Pamiętajmy, że tatą jest się całe życie. Dlatego przygotowaliśmy inspiracje prezentowe zarówno dla ojców, którzy właśnie cieszą się z pierwszego słowa dziecka, jak i dla tych, których potomstwo odwiedzi już z własną rodziną.

 

Świeżo upieczeni tatusiowie – prezent dla taty od dziecka

Młodym ojcom, którzy przez jakiś czas będą niewyspani, proponujemy połączyć noszenie i usypianie swojego skarbu z czymś przyjemnym. Pomoże w tym czytnik, dzięki któremu początkujący tata będzie mógł jednocześnie czytać dobrą lekturę. Warto żeby wybrany model wyposażony był w podświetlenie, które umożliwi lekturę przy zgaszonym świetle. Idealnie nadają się do tego Pocketbook Basci Lux 2 lub InkBook Prime HD.


Przydatne mogą być również słuchawki, które pozwolą w ciężkich chwilach kolek lub ząbkowania skupić na pracy w domu. Świetnie sprawdzą się do tego słuchawki JBL Live 500BT, które dodatkowo działają bezprzewodowo na bluetooth.

Każdemu świeżo upieczonemu tacie przydadzą się cenne wskazówki na temat odpowiedzialnej roli rodzica. Tutaj przydatne będą fachowe książki. Prawdziwą instrukcją obsługi małego człowieka jest książka Stefana Maiwalda Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie. Zawiera wiele praktycznych wskazówek, dzięki którym ta nowa dla każdego mężczyzny rola staje się odrobinę mniej przerażająca.


Nieco więcej dystansu do wychowania dziecka znajdziemy w książce „Dziecko dla odważnych” Leszka Talko. W chwilach stresu związanego z narodzinami potomstwa, ten poradnik to nie tylko ciekawe źródło wiedzy na temat rodzicielstwa, ale też porządna dawka humoru.

Jeśli z kolei szukasz jakiegoś drobiazgu, który na co dzień będzie mógł przypomnieć o czekającym w domu potomku, idealne będą skarpetki z dedykacją lub kubek z zabawnym hasłem każdego zapracowanego taty.

 

Prezent od nastolatka dla taty w średnim wieku

Czas na ciekawy prezent dla taty w średnim wieku, który ma już za sobą pierwsze boje na polu pieluch i karmienia, ale przed nim wciąż okres buntu i próśb o późniejszy powrót do domu po imprezie.
Tym ojcom polecamy zestawy, które pozwolą oderwać się od codziennych trudów rodzicielstwa, a może rozpoczną jakąś nową pasję? Jeśli tata lubi przebywać w kuchni idealny będzie zestaw do sushi, a dla majsterkowicza zestaw narzędzi Neo Tools.


 

Jeśli wiesz, że tatę ucieszy książka, polecamy kryminał Wojciecha Chmielarza „Wyrwa”. Książka wciągnie tatę w kryminalną zagadkę i tym samym pozwoli mu oderwać się od codziennych spraw.

Jako że Dzień Ojca przypada 23 czerwca, szukając prezentu warto wziąć pod uwagę, że sezon grillowy mamy w pełni. W związku z tym praktycznym podarunkiem będzie np. zestaw akcesoriów do grilla, otwieracz do butelek lub okolicznościowy fartuch. Z drobnych upominków polecamy również maszynkę do golenia, która może posłużyć do pielęgnacji tacie. A jeśli ma już swoją, być może z ojcowską dumą przekaże ją swojemu dorastającemu synowi.

 

Prezent od dorosłego dziecka dla ojca z długim stażem

O Dniu Ojca nie powinniśmy zapominać w każdym wieku. Za trudy wychowania, wsparcia i opieki każdego roku warto wręczyć tacie jakiś upominek. Dla doświadczonych ojców polecamy ponadczasowy męski zapach Hugo Boss Bottled lub klasyczny skórzany portfel Pierre Cardin. Dla tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o Dniu Ojca i teraz chcą się zrehabilitować, proponujemy coś wyjątkowego, jak np. elegancki zegarek kwarcowy Atlantic.

Wśród drobiazgów również znajdziemy wiele pomysłowych inspiracji. Może to być np. okolicznościowa koszulka dla taty z dystansem i humorem. Praktycznym prezentem będzie z kolei pojemna kosmetyczka. Tatom-kinomanom polecamy najnowszą odsłonę Psów Władysława Pasikowskiego na DVD.

Bez względu na to, czy wasi ojcowie są ojcami kilka dni, czy kilkadziesiąt lat, pamiętajmy o uczczeniu Dnia Ojca. Drobny upominek bądź wyjątkowy prezent od dziecka z pewnością ucieszą każdego tatę bez względu na staż. Najważniejsze jednak, żeby o zasługach ojców nie zapominać każdego dnia.

 

Więcej pomysłów na prezenty z różnych okazji znajdziecie w naszym dziale Prezentowniki. Każdy z nich możecie zamówić z dostawą do domu.