Planszówki potrafią jednak stać się idealnym tłem do małego tête-à-tête, a czasami nawet jego głównym punktem programu. Jaką grę wybrać na Walentynki? Popatrzmy!

Planszówki na randkę - nie tylko przez żołądek do serca

Fabryka Czekolady

To bardzo szybka gra - jedna partia nie trwa dłużej niż dwadzieścia-trzydzieści minut. W trakcie rozgrywki staramy się zebrać czekolady o różnych nadzieniach - ale w taki sposób, by na koniec gry mieć w danym typie więcej niż przeciwnik (a właściwie „partner”, w końcu mamy Walentynki!). Fabryka Czekolady od wydawnictwa Nasza Księgarnia to mnóstwo pyszności w małym pudełku. Zilustrowana ze, wybaczcie żart, smakiem, prosta w zasadach i tłumaczeniu. W sam raz na krótki intelektualny posiłek przed konsumpcją… reszty wieczoru.

Fabryka czekolady gra

Gejsze

Skoro już jesteśmy w zmysłowym klimatach, to muszę przypomnieć wam Gejsze. To kolejna dwuosobówka, która mimo nieskomplikowania reguł daje ogrom satysfakcji. Gra korzysta z bardzo lubianego przeze mnie mechanizmu „ja dzielę, ty wybierasz”, który zmusza nas do prawdziwej umysłowej gimnastyki – mamy pulę dóbr, którymi musimy podzielić się z przeciw… ekhm… partnerem. Dzielimy więc je na dwie części, ale to partner decyduje, którą z nich zatrzyma. A tłem rozgrywki jest kuszenie pięknych, tytułowych gejsz, tak, by na koniec rundy mieć po swojej stronie cztery z siedmiu kart japońskich dam do towarzystwa – lub mniej, ale o odpowiedniej wartości. Dajcie się skusić!

Gejsze gra planszowa

Mandala

Mandala od popularnej marki Rebel jest jednym z najnowszych tytułów w mojej kolekcji, a już ją bardzo lubię! Może to za sprawą ślicznego obrusiku, który znajduje się w pudełku i służy do „wysypywania” mandali z kart. Najciekawsze w grze jest chyba to, w jaki sposób punktujemy – zbieramy w trakcie rozgrywki różnokolorowe karty, ale to my zdecydujemy, ile każdy kolor będzie dla nas wart punktów. Im później zaczniemy zbierać jakiś rodzaj kart, tym większą będzie miał dla nas wartość. A wiecie, że mandala to motyw występujący głównie w sztuce buddyzmu tantrycznego? A od tantry do tantry rzut kamieniem…

Mandala gra planszowa


Szukasz planszówkowych inspiracji? Sprawdź nasze inne teksty: 


Gry dla 2 osób – jak dobrze się znacie?

Zakochanie

Zacznijmy z grubej rury, czyli porozmawiajmy o seksie! Zakochanie to gra tylko dla dorosłych, której celem jest umożliwienie parze głębszego zrozumienia siebie nawzajem - i to nie tylko na co dzień, ale i co wieczór. Pełna erotycznych aluzji i wyzwań, pięknie, nastrojowo wydana i potrafiąca doprowadzić do naprawdę wyjątkowych sytuacji. W pudełku znajdziemy karty podzielone na cztery kategorie – Miłość, Seks, Namiętność i Wiedza Erotyczna. Przepytujemy się nawzajem w każdej z nich, a kto zrobi to najlepiej, otrzymuje od partnera nagrodę, która może być naprawdę zmysłowa!

Zakochanie gra dla dorosłych

EGO Love

Ta wersja ma podobne założenia, co klasyczne Ego, choć tutaj można bawić się również poza alkową – czyli w rozgrywce może uczestniczyć więcej niż dwie osoby – oczywiście, o ile nikt nie ma nic przeciwko odrobinie bezpruderyjności. Tutaj również będziemy zadawać pytania i udzielać na nie odpowiedzi – dowiemy się na przykład, czy ktoś pomylił kiedyś w chwili uniesienia imię partnerki, kiedy całował się pierwszy raz, albo jaki kolor uważa za najbardziej erotyczny. Propozycja od Trefla na pewno zapewni wam wiele godzin niezapomnianej rozrywki.

Ego Love gra

Dopasowani

Dopasowani wydawnictwa Egmont są grą, która świetnie sprawdzi się na przykład na podwójnej randce, ponieważ wprowadza mechanizmy znane z popularnego niegdyś teleturnieju „Czar Par”. Pary słyszą na raz konkretne pytanie i muszą na nie jednocześnie odpowiadać. Poziom dopasowania odpowiedzi odzwierciedla niejako stopień wzajemnej znajomości i pozwala na wyłonienie najbardziej dopasowanej dwójki. Doskonały pomysł na Walentynki w większym gronie przyjaciół!

Dopasowani gra planszowa

Więcej tekstów możecie przeczytać na Empik Pasje w dziale Gram! Jakkolwiek nie postanowicie spędzić Walentynek – życzę wam mnóstwo miłości!