Początek lata zapowiada się jako nie lada gratka dla wszystkich fanów polskiej muzyki miejskiej. W czerwcu 2020 wystartuje Block Party x Łomża. Co to jest? To ogólnopolski cykl wydarzeń festiwalowych, który odwiedzi w miesiąc aż dziewięć największych miast w całym kraju.

Już dziś ogłaszamy pierwszych artystów, którzy potwierdzili udział w poszczególnych wydarzeniach trasy. Będą to PRO8L3M, DZIARMA, Bitamina, schafter i Taco Hemingway.

 

Formuła block party sięga głębokich lat 80., kiedy to DJ-e wraz ze swoimi ulicznymi składami mierzyli się na wyjątkową selekcję muzyczną i głośność sound systemów w osiedlowych parkach Nowego Jorku. Block Party x Łomża nawiązuje do tej tradycji, organizując największą współczesną trasę festiwalową polskiej muzyki miejskiej. W takich miejscach jak Polana Harcerza w Poznaniu, Progresja Scena Letnia w Warszawie czy Plac Gryfitów w Szczecinie odbędą się spektakularne plenerowe koncerty, połączone z bogatą oprawą wizualną. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać występy rodzimej czołówki urban music.

 

Gdzie i kiedy będzie można wybrać się na Block Party x Łomża?

Poniżej znajdziecie pełen harmonogram zaplanowanych na czerwiec wydarzeń:

Block Party x Łomża 2020 - koncerty

05.06 Rzeszów - Skwer Millenium Hall

06.06 Katowice - Parking Fabryka Porcelany

10.06 Gdańsk - PLENER 33 Stocznia Gdańsk

12.06 Kraków - Parking VIP Wisła Kraków

13.06 Warszawa - Progresja Scena Letnia

19.06 Poznań - Polana Harcerza

20.06 Łódź - Ogrody Geyera

26.06 Szczecin - Plac Gryfitów

27.06 Wrocław - Pergola

 

Wśród pierwszej piątki ogłoszonych na poszczególne miasta artystów znaleźli się: PRO8L3M, DZIARMA, Bitamina, schafter i Taco Hemingway. Organizatorzy zapowiedzieli też wkrótce kolejne odsłony line-upu.

 

Jako pierwsi dostęp do biletów będą mieli wyłącznie użytkownicy usługi Empik Premium. Przedsprzedaż biletów na wszystkie wydarzenia wystartuje w 18 lutego o godzinie 12:00 i potrwa dokładnie 24 godziny. Od 19 lutego bilety będzie można kupić w Empik Bilety i Going. Więcej informacji na oficjalnej stronie trasy.

 

 

 

6 marca pojawi się także nowa płyta zespołu PRO8L3M - „Art Brut 2”. Wszyscy klienci Empik Premium będą mogli kupić ją ze zniżką online lub w salonie Empik.

„Art Brut 2” (CD)