Kobiety bardzo mocno zaznaczają swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Mamy ogromne szczęście do mocnych i wyrazistych artystek. Ich głosy hipnotyzują i potrafią wydobyć na wierzch najbardziej skrywane emocje. Każda z nich jest inna, a łączy je niezwykły talent muzyczny i prawdziwa moc na scenie i poza nią.

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet prezentujemy Wam listę 10 bezkompromisowych polskich artystek:

 

Dystans Katarzyny Nosowskiej

W grudniu 2017 zespół HEY po 25 latach zawiesił działalność, ale Katarzyna Nosowska przeżywa teraz kolejny szczyt popularności. Dlaczego? Piosenkarka odkryła niedawno przed fanami swój nieznany dotąd komediowy talent. Na swoim Instagramowym profilu ma ponad 150 tys. obserwujących, których nieustannie zaskakuje celnymi i zabawnymi komentarzami dotyczącymi życia i show biznesu.

 

Siła sióstr, czyli Natalia i Paulina Przybysz

Chociaż muzyczna droga Natalii i Pauliny Przybysz już dawno się rozeszła i artystki postawiły na solowe kariery, to jednak nadal się wspierają i w tym tkwi ich moc.

 

Wyczekiwany powrót Katarzyny Groniec

To artystka kompletna. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w musicalach. Występowała między innymi na deskach takich teatrów jak: Buffo, Roma, Ateneum, Capitol, Polonia. Publiczność ją uwielbia. Katarzyna Groniec zachwyca przede wszystkim magicznym klimatem, który towarzyszy każdemu z jej wykonań. Artystka powraca 16 marca z nowym albumem zatytułowanym „Ach!”. Na płycie będzie można znaleźć utwory, które opowiadają o dążeniu do odnalezienia ziemi obiecanej i potrzebie kochania drugiego człowieka. Większość tekstów na album jest Katarzyna Groniec napisała sama, co nadaje temu krążkowi dodatkowej mocy.

 

Doświadczona debiutantka Barbara Wrońska

Znamy ją z zespołów Pustki czy Ballady i Romanse, ale dopiero teraz postanowiła zaskoczyć słuchaczy solowym albumem. Wokalistka na nowej płycie mistrzowsko łączy fascynacje muzyką lat 60.  z nowoczesnymi brzmieniami. Sama komponuje, pisze teksty, produkuje i aranżuje muzykę. Bardzo dziękujemy jej za singiel „Nie czekaj”, który wniósł wiele słońca w zimową szarość.

 

Skoncentrowana na muzyce Justyna Święs

Wiele młodych wokalistek mogłoby brać z niej przykład. Ma dopiero 20 lat, a już osiągnęła ogromny sukces na muzycznej scenie. Jej skromność i całkowite skupienie na swojej pasji świadczy o ogromnej dojrzałości. Zamiast pozowania na ściankach, pokazuje swoją wszechstronność uczestnicząc w bardzo różnorodnych projektach muzycznych.

 

Maria Sadowska – kobieta wielu talentów

Maria Sadowska jazz ma we krwi. Pochodzi z rodziny, w której muzyka zawsze była na pierwszym planie. Jest doskonałym muzykiem, ale także docenianą reżyserką. W swoim filmach opowiada o silnych kobietach. Jej ostatni film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej zdobył liczne nagrody i zyskał uznanie widzów. Moc Marii Sadowskiej to przede wszystkim empatia i duża wrażliwość, która zauważalna jest we wszystkim, co robi.

 

Konsekwentna Daria Zawiałow

Daria przeszła długą drogę, aby dotrzeć do miejsca, w którym teraz jest. Już jako mała dziewczynka wiedziała czego chce. W wieku 7 lat wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola”. Tuż po gimnazjum wyprowadziła się z rodzinnego miasta do Warszawy, aby podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym. Potem próbowała swoich sił w różnych programach typu talent show. W marcu zeszłego roku ukazał się debiutancki album Darii, który otworzył jej drzwi do grania na największych polskich festiwalach i pozwolił na tworzenie projektów z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej.

 

Poszukująca Brodka

Ewolucja tej artystki jest niesamowita. Od dziewczyny z Twardorzeczki pod Żywcem, przez uczestniczkę talent show grającą popowe piosenki, po artystkę kompletną, eksperymentującą zarówno z muzyką, jak i wyglądem.

 

Królowa Kora

Królowa jest tylko jedna i jest nią Kora. Artystka przez duże A, która nigdy nie schlebiała niczyim gustom. Zawsze bezkompromisowa, zawsze szczera. Pod koniec lutego ukazał się utwór z nowej płyty Glacy (wokalista Sweet Noise i My Riot) z jej gościnnym udziałem. Mamy ogromną nadzieję i trzymamy mocno kciuki za jej powrót na scenę.