczkami CzuCzu!

  • Chwyt maluszki doskonalą stopniowo. Dzieci, zanim zaczną trzymać drobne elementy w dwóch palcach, chwytają przedmiot całą dłonią i wykonują zamaszyste ruchy ręką. Pierwszym etapem jest więc dopasowywanie kółeczek i ćwiczenie dłoni. Tu sprawdzi się zestaw „Odkrywam koło” już dla rocznych dzieci. W serii dostępny jest też puzzlowy sorter „Odkrywam kształty”.

  • Kolejne umiejętności rozwijane przez maluszki  to kategoryzowanie przedmiotów i doskonalenie spostrzegawczości. Kompetencje te wspiera zabawa z edukacyjnymi zestawami „Zabawy na start”. Do książeczki przedstawiającej bliskie maluchom tematy dołączono 4 plansze i 16 żetonów, które należy dopasować do ilustracji. W serii dostępne są dwa tytuły: „Mój dzień” i „Mój rok”.

  • Równocześnie ważnym etapem jest zabawa w dopasowywanie elementów przy jednoczesnym zachowaniu logicznego sensu. Pozwala to nadal doskonalić koordynację ręka–oko, rozwija logiczne myślenie oraz umiejętność dostrzegania różnic i podobieństw. Dzięki opiekunowi dzieci poznają nowe słowa, np. nazwy zwierzątek. Pomogą w tym „Puzzle z dziurką Przyjaciele” oraz „Puzzle z dziurką Zwierzątka”

czuczu puzzle z dziurką

  • Łączenie tradycyjnych puzzli z wypustkami to bardzo przyjemne ćwiczenie oraz, o czym zapomina wielu dorosłych, wyzwanie dla maluchów. Świetnie doskonali sprawność ręki i koordynację wzrokową. Zabawę można zacząć od zaledwie kilku elementów. Uczącym się tego maluchom pomogą „Duuuże puzzle z dziurką Wieś”.

  • „Puzzle z dziurką Lody! Lody!” oraz „Puzzle z dziurką Wóz strażacki” to propozycja doskonaląca umiejętność układania puzzli. Układanki zawierają tradycyjne puzzle, wymienne kółeczka oraz figury o różnych kształtach do dopasowywania, dlatego zabawa z nimi jest świetnym sposobem na poznawanie kształtów i kolorów. Możliwość przekładania okrągłych elementów pozwala dziecku na podejmowanie samodzielnych decyzji i rozwija kreatywność.

CzuCzu wie, czym jest radość odkrywania!

CzuCzu to polska marka z siedzibą w Krakowie. Wydawnictwo od ponad 10 lat tworzy autorskie książeczki, gry, puzzle i zabawki edukacyjne dla dzieci. Wszystkie produkty odznaczają się najwyższą jakością wykonania, są dopracowane w najmniejszym szczególe oraz w całości produkowane w Polsce. Produkty CzuCzu oparte są na rozwiązaniach, które dają rodzicom i dzieciom przestrzeń do inicjowania własnych pomysłów na zabawę, jednocześnie pozwalając na wspólne odkrywanie świata.

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com