Jaką wybrać golarkę dla dziadka?

Używanie klasycznych brzytw może już być w późniejszym wieku dosyć uciążliwe. Łatwo również o nieprzyjemne zacięcia na brodzie czy policzkach. Niemal wszyscy nasi seniorzy codziennie się golą, warto zatem zadbać o ich jak największą wygodę, wybierając golarki dla dziadka dopasowujące się do kształtu twarzy i szyi, które doskonale zadbają nawet o najgęstszy zarost. Nowoczesne golarki elektryczne mają wbudowane trwałe akumulatory i świetne funkcje zamknięte w wodoodpornych obudowach. Są dużo bezpieczniejsze od klasycznych brzytw i maszynek do golenia, a do tego wygodniejsze w użyciu - oznacza to, że będą doskonałym prezentem.

 

Prezent dla dziadka – miłośnika książek

Każdy miłośnik książek wie, jak z czasem półki pełne różnych pozycji stanowią obciążenie, a czasem nawet nie ma gdzie ich wstawiać. Jeśli dziadek popołudnia spędza na przyjemnej lekturze, warto sprawić mu na prezent w jego dzień nowoczesne czytniki e-booków dla osób starszych. Urządzenia te są bardzo lekkie i pozwolą ze sobą zabrać wiele różnych lektur. Mają odpowiednio wysoką rozdzielczość, pozwalającą na wygodne czytanie, a do tego dzięki specjalnej technologii, nie męczą tak oczu. Część z nich ma możliwość podświetlania, która jest niezastąpiona dla nocnych czytelników.

 

Nawigacje – dla seniora-podróżnika

Jeśli dziadek lubi jeździć i często wybiera się na różnego rodzaju podróże, to łatwa w obsłudze nawigacja GPS z pewnością mu się przyda. Urządzenia te szybko pokierują nas najlepszą możliwą drogą, informując np. o korkach, pogodzie czy problemach z jazdą. W zależności od rodzaju, mogą np. głośno wypowiadać nazwy ulic, na które wjeżdżamy, czy też informacje o wolnych miejscach parkingowych. Dla seniorów nieco bardziej zaznajomionych z techniką, okażą się bardzo dużo ułatwiającym prezentem, dzięki np. funkcji powiadomień ze smartfona, czy możliwością sterowania głosowego.

 

Specjalny telefon komórkowy dla dziadka na prezent

Osoby starsze mogą mieć problemy z szybkim obsługiwaniem dzisiejszych nowinek technologicznych. Chcąc jednak zachować z nimi kontakt, warto sprezentować im specjalne telefony o dużym wyświetlaczu i wyraźnie zaznaczonych, dodatkowo podświetlanych przyciskach. Nie tylko taki telefon pozwoli mieć stały kontakt z dziadkiem, ale również zwiększą bezpieczeństwo – w razie kłopotów, senior może nacisnąć duży, czerwony przycisk SOS, który natychmiastowo poinformuje o potrzebie interwencji. Oprócz tego, większość tego typu telefonów ma również funkcję głośnomówiącą i bardzo proste w nauce menu, trwałą baterię, a także są wytrzymałe.

 

Smartbandy dla seniora, czyli jak zadbać o jego bezpieczeństwo

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się specjalne opaski dla seniora z systemem S.O.S. Urządzenia te mają wytrzymałe baterie, monitorują aktywność noszącego i mogą nam pokazać jego miejsce pobytu z dokładnością do kilku metrów, dzięki systemowi GPS. Co więcej, smartband dla dziadka poinformuje o tętnie, czy przypomni seniorowi o lekach, które powinien wziąć w odpowiedniej porze. Wszystkie te informacje dostaniesz dzięki specjalnym aplikacjom, które możesz połączyć ze swoim smartfonem i które błyskawicznie będą informowały Cię o wszelkich problemach. Jeśli zatem martwisz się o zdrowie seniora – smartbandy dla osób starszych będą doskonałym pomysłem na prezent.


Elektronarzędzia jako prezent dla dziadka-majsterkowicza

Wiele starszych osób wprost uwielbia wykonywać różnego rodzaju małe prace warsztatowe i domowe. Aby im to ułatwić i im pomóc, warto podarować im różnego rodzaju elektronarzędzia na prezent – takie jak np. wkrętarki i wiertarki czy piły i pilarki. Nowoczesne elektronarzędzia tego typu, mają specjalne zabezpieczenia i ochrony, dzięki czemu będą bezpieczne w użyciu. Popularnym pomysłem są także dmuchawy i odkurzacze, które pomagają uporać się z zalegającymi liśćmi czy różnymi zanieczyszczeniami w ogrodach i na podwórkach.


Prezent, który zapewni niezwykły komfort na zimniejsze wieczory

Chętnie wybieranym prezentem, za sprawą swojego praktycznego zastosowania, są także koce i poduszki elektryczne, czy też również ocieplacze stóp. Pomogą właściwie ogrzać każdego, a do tego są całkowicie bezpieczne w użyciu, dzięki specjalnym systemom bezpieczeństwa. Dobrym wyborem mogą być także termowentylatory i grzejniki elektryczne, dzięki którym każdy senior z łatwością ustawi odpowiednią, przyjemną temperaturę.

 

To szereg różnych propozycji gadżetów dla dziadka. Prezenty te sprawdzą się dla osób lubiących elektronikę i różne gadżety. Mogą pomóc i ułatwić codzienne życie, poprzez np. sprzątanie, ogrzewanie czy czynności higieniczne, jak golenie. Mogą też zapewnić mu odpowiednie bezpieczeństwo i ochronę, a także poinformują nas o jego stanie zdrowia.

Zadbaj o swojego dziadka i spraw mu oryginalny, ale praktyczny elektroniczny gadżet, który doskonale sprawdzi się przez długi czas.