Termos dla dzieci do szkoły to niezwykle praktyczny przedmiot

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko zawsze miało dostęp do chłodnego lub ciepłego napoju, pomyśl o zakupie termosu. Dzięki niemu twoje dziecko będzie mogło napić się herbaty albo wody z lodem, nawet jeśli przebywa kilka godzin poza domem. Takie naczynie świetnie sprawdzi się również do szkoły. Gdy wybierasz model dla swojej pociechy, zwróć uwagę na to, jak długo termos będzie utrzymywał temperaturę. Zwykle jest to kilka godzin, dlatego napój pozostanie ciepły lub chłodny np. podczas pobytu w szkole.

 

Termosy i kubki termiczne

 

Ważna jest również pojemność. O ile najmłodszym wystarczy 200-300 ml, o tyle dla starszych dzieci oraz nastolatków z większym zapotrzebowaniem organizmu na płyny, odpowiednie będzie 500 ml. Atrakcyjny wygląd termosu również jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli kupujesz go dla malucha. Jeżeli naczynie będzie mu się podobało, częściej i chętniej go użyje.

 

Mighty Mug, Solo, Kubek termiczny, zielony, 325 ml

 

Termos dla dziecka powinien być wyjątkowo odporny

Jeśli masz dziecko, być może zdarza się, że bywa ono nieuważne. Najmłodsi potrafią bez zastanowienia rzucać plecakami, lecz rzadko biorą pod uwagę, że mogą w ten sposób uszkodzić ich zawartość. Dlatego termos przeznaczony dla najmłodszych powinien być wyjątkowo szczelny, odporny na zniszczenie oraz wstrząsy. Dobrze jest też, jeśli naczynie wyposażone jest zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.

Otwieranie i zamykanie termosu nie powinno sprawiać dziecku trudności. W przeciwnym razie może często wylewać zawartość i zniechęcić się do używania. Dla starszych dzieci możesz wybierać naczynia, które wymagają odkręcania pokrywy. Maluchom będzie wygodniej korzystać z termosów otwieranych za pomocą przycisku.

 

Thermos, Termos obiadowy, King, bordowy, 710 ml

 

W termosie można przechowywać nie tylko napoje

Obecnie na rynku spotkać można dwa rodzaje termosów – te przeznaczone do napojów oraz obiadowe. Termos obiadowy do szkoły to bardzo przydatny przedmiot, jeżeli twoje dziecko spędza wiele godzin poza domem, a ty chcesz zapewnić mu ciepły posiłek. Przed zakupem takiego naczynia trzeba zdecydować się na odpowiednią pojemność. Te przeznaczone dla najmłodszych mają zwykle od 350 do 500 ml, co zupełnie wystarczy na przechowanie solidnej porcji obiadowej. Pamiętaj, że im więcej jedzenia spakujesz, tym plecak twojego dziecka będzie cięższy. A więc warto mieć na uwadze to, ile będzie w stanie unieść.

 

Kubek termiczny turystyczny stalowy szczelny 250ml

 

Ważny jest również materiał, z którego wykonany jest termos. Najlepsze są te ze stali, ponieważ wykazują dużą odporność na uszkodzenia. Przy tym świetnie trzymają temperaturę. A jeżeli szczególnie zależy ci na tym względzie – sprawdź, czy wybrany przez ciebie model posiada cienką warstwę srebra od wewnątrz oraz podwójne ścianki. Warto też zwrócić uwagę na szczelność. Pamiętaj, że dziecko będzie przenosiło termos w plecaku, istnieje więc ryzyko zabrudzenia zeszytów i przyborów szkolnych, gdy naczynie będzie przeciekać.

 

 Kubek termiczny Kambukka Etna 300 ml - Peacock - Niebieski

 

Termos obiadowy świetnie sprawdza się nie tylko jeśli chodzi o utrzymanie wysokiej temperatury posiłku, ale również i tej niskiej. Dzięki temu twoje dziecko będzie mogło zabrać do szkoły zdrowe drugie śniadanie, takie jak owsianka czy jogurt z owocami.

 

Lifeventure, Termos obiadowy, TiV Widemouth 800, grafitowy, 800 ml

 

Jaki termos dla dziecka do szkoły wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego termosu na napój dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, by model posiadał plastikowe uchwyty. Przydatna jest również antypoślizgowa powłoka na zewnątrz naczynia. Te dodatki sprawią, że korzystanie z niego będzie łatwiejsze i bezpieczne, ponieważ dziecko bez trudu napije się z naczynia, a także przez przypadek nie przewróci termosu. Ułatwieniem dla maluchów jest również ustnik, dzięki któremu łatwiej im będzie pić z termosu.

 

Spokey, Termos, Hotty, czerwony, 520 ml

 

Z kolei przy zakupie termosu obiadowego warto wybrać taki, który posiada uchwyt na sztućce. Wtedy też zazwyczaj są one dołączone do zestawu. Musisz również mieć na uwadze to, żeby zdecydować się na odpowiednie, szczelne i wygodne dla dziecka zamknięcie. Zwykle termosy posiadają takie w formie zakrętki. Powinna być ona solidnie wykonana z dobrej jakości silikonu, a znajdująca się na niej uszczelka musi mocno przywierać do naczynia. W przeciwnym razie właściwości termoizolacyjne naczynia nie są odpowiednio dobre. Wtedy nie dość, że nie zostanie utrzymane ciepło posiłku, to przechylenie termosu grozi wylaniem się zawartości.

 

Rockland, Termos obiadowy, Comet, czerwony, 500 ml

 

Termos doskonale sprawdzi się do przewożenia ciepłych oraz zimnych posiłków i napojów

Polecanym termosem obiadowym dla najmłodszych jest naczynie marki B. Box. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych na pewno będzie atrakcyjny wizualnie dla twojego dziecka. Posiada uchwyt na sztućce oraz dodatek w postaci silikonowego widelca. Podwójne ścianki gwarantują utrzymanie odpowiedniej temperatury posiłku przez kilka godzin. Termos wykonany jest z bezpiecznych materiałów – stali nierdzewnej oraz silikonu. Na spodzie znajduje się antypoślizgowa nakładka, która ułatwi dziecku korzystanie z naczynia. Na nakrętce jest uchwyt, dzięki czemu otwieranie nie stanowi trudności.

 

B.Box, Termos na jedzenie, Strawberry, różowy, 335ml

 

Z kolei termos obiadowy marki Lassig ma stonowane kolory oraz prostą grafikę z przestawiającą fokę. Jego pojemność to 315 ml. Charakteryzuje go lekkość oraz wytrzymałość. Podwójne ścianki stworzone ze stali nierdzewnej sprawiają, że jedzenie długo utrzymuje odpowiednią temperaturę. Pokrywka dobrze przylega do naczynia. Dodatkowo znajduje się tutaj również zdejmowana silikonowa uszczelka.

 

Lassig, Termos na jedzenie, More Magic Foka, niebieski, 315 ml

 

Termos to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz, żeby dziecko miało dostęp do gorącej herbaty, chłodnej wody czy też ciepłego i zdrowego posiłku w ciągu dnia, np. w szkole. Przyda się zarówno maluchom, jak i nastolatkom. Ze względu na to, jak wiele modeli jest obecnie dostępnych, bez trudu dopasujesz ten właściwy w zależności od upodobań i potrzeb swojej pociechy.

Więcej porad znajdziesz w dziale Dziecko i mama.

 

Zdjęcie okładkowe – źródło: Shutterstock