Jesień to czas, kiedy najchętniej sięgamy po książki. Coraz chłodniej na dworze, dłuższe wieczory i wysyp książkowych nowości.  Poznajcie premierowe powieści z literartury polskiej i zagranicznej, a także poradniki, które nie tylko odpędzą od nas jesienną chandrę, ale też pomogą nam odkryć nową pasję! 

 

 

Do zaczytania jeden krok – najnowsze powieści
 

Kolejna powieść Remigiusza Mroza - "W kręgach władzy. Tom 2. Większość bezwzględna" 
Mistrz kryminału znów w formie! Pojaiwa się kolejna powieść o brutalnych, politycznych rozgrywkach....


W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre...Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy…

 

Jesienią powraca nasz kolejny ulubiony pisarz i to z zaskakującą nową książką. Czego spodziewać się po najnowszej powieści Zygmunta Miłoszewskiego? Czy spodoba się Wam "Jak zawsze"?

„Jak zawsze” to pełna humoru powieść, zabawa w historię alternatywną i ćwiczenie praktyczne z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła”. To opowieść o tym, czy potrafimy wykorzystać drugą szansę i oszukać los. Czy może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Zygmunt Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał, czy osadzony w historii alternatywnej romans, zawsze pisze o tym jak osobiste dzieje jego bohaterów plotą się z dziejami Polski.


Czas też na podróż po świecie, a przewodnikiem będzie nikt inny, jak sam Dan Brown! Zacznijmy zatem od "Początku"...

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

 

Do zainspirowania – motywujące poradniki
 

Jesień to wdzięczny temat do zdjęć i uwiecznienia piękna natury. Jak dobrze fotografować? Jak uchwycić ulotne piękno?Podpowie Wam blogerka, która ten temat poznała od podszewki. Uczyńmy sztukę fotografii prostą, przystępną czyli "Make photography easier"!

Nowa książka Katarzyny Tusk, popularnej blogerki i autorki świetnie przyjętego przez czytelników "Elementarza stylu" zdradza sposoby, dzięki którym zdjęcia na jej blogu robią taką furorę. Fotografując od lat nauczyła się na własnych porażkach i sukcesach, że każdy, niezależnie od jakości sprzętu, może robić dobre zdjęcia i samemu ładnie na nich wyglądać. Ciekawie i przystępnie, bez technicznych zawiłości, opisuje swoje zawodowe sekrety, triki i metody, które pomogą każdemu zrozumieć, na czym polega tajemnica pięknej fotografii. Po tej lekturze wasze zdjęcia, te z wakacji, kulinarne, a nawet selfie z telefonu, będą po prostu dużo lepsze.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minimalizm i prostota to najlepsza droga do szczęścia? Przekonajcie się o tym sami od pewnej nietypowej instruktorki jogi, która pokaże jak zmienić swoje życie, tak by pokochać każdą chwilę. Poznajcie "Miej umiar. 52 kroki do życia po swojemu".

Żeby żyć po swojemu. Znaleźć równowagę między pracą a odpoczynkiem, mądrze zorganizować swój czas i przestrzeń. Zadbać o relacje i własne szczęście. Reguły są proste – każdy krok to jeden tydzień i jedna drobna zmiana na lepsze. To jeden nowy nawyk do oswojenia. Wybierz mądre zwyczaje i stopniowo wprowadzaj je do swojego życia. Przekonaj się, jaka siła drzemie w pozytywnych nawykach. Dzięki nim osiągniesz więcej i znajdziesz czas na nowe przyjemności i pasje.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A może zamiast kolejnych zakupów czas odkryć w sobie pasję i poznać tajniki szycia? Może to będzie właśnie Wasz nowy sposób na szycie/życie? Zatem "Jak szyć?"?

Janek Leśniak zaprasza nas w podróż po zakamarkach krawieckiego świata. W książce Jak szyć przybliża nam zagadnienia konstrukcji i modelowania oraz szycia i wykańczania ubrań z tkanin. Poradnik doskonale wpisuje się w nurt Slow Fashion, który promuje mniej konsumpcyjne podejście do mody. Własnoręcznie uszyte ubrania żyją dłużej. Dbamy o nie, wiedząc ile pracy nas kosztowały i nie wyrzucamy ich tak łatwo, bo trudno jest  pozbyć się czegoś w wykonanie czego włożyło się serce.

 

 

Które z tych premier podobają się Wam najbardziej? Na jakie książki czekacie? Więcej nowości i inspiracji znajdziecie na empik.com.