Jeśli chcesz posmakować w intensywnych kolorach i zaszaleć z formą przygotuj:

- samoprzylepne taśmy  ozdobne (np. z efektem lustrzanym)

 -akcesoria bazowe z drewna: bazy kolczyków, ramki, pudełka, szkatułka

- farby akrylowe w żywych kolorach

- naklejki 3D CREADU

- pędzle gąbkowe

- kartki z bloku technicznego

 

 Styl lat 80' był prawdziwą ucztą dla zmysłów. Przypomniałam sobie, że silną pozycję miał wówczas kolor różowy, a ciuchy w jego odcieniach były niecichnącym krzykiem mody. W dalszej kolejności kontrastowe i intensywne barwy, pasy i paski, neonowe wstawki i kultowe naprasowanki. Raj dla gadżeciarza i modowego freak'a! Postanowiłam zrobić krótkie zestawienie najpopularniejszych wówczas trendów i przedstawić je w rękodzielniczej odsłonie.

Jako pierwsza metamorfozę przeszła szkatułka. Okleiłam ją taśmą papierową i zamalowałam intensywnymi kolorami. Kiedy farba wyschła, oderwałam paski by uwidocznić mapę geometrycznych kształtów. Takie proste, kontrastowe zestawienia często zdobiły popularne wówczas dresy z kreszu lub ortalionu, a im bardziej były obciachowe i kolorowe, tym lepiej.

W tamtym czasie, w młodzieżowych pismach często dołączane były naklejki lub naprasowanki. Czy wiesz, że emoji z obliczem żółtej, uśmiechniętej buźki, osiągnęła wówczas szczyt popularności, pojawiając się jako nadruk na ubraniach, czy w formie metalowej przypinki? Ja do ozdobienia szkatułki wybrałam co prawda inne motywy, ale klimat energetycznych i wyrazistych dodatków został zachowany.

Lata 80' błyszczały od nadmiaru sztucznej biżuterii, która za sprawą pokaźnych rozmiarów, rzucała się w oczy z odległości kilometra. Też zapragnęłam czegoś wyrazistego i ozdobiłam całkiem sporą, drewnianą bazę kolczyków. Pomalowałam ja analogicznie do szkatułki, za pomocą papierowych taśm.

Efekt końcowy całkiem mnie ujął i postanowiłam pokazywać się w nich od czasu do czasu :)

W latach 80' neonowe i odbijające światło dodatki  były śmiało i na różne sposoby lansowane. Mnie  udało się uzyskać ten efekt dzięki samoprzylepnym taśmom odbijającym światło. Lustrzany akcent pojawił się zarówno na szkatułce jak i na kolczykach.

Na koniec swojej sentymentalnej podróży, wykonałam  kilka karnecików z przestrzennymi naklejkami. Są energetyczne i sprawdzą się jako dodatek do prezentu w stylu tamtych lat. Jeśli chcesz się pobawić w spontaniczne malowanie, zaopatrz sie w farby  z "wybuchową" mieszanką barw i gąbki malarskie.

 Kilka maźnięć pędzlem i uzyskasz efekt WOW!

No i jak Ci się podobało? Pamietaj, że moda wraca jak bumerang! Jesli na powrót zaskoczy stylówą lat 80', to na pewno będzie kolorowy zawrót głowy. Jestem na to gotowa :)