Jak bardzo kolorowy może być kolorowy pokój dziecka?

Jeśli chodzi o kolor ścian, zaleca się, żeby nie przekraczać trzech kolorów. Coraz częściej stosowanym ciekawym i praktycznym jest pomalowanie kawałka ściany tzw. tablicówką, czyli farbą magnetyczno-kredową.

Bardzo estetycznym, a jednocześnie podobającym się dzieciom rozwiązaniem, jest pokrycie jednej ściany tapetą. W zależności od obranej stylistyki mogą one dodać czaru retro lub wprowadzić wchodzących do pokoju do całkiem innego świata. Gwiezdni podróżnicy mogą mieć na ścianie kosmos, fani podwodnych podróży - przestrzeń oceaniczną, marzyciele - niebo i balony, a miłośnicy magii – wróżki i zaczarowane lasy.

Kilka słów na temat kolorowego pokoju

Jaki kolor do pokoju dziecka? Każdy! Ale trzeba uważać na odcień i intensywność koloru. Zbyt dużo barw wprowadzi do pokoju twojego dziecka zbędny chaos. Może to wpływać negatywnie na maluszka, przytłaczać go i powodować złe samopoczucie. Za dużo bodźców ma negatywny wpływ na umiejętność koncentracji.

Tapeta Kosmos Ciemny

Przestrzeń w pokoju dziecka powinna być przede wszystkim przyjazna. Ma je zachęcać do zabawy i różnych aktywności. W tym celu, w wystroju warto postawić na różnokolorowe dodatki.

Mogą być to kolorowe dywaniki, które pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale i funkcjonalną. Nie tylko dodają one kolorów do pokoju, ale też zapewniają, że dziecko nie siedzi w trakcie zabawy na zimnej podłodze. Bywają też zabawką. Dziś, oprócz klasycznych, można znaleźć także wykładziny z nadrukowanymi uliczkami różowego „cukierkowego” miasta, które świetnie sprawdzą się podczas zabawy.

Lampa LAMPKA ŚCIENNA dziecięca naścienna do pokoju dziecka KSIĘŻYC

Pięknym, nastrojowym dodatkiem mogą być też lampki ścienne, na przykład księżyce, w żółtym, soczystym kolorze. Na ścianie można także powiesić uroczy wieszak ze zwierzętami czy zegar z ulubioną postacią z bajki dziecka. Kolory do pokoju dziecięcego można wprowadzić również wieszając urocze firanki, na przykład z jednorożcami, czy przykrywając maluszka pościelą z wizerunkiem bohatera ulubionej bajki.

Goki, Wieszak na ubrania dla dzieci, Farma

Pomysły na stonowany dziecięcy pokój

Jeśli chcesz, żeby pokój twojego dziecka był bardziej stonowany, zacznij od ścian. Jednolite powierzchnie, w pastelowych kolorach, będą wspaniałym tłem dla kolorowych ozdób. Ten zabieg sprawi, że to dodatki będą przyciągać uwagę.

Drewniane biurko ELIOR Rosie 2X, brązowe, 40x111x122 cm

Wrażenie ładu i stonowania wprowadzą proste, lekkie meble – białe albo z jasnego drewna, neutralny kolor dywanu, geometryczne kształty lamp i dyskretne, narożne oświetlenie pokoju. Z pewnością stonowany pokój to taki, w którym króluje umiar – dotyczy to zarówno zastosowanych barw, ilości mebli, ale także bibelotów i zabawek.

Zestaw mebli dziecięcych 6 el. MIRUM biały/szary

Własny pokój – królestwo dziecka

Pokój dziecka to przede wszystkim miejscem odpoczynku i miejsce do zabaw, w którym maluch czuje się swobodnie i bezpiecznie oraz może się po nim komfortowo poruszać.

Sensillo, Koc dziergany, Bawełna, Niebieski, 80x100 cm

Warto zadbać o to, by dodatki, które wprowadzisz do wystroju jego pokoju były przytulne, estetyczne, miłe w dotyku i ciekawe. Każdy dobrze przemyślany element wyposażenia pokoju twojego dziecka może zachęcać je do kreatywnych pomysłów, rozbudzać ciekawość i kreatywność!

Więcej porad znajdziesz w dziale Urządzam i dekoruję.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock.