Tom Felton pochodzi z Wielkiej Brytanii. Urodził się 22 września 1987 roku w Epsom. Ma trzech braci. Jego filmowym debiutem był udział w produkcji Petera Hewitta „Pożyczalscy”. Późnej mogliśmy zobaczyć go u boku Jodi Foster. Wcielił się w jej syna Louisa w filmie „Anna i król”.

Największy rozgłos Feltonowi przyniosła oczywiście rola Drako Malfoya w ekranizacjach powieści o przygodach młodych czarodziejów. Filmowy Hogwart był miejscem, w którym dorastało wielu młodych aktorów. Wspomnienia z tego okresu znalazły się w książce „Po drugiej stronie różdżki”. Jakie jeszcze ciekawostki Tom Felton mógłby zdradzić swoim fanom?
 

Tom Felton ciekawostki biografia
 

Tom Felton – ciekawostki

  1. Nie czytał książek o „Harrym Potterze” przed przesłuchaniem do filmu.

W castingach brało udział wiele dzieciaków, które były fanami książek o młodym czarodzieju. Tom postanowił powiedzieć osobom przesłuchującym, że zna uniwersum i stwierdził, że „Gringott to super postać”. To oczywiście zdemaskowało jego nieznajomość książek. Podobno Chris Collumbus uznał takie zachowanie za bardzo charakterystyczne dla postaci Drako Malfoya – nieco butne, zaczepne. Dzięki temu rolę dostał właśnie Tom Felton. Ciekawostki dotyczące filmowych doświadczeń aktora są motywem przewodnim autobiografii „Po drugiej stronie różdżki”.

  1. O tym, że dostał rolę w filmie dowiedział się przez telefon od mamy.

Grał właśnie w piłkę z kolegą i jak tylko skończył rozmowę, od razu wrócił do zabawy. Podobno z emocji mu nie szło i przegrał mecz, ale zyskał coś znacznie więcej.

  1. Żeby zagrać Malfoya, musiał zmodyfikować wygląd.

Chodziło oczywiście o efekt niemal białych włosów. Mały Tom przez tydzień z pomocą rodziców poddawał je rozjaśnianiu. Po latach zabiegów fryzjerskich jego naturalny odcień, czyli ciemny brąz uległ nieodwracalnym zmianom i już nigdy nie będzie taki, jak przed rozpoczęciem kariery.

  1. Otrzymał nagrody MTV Movie Awards dla najlepszego czarnego charakteru.

Doceniono go dwukrotnie: najpierw za rolę w „Księciu Półkrwi”, a później w „Insygniach Śmierci”. Nic dziwnego. Kreacja Feltona już od początku była bardzo udana, a wymienionych wyżej częściach mógł jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i pokazać swój talent aktorski.

  1. Tom Felton grał postać Juliana Alberta serialu „The Flash” i uczył się… tańczyć.

Do obsady dołączył w 3. sezonie. W trakcie pracy na planie znalazł czas na kilka lekcji tańca. Wskazówek udzielał mu kolega z planu – Grant Gustin. Podobno było to jednym z jego ulubionych zakulisowych momentów.

  1. Tom oprócz aspiracji aktorskich ma także muzyczne.

Jego najnowszy album nosi tytuł „YoOHoO”. Materiał został wydany w 2021 roku i stanowi folkowo-rockową mieszankę. To bardzo brytyjskie brzmienia, ale noszą też ślady inspiracji kawałkami z innych regionów. Tom Felton sam pisze teksty i wymyśla harmonie. Podobno jego ulubionym zespołem jest The Beatles.

  1. Gdyby „Harry Potter” doczekał się remake’u, chciałby zagrać Lucjusza Malfoya

Postać ojca Draco Malfoya bardzo spodobała się Feltonowi. Tom oraz jego ekranowy rodzic, Jason Isaacs mieli świetny kontakt i starali się obserwować wzajemnie swoje warsztaty. To zaowocowało przyjaźnią. W jednej z rozmów z fanami Tom przyznał, że chętnie wcieliłby się w Lucjusza, gdyby filmy z serii „Harry Potter” doczekały się ponownej odsłony.

Nasza lista mogłaby być dwa razy dłuższa, ale chcemy żebyście mieli jeszcze więcej radości z czytania książki, którą sam o sobie napisał Tom Felton. Ciekawostki o nim i granej przez niego postaci stanowią lwią część autobiografii, a więc powinny spodobać się zarówno fanom magicznego świata „Harry’ego Pottera” oraz obserwatorom przemysłu filmowego.

Po więcej wieści dotyczących filmów i seriali znajdziecie w dziale Oglądam.