Planszówki potrafią jednak stać się idealnym tłem do małego tête-à-tête, a czasami nawet jego głównym punktem programu. Jaką grę wybrać na Walentynki? Popatrzmy na najciekawsze proozycje!

Gierki małżeńskie

Walentynki to święto, które kojarzy nam się często z osobami młodszymi, zakochanymi w sobie od niedawna i dopiero odkrywajacymi czym jest miłość. A przecież kochać można się przez całe życie! Ileż to par obchodzi srebrne czy nawet złote gody? To prawdziwi weterani miłości, którzy z pewnością również świętują w dzień świętego Walentego. Dla nich właśnie mamy bardzo ciekawą propozycję planszówkową, a nawet całą serię! Są to „Gierki małżeńskie”, do których grafiki tworzył słynny artysta Andrzej Mleczko. Mamy tu do czynienia z tytułami przeznaczonymi dla dorosłych i mających na celu sprawdzeniu, jak dobrze pary się znają i dogadują między sobą. Jest to rywalizacja drużyn, w której nie brakuje dużej dawki dobrego humoru. Jesteście gotowi zmierzyć się z najróżniejszymi zadaniami i udowodnić, że to wy stanowicie najlepszy duet?

 

Gierki małżeńskie - MDR Dystrybucja

 

Poza podstawową wersją powstało także kilka niezależnych dodatków, które oczywiście można swobodnie łączyć i mieszać. W „Znamy się” pobawicie się w skojarzenia i postaracie poznać ukryte pragnienia drugiej połówki. „Wiem wszystko” to rodzaj teleterurnieju opartego na kilku popularnych programach telewizyjnych. W „Między słowami” przetestujecie swój refleks i zdolność kojarzenia faktów. A o czym są „Kalambury”? Tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba. Warto za to zaznaczyć, że w większość wspomnianych wersji możecie zagrać zarówno w większym gronie, jak i jedynie we dwoje!

 

Między słowami - MDR Dystrybucja

 

Alias: Kobiety vs. Mężczyźni

W związku potrzebujemy także trochę rywalizacji. Zwłaszcza tej zdrowej i stwarzającej okazję do dobrej zabawy. W tym celu warto siegnąć po „Alias: Kobiety vs. Mężczyźni”. Jak nie trudno zgadnąć w tej planszówce toczyć się będzie odwieczna wojna płci! Ale bez obaw, obejdzie się bez ofiar czy nawet rannych. Rywalizujecie między drużynami, a waszym zadaniem będzie wyjaśnienie za pomocą synonimów czy przeciwieństw poszczególnych słów. A te zostały dopasowane do teamów. I tak oto dla kobiet trafić się może „wosk” czy „pilnik do paznokci”, a faceci postarają się przedstawić w jakiś sposób „skrzynię biegów” czy „pub”. Która z drużyn pierwsza dotrze do mety, ta zgarnie chwałę i możliwość pochwalenia się, że lepiej zna własną płeć!

 

Alias: Kobiety vs. Mężczyźni - Tactic Games

 

Gra na emocjach

Jesteśmy pewni, że ze swoją ukochaną osobą znacie się znakomicie. Teraz jednak możecie to udowodnić! A przy okazji świetnie się przy tym bawić. Proponujemy wam planszówkę „Gra na emocjach”. To właśnie w niej wasi najbliżsi będą mogli pokazać, jak dużo o was wiedzą. W grze mamy pokaźny zestaw kart, na których są pytania rozpoczynające się od „Jak się czuję, gdy…” i dalej przykładowo możne paść „…dostaję podwyżkę” lub „…okłamie mnie bliska osoba”. Pozostali gracze mają za zadanie wskazać poprawną odpowiedź, za co oczywiście zostaną nagrodzeni punktami. To kto zwycięży w tej rywalizacji?

 

Gra na emocjach - Nasza Księgarnia

 

Ego Emocje

Jeśli szukacie tytułu dobrego zarówno dla starszych, jak i młodszych osób, to warto spróbować swoich sił w „Ego: Emocje”. Tutaj także będziecie mieli okazję sprawdzić, na ile dobrze znacie się z bliskimi wam osobami. Zasady są niezwykle proste – losujecie jedno z kilkuset haseł, wśród których możecie wylosować chociażby takie, dotyczące waszego stosunku do piosenki „Last Christmas” czy tego, na ile lubicie dodawać mleko do kawy. Gdy już wybierzecie własną odpowiedź, zapytajcie o to pozostałych graczy. Tyle że teraz oni mają odgadnąć, jaka była wasza odpowiedź. Myślicie, że uda im się wskazać odpowiedź, którą wybraliście?

 

Ego Emocje - Trefl

 

5 sekund: Bez cenzury

Szukacie szybkiej zabawy dla dorosłych? I nie, wcale nie chodzi nam o to, o czym pewnie pomyśleliście! Gra „5 sekund: Bez cenzury” zapewni wam niezprzyzwoitą dawkę emocji i śmiechu. Zasady są tu niesamowicie proste, a do rozgrywki będziecie mogli przystąpić niemal z marszu. Otóż jedna z osób czyta pytanie, a druga ma pięć sekund, aby udzielić odpowiedzi. Ale uwaga, ta wersja jest dość pikantna! W tak krótkim czasie będzie musieli wymyślić trzy zastosowania kajdanek, sposoby na umilenie sobie poranka lub wymienić rzeczy, które was kręcą. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

 

5 sekund: Bez cenzury - Trefl

 

 

 

Więcej tekstów możecie przeczytać na Empik Pasje w dziale Gram! Jakkolwiek nie postanowicie spędzić Walentynek – życzę wam mnóstwo miłości!

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock