38. Przegląd Piosenki Aktorskiej - 24 marca - 2 kwietnia

 

Po zeszłorocznym, majowym PPA, kiedy to Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, wracamy do tradycyjnego terminu.  

Zagraniczną gwiazdą tegorocznego Przeglądu będzie Jamie Cullum – jeden z najpopularniejszych dziś muzyków jazzowych na świecie.

Najbardziej oczekiwanymi wydarzeniami są oczywiście Gala i Finał. Koncert Galowy, Muzeum Wolności, firmuje literacki kabaret i teatr – warszawski Pożar w Burdelu.

Koncert Finałowy składa się z dwóch części: pierwsza to Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, a druga, Dziubanina, to piosenki i muzyka jednego z najciekawszych kompozytorów teatralnych, Piotra Dziubka.

We Wrocławiu wystąpią też: Mathias Duplessy  z Mukhtiyarem Alim, Shefita z Izraela, Steve Smyth, australijski muzyk i pieśniarz czy Compagnie Derniere Minute z Francji.

Polscy artyści i przedsięwzięcia festiwalowe to m.in. Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny, Kaszana zdalnie sterowana z piosenkami Piotra Bukartyka  czy hipsteroperetka Cezarego Studniaka Kochanie, zabiłam nasze koty, według książki Doroty Masłowskiej.

Zobaczymy też najciekawsze spektakle dyplomowe studentów polskich szkół teatralnych: Akademia Teatralna z Warszawy pokaże Pibloktoq, spektakl Wojciecha Kościelniaka z piosenkami Marii Peszek, a krakowska PWST – Do DNA, niezwykłe aranżacje ludowych pieśni w reżyserii Ewy Kaim.

Nieodłączną częścią Przeglądu jest konkurs OFF. Tym razem do nagrody pretenduje sześć premierowych spektakli.

Program uzupełniają  codzienne koncerty w Klubie Festiwalowym i, last but not least, zaskakujący w formie panel dyskusyjny Siła piosenki, który na Dużej Scenie wrocławskiego Capitolu poprowadzi Katarzyna Janowska. O znaczenie i rolę piosenki w zmianach kulturowych, społecznych i politycznych spierać się będą m.in. Maria Peszek, Zbigniew Hołdys i Tomasz Lipiński, a śpiewaną ilustrację zapewni zespół aktorów Capitolu i zaproszeni goście.

 

Więcej informacji: www.ppa.wroclaw.pl